Skip to content

Polskie audio w NWN:EE i pełny ekran

EtaminEtamin Member Posts: 830
edited September 2019 in Polski
Skorzystałem z promocji i kupiłem właśnie NWN:EE. Niestety nim zacznę grę muszę uprać się z kilkoma problemami. Domyślnie gra otwiera się w oknie (to znaczy jest pełny ekran, ale obraz nie jest rozciągnięty). Poza tym dialogi są angielskie (po 20 minutach poszukiwań udało mi się zmienić napisy na polskie). Jak zmienić dźwięk i rozciągnąć obraz?
PS: Jak wyciągnąć ikonę na pulpit?
Post edited by Etamin on

Comments

  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    @Etamin -
    1. przechodzisz na tryb pełnoekranowy kombinacją alt (ja robię lewym, nie wiem, czy ma znaczenie)+enter

    Mnie najlepiej gra się w okienku rozciągniętym na cały ekran, co uzyskuję przez przeciągnięcie okienka do górnej części ekranu,

    2. Polski język - nie mam pojęcia,

    3. Ja wyciągnąłem Steamem - po prostu kliknąłem utwórz skrót na pulpicie. Chyba musis zposzukać nwmain.exe - przynajmniej tak było w starym NWN bez EE. Sprawdze w domu :)
  • EtaminEtamin Member Posts: 830
    edited September 2019
    @Etamin -
    1. przechodzisz na tryb pełnoekranowy kombinacją alt (ja robię lewym, nie wiem, czy ma znaczenie)+enter

    Mnie najlepiej gra się w okienku rozciągniętym na cały ekran, co uzyskuję przez przeciągnięcie okienka do górnej części ekranu,

    2. Polski język - nie mam pojęcia,

    3. Ja wyciągnąłem Steamem - po prostu kliknąłem utwórz skrót na pulpicie. Chyba musis zposzukać nwmain.exe - przynajmniej tak było w starym NWN bez EE. Sprawdze w domu :)

    1. Trzeba było scalowanie zmienić w opcjach graficznych (z 1 na 2). Bo ekran miałem na cały monitor, tylko sam obraz miałem w małym oknie pośrodku.

    2. W opisie gry jest wyraźnie zaznaczone, że gra ma pełne polskie tłumaczenie. Z czego napisy zmienia się w kliencie Beamdoga, a dźwięku nie ma w ogóle...

    3. Ja mam z Beamdoga. I nigdzie w folderze z grą nie widzę pliku .exe.

    Generalnie nie jestem malkontentem, ale ostatnio podejście Beamdoga do wielu spraw przestaje mi się podobać. Kupuję grę półtora roku po premierze i zamiast cieszyć się rozgrywką muszę poświęcać godziny na rozwiązywanie problemów. O historii z patchem 2.6 (a wcześniej 2.5) nie wspomnę. Mam nadzieję, że to będzie ostatni już patch do gry, moderzy zaktualizują mody, wyjdzie EET i będzie można w spokoju pograć.
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    edited September 2019
    1. Trzeba było scalowanie zmienić w opcjach graficznych (z 1 na 2). Bo ekran miałem na cały monitor, tylko sam obraz miałem w małym oknie pośrodku.
    Wydawało mi się, że :EE miało dobre domyślne ustawienia. Pamiętam, że w zwykłym NWN trzeba bbyło coś dorzucać, żeby bawić się w try okienkowy.
    3. Ja mam z Beamdoga. I nigdzie w folderze z grą nie widzę pliku .exe.

    Wchodzisz w klienta Beamdoga, klikasz NWN, potem Opcje i otwórz folder z grą.

    Teraz bin\win32 albo linux albo macos – zależy, co masz i tam schowany jest nwmain.exe

    u mnie:
    D:\beamdog2\00829\bin\win32
  • EtaminEtamin Member Posts: 830
    1. Trzeba było scalowanie zmienić w opcjach graficznych (z 1 na 2). Bo ekran miałem na cały monitor, tylko sam obraz miałem w małym oknie pośrodku.
    Wydawało mi się, że :EE miało dobre domyślne ustawienia. Pamiętam, że w zwykłym NWN trzeba bbyło coś dorzucać, żeby bawić się w try okienkowy.
    3. Ja mam z Beamdoga. I nigdzie w folderze z grą nie widzę pliku .exe.

    Wchodzisz w klienta Beamdoga, klikasz NWN, potem Opcje i otwórz folder z grą.

    Teraz bin\win32 albo linux albo macos – zależy, co masz i tam schowany jest nwmain.exe

    u mnie:
    D:\beamdog2\00829\bin\win32

    No niby plik exe jest pod tym adresem, ale jak wyciągnę go na pulpit to uruchamia mi grę w angielskiej wersji. By mieć w polskiej (tylko napisy, bo dźwięku nadal nie wiem jak zmienić) muszę odpalić grę przez clienta. Nie mniej dzięki.
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    @Etamin –wybrałem na Steam wersję polską, kliknąłem Create Desktop Shortcut i działa po polsku pod odpaleniu.

    2GO4QO9.png
Sign In or Register to comment.