Skip to content

Postępy prac

12467

Comments

  • SelendisSelendis Member Posts: 168
    edited August 2012
    IWD klimatem oprawy muzycznej historią i całym tłem... mało która gra może dorównać ;)
    http://www.youtube.com/watch?v=9y96Y2JE5F8 poznajecie tą cudną muzykę ?
    Post edited by Selendis on
  • MurkMurk Member Posts: 57
    Piękna rzecz. Na wejściu do Kuldahar.... przypominam sobie ten klimat; dostałem IWD na gwiazdkę, ale co najgorsze, płyta była zj**** i musiałem czekać całe święta aż otworzą Empik. Za to potem było cudnie, śnieg za oknem i gra w IWD... Do tej pory mam tak, że w IWD, Skyrim itp. gry w "śnieżnym klimacie" gram tylko w zimę.
  • taffertaffer Member Posts: 19
    Targos Town to dopiero było arcydzieło w wykonaniu Zura.

    Szkoda, że tak niewiele gier ma miejsce wśród białego puchu, Icewind, Rune, Syberia, Skyrim... Ale jak już są, to są genialne, Skyrim mnie wbił w ziemię klimatem i muzyką, szkoda, że fabuła znów nie powala, choć w porównaniu z Oblivionem to niebo i ziemia. Dzięki temu chyba jednak wciąż Icewind jest u mnie numerem 1 :D ale ta pozycja zaczęła się mocno chwiać, przy piątym tesie spędziłem około 150 godzin, jednych z najpiękniejszych godzin mojego życia, hehe trochę taka nołlajferska gadka ale mniej więcej coś takiego czuję ^^ ale niewiele jest gier, do których potrafiłem obalić ze dwa piwa, patrząc się tylko i wyłącznie na zorzę polarną czy chmury leniwie przesuwające się przez korony gór, nie grając nic

    dobra ale to nie temat na takie sentymenty ^^

    Nie obraziłbym się gdyby trzeci BG przeniósł się na północ, tam jest tyle jeszcze terenu do ukazania, tyle historii do opowiedzenia...
  • MurkMurk Member Posts: 57
    Coś musiało być do tych dwóch piw, że tak się zapatrzyłeś na ten widok hehe
  • DargoradDargorad Member Posts: 64
    Murk said:

    Coś musiało być do tych dwóch piw, że tak się zapatrzyłeś na ten widok hehe

    Jakieś grzybki pewnie ;P
  • inicjatorinicjator Member Posts: 63
    Dargorad said:

    Murk said:

    Coś musiało być do tych dwóch piw, że tak się zapatrzyłeś na ten widok hehe

    Jakieś grzybki pewnie ;P
    Albo cos na zielono ;)
  • multimedialnytommultimedialnytom Member Posts: 16
    taffer said:

    Targos Town to dopiero było arcydzieło w wykonaniu Zura.

    Nie obraziłbym się gdyby trzeci BG przeniósł się na północ, tam jest tyle jeszcze terenu do ukazania, tyle historii do opowiedzenia...

    Z zimną nastrojową muzyką i ciepłymi komikami w tawernach ;-)

  • SnajperosSnajperos Member Posts: 62

    taffer said:

    Targos Town to dopiero było arcydzieło w wykonaniu Zura.

    Nie obraziłbym się gdyby trzeci BG przeniósł się na północ, tam jest tyle jeszcze terenu do ukazania, tyle historii do opowiedzenia...

    Z zimną nastrojową muzyką i ciepłymi komikami w tawernach ;-)

    Wniskuje: Precz z komikami w tawernach! Zadnych komikow a co najwyzej jakis bard. I jakis kominek.

  • MurkMurk Member Posts: 57
    Jak tam postępy pracy jeśli chodzi o polskie tłumaczenie ?
  • gaxxxgaxxx Member Posts: 64
    Hey
    Dopiero teraz to przeczytałem ale "All of the additions and improvements from Baldur's Gate 2: The Shadows of Amn have been brought to Baldur's Gate: Enhanced Edition. Now you can use class kits, new subraces and classes that were previously unavailable."

