Skip to content

Postępy prac

LazarytaLazaryta Member Posts: 53
edited November 2012 in Polski
Zakładam ten temat bo nie każdy wiernie śledzi Twittera i parę osób się ostatnio o to pyta.
Jak ktoś ma jakieś informacje to proszę wpisywać tutaj - później podepnę temat i będę uzupełniał wpisy
Post edited by cherrycoke2l on
multimedialnytomredgoPogans
«134567

Comments

  • powerfulallypowerfulally Member Posts: 261
    Z ostatnich nowinek to działa międzyplatformowy mutliplayer :)
  • LazarytaLazaryta Member Posts: 53
    edited June 2012
    Trent Oster ‏

    I'm not a fan of always online games. For single player,
    requiring a connection is putting the Dev work in the wrong place.

    Current plan is to ship all platforms in he same month. Before summer ends.
  • LazarytaLazaryta Member Posts: 53
    Czyli jak na razie z terminem mają zamiar się wyrobić do końca lata ;]
  • tomsontomson Member Posts: 3
    hej
    to mnie własnie zastanawia, czy aby wyrobią się na czas :D jak na razie nie wiedziałem ani jednego screena czy gameplaya, bo chyba nie ma ???
    Dlatego szczerze to srednio widze zakonczenie prac pod koniec lata:D
  • ThomsonThomson Member Posts: 25
    Problem związany z ukazaniem jakichkolwiek screenów/gameplayów polega na tym, że cały dodatkowy content można wprowadzić w pierwszej kolejności, ale aby ukazać graczom ostateczną formę/wersję gry musi zostać zaimplementowany odpowiedni interfejs, nad którym właśnie pracują. Na końcu pewnie dojdzie jeszcze kwestia wersji językowych. Bałbym się o to, że polska wersja może pojawić się parę tygodni, a nawet miesięcy po oficjalnej premierze gry.
    KanePogans
  • LazarytaLazaryta Member Posts: 53
    edited June 2012
    Trent Oster ‏

    Mapping out the opportunity space is an over complicated way of saying we're looking at our options.
    IWD:EE PST:EE, BG3, Kickstart new IP
  • multimedialnytommultimedialnytom Member Posts: 16
    Będą DLC dodatkowo płatne, jeśli kody będą udostępnione to ruszy lawina dodatków tworzonych przez fanów gry. Ech jak za dawnych lat ;-)
  • powerfulallypowerfulally Member Posts: 261
    Zależy jakiej jakości to będą DLC, zbroja dla Boo czy dodatkowe fryzury dla postaci to nie byłby dobry pomysł :D
    Ale Trent opisał to jako nowe postaci/nowe obszary i misje, więc chyba nie ma się czego obawiać. Problem z DLC jest taki, że to w sumie zastępuje dodatek i ma nazwę, którą wszyscy kojarzą ze zbroją dla konia. Jednak BGEE będzie jedynie w dystrybucji cyfrowej (oprócz możliwej EK), więc każdy Expansion Pack musiałby być i tak ściągnięty z sieci. Nie przesądzajmy, mam nadzieję, że chłopaki się przyłożą :P
  • CelebCeleb Member Posts: 14
    @powerfulally
    DLC w postaci zbroi dla Boo i fryzury dla Minsca byłoby świetnym pomysłem!

    Jeśli gra wyjdzie w sierpniu to już mam drugą grę do kupna (pierwszą jest Dark Souls).
  • powerfulallypowerfulally Member Posts: 261
    @Celeb: Hackmaster+12 DLC :D

    Wracając do postępów prac, widzę, że skupiają się w tej chwili na eliminowaniu bugów, kategoria Fixed ładnie rośnie.
    xan212
  • LazarytaLazaryta Member Posts: 53
    edited July 2012
    Z twittera Trenta Ostera:
    We're going to tread lightly with changes to the reputation system, but we have plans to tone back the guard "freak out" on evil parties.

