Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Categories

Neverwinter Nights: Enhanced Edition has been announced! Visit nwn.beamdog.com to pre-order, apply for the Head Start and check for details. NWN:EE FAQ is available.
Soundtracks for BG:EE, SoD, BG2:EE, IWD:EE, PST:EE are now available in the Beamdog store.
Attention, new and old users! Please read the new rules of conduct for the forums, and we hope you enjoy your stay!

Planescape Torment: EE - Aktuální čeština

EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 2,772
edited August 11 in čeština
Kompletní čeština do Planescape Torment.
Vše je na 100% přeloženo.

Datum vydání češtiny: 11.08.2017
Verze češtiny - 2.3
https://uloz.to/!ieU0yymWKTbR/pteecz-2-3-zip-zip

Tímto souborem je potřeba přepsat anglický dialogový soubor ve složce s hrou.

Cesta je:
*složka se hrou* / lang /en_US

P.S.
Ve hře nezobrazuje písmeno "ť" (místo něho je tam jen "t") a občas dělá problém písmeno Ů a Ě.
Nejedná se o chybu češtiny, ale o chybu hry. Musíte počkat až Beamdog vydá patch.

Post edited by Edvin on
Bladesipth3_d3v1LQueegon
«13

Comments

• EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 2,772
    edited June 1
    (secret message)

Post edited by Edvin on
  • LmikulaLmikula Member Posts: 4
    Nejspíš už to budeš mít opravený ale v nastavení Grafika máš Celá obrazovak :smile:

Lmikula said:

Nejspíš už to budeš mít opravený ale v nastavení Grafika máš Celá obrazovak :smile:

Hergot, já vážně musím být slepý....
    Zrovna nastavení jsem kontroloval asi 10x
    :D

To musím opravit, to by mi nedalo spát.

• sys32sys32 Member Posts: 1
    Zdravím :) čeština super akorat nevim proc mi prestal mluvit :D pri pohybu rikal im gone a takl ruzne a kdyz doplnoval denik tak mluvil a to prestal po nahozeni cestiny ..... :D

• BassKiwiBassKiwi Member Posts: 10
    Ahoj, moc díky za tu práci. S češtinou si to přece jen užiju víc.

K těm nedodělkům - jsem jediný kdo má hlavní měnu v angličtině?

BassKiwi said:

To není text, to jsou obrázky textu.
    Hádám že nám Beamdog udělá české obrázky až vyjde čeština "oficiálně".

Edvin said:

BassKiwi said:

To není text, to jsou obrázky textu.
    Hádám že nám Beamdog udělá české obrázky až vyjde čeština "oficiálně".
    Aha, díky za vysvětlení. (Ne že by mi to vadilo samozřejmě).

edited June 2
    S tímhle asi nic nezmůžeš ale aspoň jim to nahlásíš
    - Při vstupu do lokace Bar zapomnění se nezobrazuje ě
    - Při vstupu do lokace Fellův tetovací salón se nezobrazuje ů

Post edited by Lmikula on
    Při rozhovoru s Mortem v Baru zapomnění: Morte - No teda dobře, jsem pouhopouhá lebka, ale mám skutečně vřelý srdce. Bezejmenný - Abych pravdu řekl stejně žádnou "nemáš".

Lmikula said:

Při rozhovoru s Mortem v Baru zapomnění: Morte - No teda dobře, jsem pouhopouhá lebka, ale mám skutečně vřelý srdce. Bezejmenný - Abych pravdu řekl stejně žádnou "nemáš".

Díky za upozornění.
    Tohle jsem si nepřekládal já, ale samozřejmě to opravím.

P.S.
    Pokud si všimneš dalších chyb, budu vděčný když to tady nahlásíš.

edited June 3
    Jinak chtěl sem se zeptat funguje ve fontu ť a ď ?
    -přišel jsi ke Staré Mebbeth pro pomoc, vid.

- v jejich očích byla asně
    - prohlášení Dvou lyží
    - illithidi nemají skloňování (oproti normálním rozhovorům - platí i pro ostatní kruhy)

-uvědmomíš

-při rozdělování většího množství předmětů

-bych moh(la)

Post edited by Lmikula on
  • BezejmennýBezejmenný Member Posts: 22
    sys32 said:

Zdravím :) čeština super akorat nevim proc mi prestal mluvit :D pri pohybu rikal im gone a takl ruzne a kdyz doplnoval denik tak mluvil a to prestal po nahozeni cestiny ..... :D

Zkoušel jsem a dělá mi to taky tak.

Jinak čeština super. Edvinovi velká poklona a díky. :)

Myslím, že předtím se při quicksavu objevovalo něco jako "quicksave succesfull", což se teďka neukazuje.

sys32 said:

Zdravím :) čeština super akorat nevim proc mi prestal mluvit :D pri pohybu rikal im gone a takl ruzne a kdyz doplnoval denik tak mluvil a to prestalo po nahozeni cestiny ..... :D

Dobrá připomínka, ale pokud se nemýlím, tak BG dělalo ze začátku to samé, než byla byla čeština implementována "oficiálně". Každopádně to pro jistotu nahlásím výš.
    Lmikula said:

Jinak chtěl sem se zeptat funguje ve fontu ť a ď ?