    Jeśli dobrze rozumiem, to np: będę mógł zagrać w BGEE wojownikiem Kensai lub innym np: zabójcą magów itp?
  • GriegGrieg Member Posts: 507
    gaxxx said:

    Jeśli dobrze rozumiem, to np: będę mógł zagrać w BGEE wojownikiem Kensai lub innym np: zabójcą magów itp?

    Odpowiedź jest prosta: wszystkie z BG2, to wszystkie+ jakieś xtra klasy przygotowane przez Beamdog; gdy będziesz rozpoczynał grę w BG2:EE, będziesz miał te same klasy co w BG:EE.

  • gaxxxgaxxx Member Posts: 64
    Dzięki Grieg.
    A co do przedmiotów, czarów itp? będą jakieś nowe?
  • GriegGrieg Member Posts: 507
    edited August 2012
    @gaxxx

    Przedmioty będą występować też nowe (nie wiadomo jeszcze jakie), a czary najprawdopodobniej rozbudowane o te z BG2 (i tu z kolei nie wiadomo czy będą nowe).

    Wyobraź sobie, że wszystko co było w BG2 ulepszone będzie też tutaj i do tego jeszcze raz ulepszone i poprawione.
    Albo popatrz w ten sposób: to co byś się spodziewał w BG2:EE (BG2) na bardzo niskim poziomie doświadczenia, to to otrzymasz w BG:EE.

    PS. bazując na tych informacjach: http://forum.baldursgate.com/discussion/2041/bgee-please-read-list-of-things-that-have-been-announced/p1
  • gaxxxgaxxx Member Posts: 64
    ponownie dzięki,
    To szykują się większe zmiany niż sądziłem,
    Wiadomo czy będzie jakiś gameplay albo inne podobne materiały przed premierą?

    No tak, czyli idziesz na sarevoka wojem Kensai, jedna łapa CromFayern, druga, Wielki Młot Runiczny, a zamiast horrorów bitewnych w jego obstawie są demony i lisze - to byłaby jazda :d
  • hiroshihiroshi Member Posts: 19
    gaxxx said:


    No tak, czyli idziesz na sarevoka wojem Kensai, jedna łapa CromFayern, druga, Wielki Młot Runiczny, a zamiast horrorów bitewnych w jego obstawie są demony i lisze - to byłaby jazda :d

    Lol, to by było zabicie klimatu, właśnie to co jest specyficzne dla BG 1 to nieprzepakowane przedmioty, postacie, które nie są na kilkudziesiątym poziomie - moim zdaniem skromniej ale i klimatyczniej. Rozwijanie nieboraka od 0 pkt. doświadczenia zawsze stanowiło dla mnie frajdę, kiedy mogłem co najwyżej połaskotać Magicznym Pociskiem. Dlatego zawsze część pierwsza była u mnie na najwyższym stopniu podium.

