Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Categories

Dark Dreams of Furiae - a new module for NWN:EE! Buy now
Attention, new and old users! Please read the new rules of conduct for the forums, and we hope you enjoy your stay!

Nowe Opowieści z Wybrzeża Mieczy - zapowiedź nowej modyfikacji

CahirCahir Member, Moderator, Translator (NDA) Posts: 2,719
Poniżej zapowiedź nowe modyfikacji do BGEE autorstwa @nowus777, wprowadzającą do gry:
- 10 nowych NPC z oryginalnymi zadaniami, banterami, romansami i ścieżką dźwiękową
- zupełnie nowe lokacje ręcznie tworzone lokacje oraz przygody stworzone na podstawie niewydanego nigdy moda o nazwie ProjektX (autorstwa @Selendis i @viader). Modyfikacja znalazła wreszcie swój dom jako część Nowych Przygód z Wybrzeża Mieczy
- podstawowy polski dubbing dla nowych NPC dodanych w EE (Neera, Dorn, Rasaad, Baeloth).

Planowana data premiery modyfikacji: przełom czerwca i lipca 2020.

A oto link do zwiastuna na Youtube -> Nowe Opowieści z Wybrzeża Mieczy - zwiastun przedpremierowy

nowus777

Comments

 • nowus777nowus777 Member Posts: 19
  edited June 2020
  Hehe, widzę, że Cahir mnie ubiegł :) Dzięki! Ok, to poniżej jeszcze raz, bardziej szczegółowo :)

  Megamodyfikacja "Nowe Opowieści z Wybrzeża Mieczy" to projekt łączący w sobie modyfikację "PROJEKT X" (twórcy: Viader, Selendis) z modyfikacją znaną dotychczas pod roboczą nazwą "BGEE 10 NPC PROJECT" (twórca: nowus777). Dodatek zawiera następujące komponenty:
  - 10 nowych postaci przyłączalnych - każdy z nowych NPC posiada rozbudowany quest, ścieżkę przyjaźni i romansu, liczne bantery oraz reakcje na świat gry, w tym także na decyzje gracza,
  - zupełnie nowe, w pełni autorskie questy,
  - kilkanaście nowych lokacji do eksploracji,
  - ponad 100 nowych postaci, w tym także groźnych przeciwników,
  - podstawowe polskie udźwiękowienie dla nowych postaci oraz NPC znanych z wersji Enhanced Edition (Neera, Rasaad, Dorn, Baeloth),
  - pełna kompatybilność z modyfikacją BG1 NPC PROJECT, co pozwala na pojawienie sie zupełnie nowych relacji w drużynie, w tym także nowych przyjaźni, waśni oraz konfliktów romansowych.

  Modyfikacja została stworzona na silniku gry Baldurs Gate: Enhaced Edition i do pełnego działania wymagać będzie jedynie zainstalowanej najnowszej pełnej wersji gry. Premiera megamodyfikacji już na przełomie czerwca/lipca 2020 roku na stronie największego polskiego klanu Baldur’s Gate – Children of Bhaal (http://athkatla.cob-bg.pl).

  Link do zapowiedzi znajduje się w wiadomości Cahira. Więcej informacji na temat modyfikacji znajdziecie na forum CoB, w komnacie jej poświęconej: http://athkatla.cob-bg.pl/viewforum.php?f=185

  Autorzy z góry dziękują za wszelkie komentarze, opinie i recenzje. Tylko od reakcji graczy zależy to, czy modyfikacja będzie nadal rozwijana i czy powstaną losy nowych NPC do Baldur's Gate 2: Enhanced Edition.

  Tutaj równie zaglądam, a więc jeśli ktoś chce o coś zapytać, śmiało :)

  Parys
 • super_norqsuper_norq Member Posts: 6
  Ech, ależ to będzie ogrywane; serio, bardziej się tym jaram, jak BG3. Miesiąc temu z hakiem ukończyłem BG:EE, niedawno zacząłem BG2:EE i naprawdę pierwsze co rzuca się w oczy, to przeogromna różnica w podejściu do nadania NPC-om charakteru.