Ve fontu pro překladatele ano, ale ve hře samotné ne.
    Tohle by mohl být trochu zapeklitější problém, protože změnit způsob jakým hra zobrazuje texty je o dost složitější než změnit texty samotné. Každopádně jsem to nahlásil, tak se tomu snad budou věnovat.

Jo a průběžně opravuju všechny chyby na které jsi upozornil, díky za to.

• Franky4Franky4 Member Posts: 27
    Zdravim,
    Edvin velka poklona, si asi najlepsi cz prekladac na hry :). Mam otazku myslis ze cestina by sla aj na androide alebo tam to pojde az ked bude oficialna?

• revenant76revenant76 Member Posts: 6
    edited June 3
    tak mne postavy takisto prestali rozpravat , ani ked na ne kliknem pravym.. inak zatial v pohode ale cez vikend sa do hry hlbsie ponorim...

Franky4 said:

Zdravim,
    Edvin velka poklona, si asi najlepsi cz prekladac na hry :). Mam otazku myslis ze cestina by sla aj na androide alebo tam to pojde az ked bude oficialna?

Bohužel nemám nejmenší ponětí...
    Android nevlastním, takže to bude muset někdo vyzkoušet.

• bukvabukva Member Posts: 59
    Franky4 said:

Zdravim,

Zkus rucne prehrat dialog soubor. U Bgee to slo.

• LyriqLyriq Member Posts: 6
    Promiň, jestli jsem se měl ptát v jednom ze souvisejících vláken a že se vůbec ptám, ale zvědavost mi nedá... :smiley: Jak to s Beamdog vypadá, máš nějaký update? :smile: Jinak samozřejmě moc děkuji za tvou práci! :)

Lyriq said:

Jak to s Beamdog vypadá, máš nějaký update?

Na co přesně se ptáš?

Na cokoli, jak jsem to tu tak pročítal, párkrát jsi zmínil, že jim hlásíš problémy a tak, tak mě jen zajímalo, jestli ses dočkal nějaké smysluplné reakce, nebo jen "díky, mrknem na to". :smiley:

• BezejmennýBezejmenný Member Posts: 22
    Přišel někdo na to, jak spravit ty zvuky u postav po nahrání češtiny? :)

@Lyriq
    Komunikace nikdy nebyla problém.
    Mám kontakt na zástupkyni Beamdogu a když ji napíšu, tak mi většinou nejpozději do 2 dnů odpoví.

Problém je, že když se Beamdog pokusí něco opravit, tak to velmi často posere ještě víc...

@Edvin Tak to je na prd, každopádně přeju pevné nervy... Máš už nějaký odhad, kdy by mohla být Čeština oficiálně, nebo si raději zatím netroufáš? Já hraju v angličtině, ale pro to pohodlí se samozřejmě těším :)

Lyriq said:

@Edvin Tak to je na prd, každopádně přeju pevné nervy... Máš už nějaký odhad, kdy by mohla být Čeština oficiálně, nebo si raději zatím netroufáš? Já hraju v angličtině, ale pro to pohodlí se samozřejmě těším :)

No, kdyby to bylo jenom na mě, tak do týdne (za předpokladu že mi Beamdog hned udělá jednu úpravu textu o kterou jsem ho před třemi dny požádal).

Ale nemám ponětí jak dlouho bude Beamdog řešit problém s " Ť " , problém se zvukem a problém s českými obrázky. Navíc pak budou muset češtinu vydat jako součást zvláštního patche, který opraví ty dva výše zmíněné problémy.

Takže můj optimistický odhad je něco mezi týdnem a měsícem.

Edvin said:

Takže můj optimistický odhad je něco mezi týdnem a měsícem.

Byť optimistický pohled, já čekal, že řekneš třeba dva měsíce. :) Tohle by bylo super, asi rozehraju znovu. :D Každopádně díky za odpověď, už nebudu vyzvídat... o:)

Lyriq said:

Byť optimistický pohled, já čekal, že řekneš třeba dva měsíce. :) Tohle by bylo super, asi rozehraju znovu. :D Každopádně díky za odpověď, už nebudu vyzvídat... o:)

Mezi mým optimistickým a realistickým odhadem je HODNĚ velký rozdíl :smiley:

• DudoDudo Member Posts: 310
    Edwin, prepac ze to pisem tu, ale s BG2 a BG:SoD cestinami nic nove ?

Dudo said:

Edwin, prepac ze to pisem tu, ale s BG2 a BG:SoD cestinami nic nove ?

Jsem jenom člověk a nezvládám 10 projektů najednou :#

Torment je téměř hotový a mám přeložené 4 nové módy do BG2 (chybí jen test a malá korektůra).
    Jakmile to dodělám, tak se můžu pohnout na další projekty.

To co je časově nejméně náročné dělám vždycky první.

«13
Sign In or Register to comment.