  • gaxxxgaxxx Member Posts: 64
    Dokładnie hiroshi. 100% racji, lubię grę gdzie nawet jeden glibbering może cię zabić :)
  • gumisiwogumisiwo Member Posts: 190
    @gaxxx Zgadzam się. I do tego jeszcze radość z każdego poziomu doświadczenia. W BG1 kończymy na "marnym" dziewiątym a w dwójce dochodzimy gdzieś do 40...
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Zgadza się, wiele razy zaczynałem ponownie BG2, ale to nie umywa się do niezliczonych startów BG1. Dla mnie start od zupełnego zera było czymś niewymownie epickim, od stóp do głów stuprocentowo w forgotten realms :)
  • M6k3M6k3 Member Posts: 180
    Kurde, czy tylko ja tak nerwowo odliczam dni i patrze w kalendarz? Dawno na żadną grę tak nie czekałem, ostatni raz chyba przy premierze fallouta 3.
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    @M6k3 Nie, ja mam tak samo i nie dopuszczam myśli, że to niedorzeczne :D
  • gumisiwogumisiwo Member Posts: 190
    @M6k3 Ja też czekam, patrząc na kalendarz co chwilę :) Choć ta premiera jest niebezpieczna dla mojego internetu (transfer 3GB) ale co tam, raz można zaszaleć :D
  • SnajperosSnajperos Member Posts: 62
    a ja chce jakies info o kolekcjonerce!
  • M6k3M6k3 Member Posts: 180
    Zapewne prędko go nie dostaniesz, też wolałbym wersje pudełkową z "namacalną" grą. Chyba że będzie tak jak z niektórymi grami z ekstra klasyki np. Down of War 2, niby pudełko i płytka a na niej tylko instalacja do steam a gre i tak i tak trzeba pobrać !
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Ja tam sobie - po ściągnięciu pliku z grą - wypalę jedną, lub dwie płytki, może specjalnie do tego wylaserowane od zewnątrz na LightScribe i do tego jakiś 'święty pendrive', żeby sobie odbić brak edycji pudełkowej. Bo jak już wyjdzie po premierze, to raczej nie kupię po raz drugi gry dla samego pudełka.
  • PogansPogans Member Posts: 5
    Na razie trzeba się w cierpliwość uzbroić
  • Wielki_KlocWielki_Kloc Member Posts: 37
    Witajcie kochani, słuchajcie - jest to mój pierwszy post na tym forum, a jako iż (tak jak prawdopodobnie wszyscy użytkownicy) jestem wielkim fanem Baldura, z chęci zadania pytania musiałem się zarejestrować.

    Powiedzcie mi, czy to Enhanced Edition będzie zawierać nieoficjalne dodatki (coś jak Unfinished Business)? Wiadomo coś na ten temat? Oraz powiedzcie mi - co to znaczy DLC, bo często taki skrót się przewija w tym temacie (być może pomyliłem kolejność).

    Dzięki i pozdrawiam, życząc sobie i Wam wytrwałości w wyczekiwaniu.
  • gumisiwogumisiwo Member Posts: 190
    edited September 2012
    @Wielki_Kloc Witamy na forum :) DLC to dodatki do gry, pobierane za pomocą internetu. Czasem darmowe, ale zwykle trzeba za nie płacić. Co do rozszerzeń samej gry możesz poczytać na pierwszej stronie tego wątku http://forum.baldursgate.com/discussion/2165/faq-odpowiedzi-na-nurtujace-was-pytania#latest
  • Wielki_KlocWielki_Kloc Member Posts: 37
    @gumisiwo Dzięki za odp. czyli DLC to dodatki robione przez fanów? Co do FAQ to oczywiście przeczytałem wszystko i jeśli chodzi o to Unfinished Business to chodzi mi o takie wątki (niektóre nawet stworzone przez oficjalnych twórców), które nie zmieściły się w fabule gry np. Minsc i kradzież Boo itp. Takich motywów było znacznie więcej i o to właśnie chciałem zapytać, czy edycja EE ma je zawierać czy też nie (a może będzie zawierać jedynie nieliczne).

    A jeszcze takie pytanie pro-forma - jak rozwinąć ten skrót DLC? Dzięki i Pozdrawiam
  • erathielerathiel Member Posts: 38
    DLC = Downloadable Content
  • gumisiwogumisiwo Member Posts: 190
    @Wielki_Kloc Jeszcze wyjaśnienie co do DLC. Nie są to dodatki robione przez fanów, tylko przez twórców. Lecz nie chce im się ich wydawać w pudełku jak kiedyś, (choć od czasu do czasu się o zdarza, ale to naprawdę rzadkość) tylko wydają je poprzez internet.
Sign In or Register to comment.