Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Categories

Dark Dreams of Furiae - a new module for NWN:EE! Buy now
Attention, new and old users! Please read the new rules of conduct for the forums, and we hope you enjoy your stay!

Najpotężniejsza klasa w Sadze BG

SikorskySikorsky Member Posts: 398
Siema wszystkim, śpiące trochę to Polskie forum więc rzucam temat do dyskusji. Która waszym zdaniem klasa jest absolutnie najpotężniejsza w grze(nie-zmodowanej). Proszę tylko nie podawać dwu-klas które czekają do ToB na odblokowanie. Dyskutujmy o postaciach których potęgą będziemy się cieszyć od początku gry - do jej końca. Ja swój głos zostawiam Gnomiemu Wojownikowi/Iluzjoniście, dlaczego? Otóż:
1) Bardzo wysoka siła bojowa (Thac0, ApR, specjalizacjie i HLA wojownika)
2) Bardzo duża ilość czarów (mag specjalista)
3) Rzuty Obronne (gnom)

P.S. W ankiecie wymieniłem klasy które najczęściej pojawiają się w dyskusjach o najpotężniejszych, dałbym więcej ale jest ograniczenie do 10 pozycji.

Najpotężniejsza klasa w Sadze BG 13 votes

Kensai(9)/Mag(30)
15%
voltPaulan969 2 votes
Kensai(9)/Złodziej(39)
0%
Wojownik/Mag
7%
Silvaren 1 vote
Wojownik/Iluzjonista
7%
Sikorsky 1 vote
Berserker(9)/Mag(30)
0%
Wojownik/Mag/Kapłan
0%
Wojownik/Mag/Złodziej
23%
Tomek0000nhesterrSambor86 3 votes
Czarownik
23%
ParysmajberCoolczycki 3 votes
Dziki Mag
7%
Etamin 1 vote
Inna: Podaj w komentarzu z uzasadnieniem.
15%
Phælinemixo1 2 votes

Comments

 • SornfeinSornfein Member Posts: 25
  Grałem czarownikiem i dzikim magiem przechodząc nimi całą sagę, lepszy był czarownik, więcej czarów i nie musiałem tak często wczytywać ze względu na nieprzewidziane i negatywne efekty dzikiej magii ;). Chociaż nie ukrywam, że czarownik mimo wszystko nadal ma mało czarów zapamiętanych na każdy poziom. Zaciekawiłeś mnie tym gnomem woj/mag :), co do innych klas to myślę, że inkwizytor jest jeszcze mocną klasą, no i berserker.

 • SikorskySikorsky Member Posts: 398
  Wojownik/Iluzjonista
  Gdyby można było to dodałbym z pewnością Inkwizytora ale tylko 10 pozycji mogłem. Berserker.... myślę, że jednak łamanie go czyni postać potężniejszą. Dwuklasowany zawsze będzie lepszy od czystego. Szkoda, że gra nie ma opcji takiej Areny. Black Pits Multiplayer. Gdzie gracze walczyli by ze sobą aby raz na zawsze rozstrzygnąć dyskusje które klasy lub kombinacje klas są najpotężniejsze.

 • PhælinPhælin Member Posts: 316
  Inna: Podaj w komentarzu z uzasadnieniem.
  Nie miałem nigdy czasu ani chęci ogrywać wszystkich klas, dlatego podam tę jedną, którą najlepiej wspominam: fechtmistrz

 • Paulan969Paulan969 Member Posts: 13
  Kensai(9)/Mag(30)
  Dwuklasowac oplaca sie czesto nawet w BG1, ewentualnie SoD, ktora dwu-klasa wg tworcy posta jest odblokowana tak pozno?

  Wlasciwie zeby solowac gre wystarczy kensai9/mag
  Najsilniejsza klasa to chyba faktycznie mag, jakikolwiek tak naprawde...

  Gram sobie teraz moim czystym kensai, mam cala piekna druzyne, ale prawda jest taka ze albo ide zabijac tylko soba, albo tylko imoen. Od pewnego momentu gra staje sie zbyt prosta i im dalej tym latwiej. ToB traci przez to straaasznie na klimacie, bo staje sie gra dla dzieci niemalze ;(

  Naprawde, to co mag moze robic w pojedynke, zabijanie bossow, grup wrogow, smokow w pojedynke na jednym zatrzymaniu czasu to jest naprawde takie tanie...... Imoen nie jest magiem specjalista a mimo to robi w ToB co chce ze wszystkimi. Irenicus w obu walkach NIC nie zrobil, Gromnir i jego trupa NIC...

  Wiec tak, mysle ze jako klasa na pozniejszy etap gry, czyli po odblokowaniu 9 poziomu czarow to zdecydowanie mag, a jesli chcemy najmocniejsza klase na cala gre od samego poczatku to polaczenie wojownika(jakikolwiek tylko nie zabojca magow) z magiem.


  Swoja droga takie PvP areny ciekawy pomysl, gra bylaby wtedy wiecznie zywa.

 • ArtonaArtona Member Posts: 1,073
  Moim zdaniem nie ma żadnego uniwersalnego kryterium potęgi, które pozwalałoby na jednoznaczną odpowiedź. Niby oczywistą odpowiedzią wydaje się mag, ale z tego co wiem jedyną klasą, jaką udało się komuś przejść wyzwanie SCS-LoB-Ascension, i to bez wczytywanie, był łowca nagród.
  Dla mnie najłatwiej było przechodzić grę czystoklasowym barbarzyńcą z Obrońcą Easthaven i sprzętem podnoszącym odporność na magię. Od pewnego momentu nic nie mogło go ruszyć. Tylko że grywam z masą modów, więc nie wiem jak to by się przełożyło na niezmodowaną grę.

 • voltvolt Member Posts: 25
  Kensai(9)/Mag(30)
  w/m/z+imoen , kensai/mag+imoen , 1 klasa+5 towarzyszy dla fabuly romansow interakcji itp :D

Sign In or Register to comment.