    No czyli pojawią się zmiany w systemie reputacji i co mnie bardzo cieszy poprawa strażników którzy non stop atakowali "złe" drużyny.
  • powerfulallypowerfulally Member Posts: 261
    Jako że ja i @Lazaryta właśnie staliśmy się szczęśliwymi moderatorami wyróżniliśmy ten temat, żeby był łatwiej dostępny i nie zagubił się w gąszczu innych wątków :)
  • norolimnorolim Member Posts: 62
    Jako że ja i @Lazaryta właśnie staliśmy się szczęśliwymi moderatorami wyróżniliśmy ten temat, żeby był łatwiej dostępny i nie zagubił się w gąszczu innych wątków :)
    Gratulacje. Tylko proszę Was, nie nadużywajcie władzy, nie wprowadzajcie tu stalinowskiego reżimu i nie zniechęcajcie użytkowników do korzystania z tej części forum. Nie zakładam, że tak będzie, ale bywałem już na wielu forach i zaobserwowałem, że nadgorliwość i nadużywanie narzędzi moderatorskich, to cecha charakterystyczna polskich modów. Przykład: forum Wiedźmina...dramat.
  • LazarytaLazaryta Member Posts: 53
    Spokojnie, reżimu nie będzie o ile ktoś nie podpadnie :] jak na razie obecni na Polskim forum są sami najwytrwalsi fani BG więc mam nadzieje, że wszystko będzie ok ;]
  • powerfulallypowerfulally Member Posts: 261
    @norolim nie będzie terroru, zresztą póki co jest dobrze i nie trzeba niczego zmieniać. To raczej funkcja porządkowa, o :)
  • maneromanero Member Posts: 392
    I jak tam? Jakieś newsy? Głucho wszędzie, a mamy pełnię lata... coś szczędzą konkretów. Dajcie znać jeśli wiecie coś więcej :) Pozdro chopy.
  • powerfulallypowerfulally Member Posts: 261
    @manero walczą z bugami i UI, wszystkie nowości muszą być wcześniej zatwierdzone przez Atari/WotC, więc opóźnienia na tej linii wskazują brak nowinek od twórców. Trent napisał, że starają się wrócić do poprzedniej częstotliwości prezentowania newsów.
  • SitwaSitwa Member Posts: 24
    Coś mi się zdaje, że sierpień to wciąż trochę optymistyczny termin. Jeżeli mają zrobić grę dobrą to nie ma ich co popędzać. czekaliśmy w końcu tyle lat. Poza tym i tak czasowo odchodzi im tłocznia płyt, pakowanie, dystrybucja.
  • KhamillKhamill Member Posts: 226
    Witojcie wojownicy
    ..a moze nie chca nam powiedziec kiedy premiera bo niechca zebysmy wiedzieli :D
    a tak na serio to mysle ze polowa wrzesnia najwczesniej.
    Mam jeszcze pytanie. Co myslicie na temat mozliwosci podkladania wlasnego glosu postaciom?
    wiem ze mozna bylo sciagac inne, juz gotowe, ale jak by tak podkladac chocby swoj glos glownemu bohaterowi to by bylo cos.
    Pozodros
    cappadocian25
  • xan212xan212 Member Posts: 65
    edited July 2012
    Ja pamiętam, że to zrobiłem. Jest taka możliwość. Ale nie wiem jak w przypadku npców. Ale głównemu bohaterowi da się. Tylko nie pamiętam jak. :) Poszperaj gdzieś. Może w pliku readme.
    EDIT:
    Już mam :)
    Wszystkie pliki WAV powinny zawierać dźwięki 22 khz,16-bitowe, mono. Pliki WAV należy skopiować do katalogu "Sounds" w głównym katalogu gry. Następnie należy wybrać zestaw dźwięków bądź podczas procesu tworzenia bohatera, bądź za pomocą wybrania opcji "Modyfikacja" ze strony "Karta postaci".
    XXXXXXXa.wav : okrzyk bojowy
    XXXXXXXb.wav : awans na przywódcę grupy
    XXXXXXXc.wav : zmęczenie
    XXXXXXXd.wav : znudzenie
    XXXXXXXe.wav : ciężkie rany
    XXXXXXXf.wav : wybrane 1
    XXXXXXXg.wav : wybrane 2
    XXXXXXXh.wav : wybrane 3
    XXXXXXXi.wav : potwierdzenie polecenia 1
    XXXXXXXj.wav : potwierdzenie polecenia 2
    XXXXXXXk.wav : potwierdzenie polecenia 3
    XXXXXXXl.wav : trafienie przez przeciwnika
    XXXXXXXm.wav : śmierć
    XXXXXXXn.wav : w lesie
    XXXXXXXo.wav : w mieście
    XXXXXXXp.wav : w podziemiach
    XXXXXXXq.wav : dzień
    XXXXXXXr.wav : noc
    XXXXXXXs.wav : wybrane - rzadkie 1
    XXXXXXXt.wav : wybrane - rzadkie 2
    XXXXXXXu.wav : wybrane - rzadkie 3
    XXXXXXXv.wav : wybrane - rzadkie 4
    XXXXXXXw.wav : reakcja na śmierć członka grupy
    Tylko 7 liter w nazwie może się znajdować. Potrzebny mikrofon i program do nagrywania. Powodzenia :)
    LazarytaKhamillDargorad
  • KhamillKhamill Member Posts: 226
    Dzieki bardzo , teraz to sobie pokrzycze:) Do boju kamraty!!
  • SitwaSitwa Member Posts: 24
    @Khamill z doświadczenia wiem, że potem słucha się tego głupio :) Ale jest dużo zabawy z tworzeniem.
    xan212Dargorad
  • powerfulallypowerfulally Member Posts: 261
    @Sitwa zwłaszcza swojego głosu :)
  • SitwaSitwa Member Posts: 24

