Skip to content

Postępy prac

12357

Comments

  • Wielki_KlocWielki_Kloc Member Posts: 37
    @gumisiwo OK, rozumiem. A co motywów Unfinished Business to mówisz, że nic Ci nie wiadomo?
  • AdalbertMazurekAdalbertMazurek Member Posts: 106
    edited September 2012
    "P: Co z modami? Czy będą działać z BG:EE?
    O: BG:EE oferuje wsparcie dla modów, niektóre będą musiały być dopasowane do gry, ale powinny działać :)
    Zespół współpracuje z wieloma modderami, którzy dostaną teraz w swoje ręce UI, które będzie można zmieniać oraz wiele ułatwień."
    Myślę, że takie popularne i ciągle rozwijane mody jak UB doczekają się z czasem wersji na BG:EE.

    EDIT: forum.baldursgate.com/discussion/2729/ulubione-mody - tutaj jest jeszcze trochę informacji nt. modów.
    Post edited by AdalbertMazurek on
  • MurkMurk Member Posts: 57
    http://www.gry-online.pl/S018.asp?ID=839

    Co do ankiety poniżej... powiem szczerze, że nie spodziewałem się takiego wyniku EE. Troche już nieaktualne bo premiera przeniesiona..
  • M6k3M6k3 Member Posts: 180
    Widzę że forum oprócz sporów translatorkisch i quizu prawie całkiem umarło, większość ludzi pewnie czeka na premierę i modli się żeby nie została znowu przesunięta. I tu moje pytanie jest juz jakaś konkretna data czy dalej żyjemy w nieświadomości, bo nie ukrywam liczyłem ze EE dostanę wcześniej :(
  • Pharaun91Pharaun91 Member Posts: 18
    Ja mam nadzieję, że przyspieszą może premierę? Z 31.11 na 31.10 :D
  • LazarytaLazaryta Member Posts: 53
    To co miało być powiedziane już zostało dlatego tu takie pustki. Jako moderator mam nadzieję, że po premierze troszkę się tutaj rozrusza ;].
  • AdalbertMazurekAdalbertMazurek Member Posts: 106
    Wg informacji na stronie beamdog http://www.beamdog.com/products/baldurs-gate-enhanced-edition to BG:EE wychodzi 30 listopada i już prędzej obstawiałbym kolejne opóźnienie, niż wydanie wcześniej (no chyba, że uda im się dopiąć wszystko tak jak chcieli na kilka dni przed tą datą, to może dla preorderowców udostępnią kilka dni wcześniej?)
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Pierwsze opóźnienie było na tyle solidne, że raczej już nie przesuną premiery. Z drugiej strony jest to niebezpiecznie blisko grudnia, a wiadomo - najwięcej premier idzie właśnie na okolice świąt.
  • AdalbertMazurekAdalbertMazurek Member Posts: 106
    Pierwsze, czyli które? :) Wstępnie mieliśmy grać już w wakacje, później przesunięcie na prawie jesień, a teraz zima... Jeszcze im wiosna została. :)
  • PhælinPhælin Member Posts: 316

    Pierwsze, czyli które? :) Wstępnie mieliśmy grać już w wakacje, później przesunięcie na prawie jesień, a teraz zima... Jeszcze im wiosna została. :)

    Mowa była o "summer", a że lato kończy się 21 września, to nie było żadnego przesunięcia z wakacji na prawie jesień.
  • RadnonRadnon Member, Translator (NDA) Posts: 218
    edited October 2012
    Lucky said:

    Z drugiej strony jest to niebezpiecznie blisko grudnia, a wiadomo - najwięcej premier idzie właśnie na okolice świąt.

    Częściowo masz rację (choć grudzień nie jest już tak ciasny jak jeszcze kilka lat temu), ale moim zdaniem Beamdog nie będzie próbował konkurować bezpośrednio o klientów z największymi firmami. Na to mają chyba trochę za mały budżet i to nawet biorąc pod uwagę siłę marki Baldura.
    Post edited by Radnon on
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Ano właśnie @Radnon. Stąd mam nadzieję, że jednak termin listopadowy będzie wiążący. Konkurować Beamdog raczej nie będzie, bo i raczej nie powinien; troszkę inny target, ale i masz rację, że grudzień to już inna gęstość premier niż kiedyś.
  • KirkorKirkor Member Posts: 700
    Cóż, teoretycznie sporo rzeczy które będą w EE zostało już wykonanych wcześniej w modach. Między innymi paper dolls, wyższa rozdzielczość, połączenie całej sagi w jedną całość itp.
    Ale instalacja modów potrafiła być naprawdę upierdliwa. Chyba dwa dni się z tym bawiłem. A znaleźć najbardziej aktualne wersje DOBRYCH modów... Masakra :P
    Mam nadzieję, że w DLC dodadzą jeszcze coś fajnego, bo w sumie jedna przygoda to mało...
    Szkoda tylko, że nie mogą dodać lub ulepszyć istniejących animacji...
  • AdalbertMazurekAdalbertMazurek Member Posts: 106
    Przemkas said:

    Pierwsze, czyli które? :) Wstępnie mieliśmy grać już w wakacje, później przesunięcie na prawie jesień, a teraz zima... Jeszcze im wiosna została. :)

    Mowa była o "summer", a że lato kończy się 21 września, to nie było żadnego przesunięcia z wakacji na prawie jesień.
    Niby tak, ale przykładowo jak masz coś zrobić w październiku to nie zostawiasz tego na ostatnią chwilę, choć formalnie się w wyznaczonym czasie możesz zmieścić. :) Wystarczy spojrzeć na niektóre komentarze pod pierwszymi informacjami o BG:EE, niektórzy na prawdę myśleli, że sobie w wakacje pograją.
    Kirkor said:

    Cóż, teoretycznie sporo rzeczy które będą w EE zostało już wykonanych wcześniej w modach. Między innymi paper dolls, wyższa rozdzielczość, połączenie całej sagi w jedną całość itp.
    Ale instalacja modów potrafiła być naprawdę upierdliwa. Chyba dwa dni się z tym bawiłem. A znaleźć najbardziej aktualne wersje DOBRYCH modów... Masakra :P
    Mam nadzieję, że w DLC dodadzą jeszcze coś fajnego, bo w sumie jedna przygoda to mało...
    Szkoda tylko, że nie mogą dodać lub ulepszyć istniejących animacji...

