Skip to content

NWN:EE - bug dzienniki kultysty rozdział 2

SilvarenSilvaren Member Posts: 178
Pamiętacie może, czy po odkryciu lokalizacji przywódcy kultu na podstawie dwóch dzienników, kolejne z nich wciąż można zanosić Aribeth zanim gracz uda się do Luskan? Jest do odblokowania osiągnięcie za oddanie Aribeth wszystkich dzienników. Po załatwieniu sprawy z duchem Kniei Neverwinter został mi tylko południowy trakt i Czarnydrzew, gdzie jest ostatni dziennik (albo dwa, bo jeszcze jeden z zabójców Maugrima).

Chciałem sprawdzić, więc zapisałem grę i oddałem listy Salomona, Vardoka, dziennik Ganona i Relmara. Trofka nie wskoczyła, bo wciąż jednego dziennika (i chyba listu też) brakuje. Aribeth wysyłą mnie do Luskan, a nie pamiętam, czy później wciąż można jej zanosić dzienniki.

I teraz mój problem - po wczytaniu save'a sprzed oddania posiadanych dzienników (aby nie zablokować czasem opcji zanoszenia paladynce kolejnych) pierwsze co słyszę to melodia zaliczenia questa i w quest logu wszystkie te zadania związane z dziennikami kultystów pojawiają się w sekcji wykonanych questów, a komplet dzienników wciąż mam w plecaku, bo save sprzed rozmowy z Aribeth. Wygląda to na buga i w sumie nie wiem, jak gra to zintepretuje jak już pogadam z Aribeth po skończeniu wątku Czarnydrzewu i zdam komplet dzienników. Wczytałem nawet save sprzed ducha kniei i to samo - z automatu gra zaliczyła mi questy z czwórką dotychczas spotkanych kultystów.

Pewnie trochę namieszałem. Może problemu żadnego nie będzie, ale to tak, jakby niezależnie od save'a gra zapamiętała, że rozliczyłem wątek główny z Aribeth i chce mnie wysłać już teraz do Luskan.

Comments

  • sarevok57sarevok57 Member Posts: 5,975
    Przepraszam za język, bo używam tłumacza google

    za misję aribeth w rozdziale 2 Wierzę, że potrzebujesz tylko 3 "kawałków" dowodów, aby powiedziała ci, żebyś pojechał do Luskan

    teraz, jeśli się nie mylę. Myślę, że jest 4 lub 5 "kawałków" dowodów, które możesz przynieść, aby udowodnić, że kult jest w luskan (albo poprzez "listy" lub "dzienniki" )

    Wierzę, że jeśli dasz jej wszystkie dzienniki, które wystarczy do kontynuowania questu do luskanu i jeśli później podniesiesz listy, "zakończy to zadanie prób zabójstwa"

    Kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę, jest to, że gdy udasz się do Luskanu, wszystkie dzienniki i listy, które zabrałeś dla kultu, znikną, więc może po wejściu do Luskanu osiągnięcie zostanie odblokowane?

    Pamiętaj tylko, że raz pojedziesz do Luskanu, nie możesz wrócić do żadnego poprzedniego obszaru w rozdziale 2
Sign In or Register to comment.