  W jedynce towarzysze są strasznie biedni pod tym względem–właściwie niczym kukiełki podążające za CHARNAME. A w dwójce? Panie dzieju; bantery, wtrącenia, komentarze, kłótnie! Wielka szkoda, że w podstawce nie było podobnie, bo jest tam parę bardzo ciekawych postaci (które w sequelu nie miały szansy rozwinąć skrzydeł, bo padły trupem z rąk Harfiarzy). xD

  W każdym razie ten mod załatwi zasadniczą bolączkę BG1.

  @nowus777 - planujesz wydać może jeszcze jakiś mały trailer? :D

 • nowus777nowus777 Member Posts: 19
  @super_norq - bardzo się cieszę :) Mam nadzieję, że modyfikacja spełni Twoje oczekiwania i że po grze podzielisz się refleksjami i recenzją :)

  Moi NPC bez wątpienia mają charakterki - i doskonale wiem, że niektórzy z nich spotkają się z hejtem. Nikt nie jest czarno-biały, każdy ma swoje cele, motywacje, idee. Ze swojej strony polecam równoczesne zainstalowanie również BG1 NPC PROJECT, ponieważ bez tego moda, NPC z mojej modyfikacji mogą wydawać się zbyt rozgadani w stosunku do klasycznych postaci.

  Zawartość modyfikacji będzie prezentowana podczas streamingów na Twitchu. Streamerem będzie jeden z moderatorów facebookowej grupy "Baldursawka - sekcja BG, IWD, Tormenta i NWN". Zachęcam do dołączenia do grupy, gdyż to właśnie tam będą pojawiać się informacje na temat streamingu.

  Tutaj opis postaci: http://athkatla.cob-bg.pl/viewtopic.php?t=7819

  Co do zapowiedzi, dotychczas wyszły trzy. Poniżej linki:
  1)
  2)
  3)

 • nowus777nowus777 Member Posts: 19
  Utworzyłem na Facebooku osobne wydarzenie, gdzie codziennie będą umieszczane nowe informacje na temat modyfikacji. Oto link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2381988912094726/


  Premiera planowana jest na 3 lipca.

 • Schabik09Schabik09 Member Posts: 116
  To bez wątpienia będzie dobry ale ja mam pytanie co do tego . Czy oprócz tego co już jest opisane to nie będzie nowy czarów magów, kapłanów umiejętności, nowy przedmiotów lub tym podobnego żeby bardziej poszerzyć możliwości tej modyfikacji ?

 • nowus777nowus777 Member Posts: 19
  @Schabik09 - nie, modyfikacja nie dodaje nowej zawartości w postaci nowych zaklęć. Wszystkie komponenty modyfikacji zostały wymienione powyżej.

 • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,084
  @Schabik09 – ale wiesz, możesz zainstalować Nowe Opowieści z Wybrzeża Mieczy, a do tego moda z nowymi czarami i czym tak chcesz!

 • Schabik09Schabik09 Member Posts: 116
  Nowe czary to bym wprowadził tę które zostały odrzucone z gry .

 • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,084
  @Schabik09 – to znaczy jakie czary byś chciał wprowadzić? Te będące żartem autorów w stylu Przywołania krowy?

 • nowus777nowus777 Member Posts: 19
  edited July 2020
  Zgodnie z zapowiedziami, chciałbym Was wszystkich zaprosić na piątkowy streaming, podczas którego zostanie zaprezentowana zawartość "Nowych Opowieści z Wybrzeża Mieczy". Będzie to streaming niezależny, a zatem możecie spodziewać się obiektywnej recenzji. Szczegóły, w tym także link do kanału streamera, znajdziecie poniżej.

  ogłoszenie streamera:

  Witajcie poszukiwacze przygód!
  Rozsiądźcie się wygodnie na tych niewygodnych drewnianych krzesłach. Nie zwracajcie uwagi na zapach padliny w karczmie, szczury już się tym zajmują. Jak ktoś chce trochę brudnego wina, to obsłużcie się sami, jest w beczce. Jak już tak siedzicie, to będziecie mieli okazję posłuchać nieco historii.