    Akurat BG:EE nie połączy sagi w taki sposób jak np. BGT, choć eksport postaci pewnie będzie (powinien być) bezproblemowy. Co do animacji-przerywników, to była mowa o wywaleniu tych bardzo słabych oryginalnych 3D i zastąpienie ich całkiem nowymi 2D, więc tutaj liczę na znaczną poprawę. Ogólnie 60zł za zrobienie czegoś co już jest (w licznych modach) to trochę sporo, ale jeżeli faktycznie uporządkują kod, zapewnią bezproblemowe działanie na nowych systemach (tych alternatywnych też) i sprawią, że pisanie modów i ich kompatybilność nie będzie taka upierdliwa, to mimo wszystko myślę że warto.

  • wojtekwojtek Member Posts: 311
    co oni(twórcy) tam robią od dłuższego czasu żadnego ważnego wpisu. mogliby cos wrzucic ciekawego eh
  • AdalbertMazurekAdalbertMazurek Member Posts: 106
    Pewnie z jakimiś błędami gry walczą, więc i nie ma co pokazywać, że interfejs nie wiesza się w pewnych określonych przypadkach. :)
    Oby tylko to opóźnienie naprawdę przełożyło się na dopieszczony produkt bez bugów działający tak jak powinien w chwili ściągnięcia w dniu premiery...
  • M6k3M6k3 Member Posts: 180
    kura ale bym pograł, człowiek czeka i czeka a tu jeszcze tyleeeeeeeeeeeeee :(
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Nieco ponad miesiąc Panowie i Panie, tylko nieco ponad miesiąc. To już zaczyna być pocieszające :) Aż normalnie chyba zacznę kilka gier równolegle różnymi postaciami.
  • SnajperosSnajperos Member Posts: 62
    a mnie naszla zatrwazajaca mysle, ze przesuneli o taki kawal czasu premiere bo im wyszedl jakis zonk z licencja :/
  • RadnonRadnon Member, Translator (NDA) Posts: 218
    Nie sądzę @Snajperos, żeby taki był powód. Wszystkie potrzebne loga wiszą na stronie (Atari, WotC, D&D) a poza tym nie było żadnych plotek co do ewentualnych problemów prawnych. Podane w liście do fanów kwestie techniczne są znacznie bardziej prawdopodobne.

  • GriegGrieg Member Posts: 507

    Niby tak, ale przykładowo jak masz coś zrobić w październiku to nie zostawiasz tego na ostatnią chwilę, choć formalnie się w wyznaczonym czasie możesz zmieścić. :)

    Nie żebym tam coś mówił, ale to jest całkowicie normalne by kończyć coś w ostatniej chwili vide projekty na studiach, nie pamiętam już kiedy nie kończyłem projektu w nocy poprzedzającej deadline:P
  • PhælinPhælin Member Posts: 316
    100 post, yeah!

    Co prawda myślałem, że do premiery nie będzie ich więcej jak 30 :P
  • AdalbertMazurekAdalbertMazurek Member Posts: 106
    @Grieg, w sumie miałem podobnie, ale i tak prowadzący się dziwią, bo "przecież mieliśmy tyle czasu wcześniej". :)
  • gumisiwogumisiwo Member Posts: 190
    Eh, mam nadzieję, że premiera BG nie będzie miała jakichś negatywnych efektów na mojej sesji zimowej na studiach :D
  • AdalbertMazurekAdalbertMazurek Member Posts: 106
    @gumisiwo, nie masz co się łudzić, bez wątpienia premiera będzie miała wpływ na sesję. :)
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Obawiam się, że nie tylko na sesję, ale również godziny pracy, relację z rodziną / partnerem / chomikiem lub psem. Ja ustawię sobie przynajmniej raz dziennie alarm w komórce żeby świnki morskiej nie zagłodzić :D
  • wojtekwojtek Member Posts: 311
    niedługo mają wrzucić trailer jakiś :)
  • vibovibo Member Posts: 1
    edited November 2012
    Na początek się przywitam, bo jestem nowy na forum, a więc: Cześć wszystkim :)

    Wiadomo już coś może na temat soundtracku do gry (poza The Black Pits) ? Bardzo chętnie
    usłyszałbym jakiś motyw w stylu (szczególnie od 0:57 do 1:18):
    http://www.youtube.com/watch?v=qLxCOIAkbyQ
  • M6k3M6k3 Member Posts: 180
    Są jakiekolwiek nowe wieści czy wciąż cisza ? Która mnie troszkę przeraża, ktoś gdzieś wspominał o jakim trailerze alb coś, do premiery tylko 30 dni a promocji za grosz :)
  • gumisiwogumisiwo Member Posts: 190
    Premiera przesunięta... ale na 28 listopada :)
Sign In or Register to comment.