    @Sitwa zwłaszcza swojego głosu :)

    Jedyne co się w tej materii widziałem udanego to głosy postaci która odmawiała wszelkiej współpracy, jeśli w połowie walki po kliknięciu na postać mówiła:" Spier***aj, nic nie zrobię!" ciężko było przynajmniej się nie uśmiechnąć :)
    Dargorad
  • powerfulallypowerfulally Member Posts: 261
    edited July 2012
    OK, mamy w końcu jakąś nowość: do BGEE zostanie włączony mod 1PP zmieniający paperdollsy postaci na te bardziej w stylu BG1 (zapewne również w kontekście dwójki) i zawierające ulepszenia typu mniej rozpikselowana broń w avatarze czy większa rozpiętość kolorów. Wygląda całkiem obiecująco :)
    http://downloads.spellholdstudios.net/scrn/81-1208086572-1ppv2_screenshot.jpg -> tutaj przykład co to robi.
    http://img360.imageshack.us/img360/3649/comp1vt0.jpg -> i jeszcze jeden
    FenixGru
  • LazarytaLazaryta Member Posts: 53
    Jest wrzucony timer na stronę http://www.baldursgate.com/ - lecz jest to tylko próba obciążalności serwera czy coś w tym stylu, więc proszę się tym nie sugerować.
  • xan212xan212 Member Posts: 65
    A myśmy się spodziewali, ze już coś ważnego ogłoszą... A tu tylko próba serwera. Mogliby wrzucić jakiś trailer albo zdjęcia nowych lokacji... Coś, żeby przykuć bardziej uwagę. Każdy chyba już z niecierpliwieniem czeka na jakieś info...
  • FenixGruFenixGru Member Posts: 5
    Dzięki temu timerowi aż na forum musowo się zarejestrowałem, co by ogarnąć coś nowego no i się zawiodłem. Odnośnie modu który przedstawił powerfulally, podoba mi się lecz spodziewałem się po nich "mocniejszych" i bardziej stanowczych posunięć.
  • LazarytaLazaryta Member Posts: 53
    No wiesz, w tym czasie co oni się wyrobili to i tak sukces, a po za tym brak większości danych z ubiegłych lat, do tego przestarzały silnik oraz przeróbka na więcej platform.
    FenixGru
  • sensejhamasensejhama Member Posts: 26
    miejmy nadzieję że serwer wytrzyma tym razem bo przy pierwszym odliczaniu troszkie się zwiesił :-)
Sign In or Register to comment.