  NOWYCH Opowieści z Wybrzeża Mieczy.

  Wychodząc jednak z roli, tym przyjemnym niczym tyłeczek elfiej panny akcentem zapraszam wszystkich na mój stream, który zacznie się od najbliższego piątku. Razem przeżyjemy przygody w nowym dodatku. Zapewniam rozrywkę, śmiech (ze mną i ze mnie), przyjemny komentarz i rozmowy na tematy wszelakie. Jestem nastawiony na aktywny chat z widzami, więc przygotujcie się proszę, że będziecie razem ze mną podejmować decyzje w tej grze ;) Tak będzie fajniej :D Do zobaczenia w piatek!


  link do kanału:
  www.twitch.tv/ottowsky

  Zapraszam wszystkich chętnych do oglądania. Sam już nie mogę się doczekać! :)

 • EtaminEtamin Member Posts: 806
  Wow, po prostu wow. Prawie już nie zaglądam na to forum, jedynie raz w miesiącu sprawdzam, czy patch 2.6 już nie wyszedł, a tu taka niespodzianka. Ktoś wie, czy ten nowy mod będzie można zainstalować z innymi, np. z EET? Dla samego udźwiękowienia NPC dodanych przez Beamdoga warto będzie go zainstalować. Nie wyobrażam już sobie jednak gry bez ETT, SCS, czy NPC Project.

 • nowus777nowus777 Member Posts: 19
  @Etamin mod jest kompatybilny z BG1 NPC POROJECT :) Co do EET, w pierwszej pełnej wersji nie będzie tej kompatybilności.

  Etamin
 • EtaminEtamin Member Posts: 806
  To poczekam z ograniem aż się pojawi. Przy okazji może wyjdzie w między czasie spolszczenie do SoD. Przy okazji pomyślałem, że może warto by stworzyć oddzielnego moda tylko z dubbingiem postaci od beamdoga, dla tych którzy nie chcą instalować dodatkowej zawartości.

 • CahirCahir Member, Moderator, Translator (NDA) Posts: 2,719
 • Schabik09Schabik09 Member Posts: 116
  @Schabik09 – to znaczy jakie czary byś chciał wprowadzić? Te będące żartem autorów w stylu Przywołania krowy?

  Przywołanie krowy rozważałem to ale nie hehe , lecz mam czary które mogłyby dopasować do gry a przykłady to :
  Dzwi wymiaru , wykrycia dobra i ochrona przed dobrem, giętkość umysłu, sprawność fizyczną i oczyszczenie Daer'Ragha bezbłędna teleportacja obniżenie odporności na ogień, truciznę i elektryczność

 • EtaminEtamin Member Posts: 806
  Jest jakiś przybliżony termin wprowadzenia kompatybilności z EET?

  PS: A czymże to sobie Schabik na bana zasłużył?

 • CahirCahir Member, Moderator, Translator (NDA) Posts: 2,719
  Etamin wrote: »

  PS: A czymże to sobie Schabik na bana zasłużył?

  Promował piracką wersję BGEE i stronę z nielegalnymi obrazami gier z GoG.

  Sornfein
 • nowus777nowus777 Member Posts: 19
  Etamin wrote: »
  Jest jakiś przybliżony termin wprowadzenia kompatybilności z EET?

  W tym momencie kompatybilność z EET nie jest dla mnie priorytetem. Czekam na pierwsze recenzje, z komentarzy na forum CoBu wiem już o kilku niewielkich bugach, które muszę poprawić, muszę też napisać brakujące bantery. Nie wiem nawet, jak bardzo procochłonne może okazać się wprowadzenie kompatybilności z EET (nie miałem nawet jeszcze czasu, aby do tego usiąść), a zatem nie jestem w stanie podać orientacyjnego terminu.

 • EtaminEtamin Member Posts: 806
  nowus777 wrote: »
  Etamin wrote: »
  Jest jakiś przybliżony termin wprowadzenia kompatybilności z EET?

  W tym momencie kompatybilność z EET nie jest dla mnie priorytetem. Czekam na pierwsze recenzje, z komentarzy na forum CoBu wiem już o kilku niewielkich bugach, które muszę poprawić, muszę też napisać brakujące bantery. Nie wiem nawet, jak bardzo procochłonne może okazać się wprowadzenie kompatybilności z EET (nie miałem nawet jeszcze czasu, aby do tego usiąść), a zatem nie jestem w stanie podać orientacyjnego terminu.

  Dzięki za info. Trudno, dłużej się poczeka to i może SoD w między czasie zostanie przetłumaczony.
  Cahir wrote: »
  Etamin wrote: »

  PS: A czymże to sobie Schabik na bana zasłużył?

  Promował piracką wersję BGEE i stronę z nielegalnymi obrazami gier z GoG.

  Ale wzięliście od niego to tłumaczenie SoD :>?

  cytryn
 • DudzioDudzio Member Posts: 62
  Czy mod ma jakieś dodatki/ulepszenia do dodatku SoD? Czytaj, czy jeżeli planuję grać tylko w SoD to czy warto go zainstalować?

 • super_norqsuper_norq Member Posts: 6
  Dudzio wrote: »
  Czy mod ma jakieś dodatki/ulepszenia do dodatku SoD? Czytaj, czy jeżeli planuję grać tylko w SoD to czy warto go zainstalować?

  Mod obejmuje tylko i wyłącznie podstawkę, co nie oznacza, że warto go odpuszczać. Za recenzję niech posłużą liczne komentarze w stylu, że „gdyby ktoś nie znał podstawki, nie zorientowałby się nawet, że ma do czynienia z fanowską modyfikacją”.

 • EtaminEtamin Member Posts: 806
  No i doczekaliśmy się patcha 2.6. W związku z tym myślałem nad ponownym przejściem gry. Wiadomo jak idą prace nad kompatybilnością tego moda z EET? Przy okazji zapytam, czy jest może jakiś mod, który przywraca polskie głosy postaci zmienione w SoD (Khalid, Minsc, Safana etc.)

  Hafir
 • DudzioDudzio Member Posts: 62
  Podpinam się - ja także chętnie bym przywrócił tym postaciom polskie głosy :) Jeżeli są dograne ściezki to z oczywistych powodów pozostałyby po angiesku.

 • EtaminEtamin Member Posts: 806
  Dudzio wrote: »
  Podpinam się - ja także chętnie bym przywrócił tym postaciom polskie głosy :) Jeżeli są dograne ściezki to z oczywistych powodów pozostałyby po angiesku.

  Mi osobiście zależy właśnie na modzie z takim podejście jak NOzWM. Dograne angielskie głosy wyrzucone, a przetłumaczone tylko odzywki. Tak, żebym nie słyszał u przełączalnych NPC angielskiego.

 • HafirHafir Member Posts: 94
  Przydalby sie nowy do zakupu dodatek lub nowa bazujaca na IE gra w Forgotten Realms... baldura juz 3 czy 4 raz lece tym razem magiem icewind dale juz z 4-5 razy w ciagu roku, a tu nic nowego jeszcze, moze wkrotce...

 • HafirHafir Member Posts: 94
  Jest juz kompatybilne z patchem 2.6?

 • CahirCahir Member, Moderator, Translator (NDA) Posts: 2,719
  Hafir wrote: »
  Jest juz kompatybilne z patchem 2.6?

  A sprawdzał ktoś w ogóle, czy jest niekompatybilny? Nie każdy mod jest z marszu niekompatybilny z patchem 2.6. Część modów nie miała problemów z kompatybilnością.

Sign In or Register to comment.