Skip to content

Najlepsze questy na Wybrzeżu Mieczy

WybranWybran Member Posts: 162
Jak w tytule jakie są Wasze ulubione, najlepiej zapamiętane zadania?

Poza oczywiście głównym wątkiem całego Baldur's Gate po samo wniebowstąpienie najlepsze były duże questy naprawiające sytuację w danym regionie, chyba specjalność Bioware'u. Żeby tylko wspomnieć kilka: śledztwo w Dzielnicy Mostowej, rozwalenie niewolnictwa w slumsach oraz Wzgórza Umar i Wichrowej Włóczni jako całość. Kolejna rzecz którą pamiętam jak narazie cały czas to lokacje typu: "Wypuście mnie! Ja nic nie zrobiłem! Chce do mamy..." czyli Czarowięzy oraz Twierdza Strażnika, którą miejmy nadzieję przebije n-poziomowy loch z Project Eternity Obsidianu.
Ostatnie co chciałem narazie przytoczyć to zawieszona w czasie wioska Czarnydrzew z NWN. Niezapomniana reakcja "O wy skurwysyny".

Jeżeli ktoś jeszcze nie gra i czeka na patche to zapraszam do dyskusji.

Comments

  • ZaxZax Member Posts: 15
    edited December 2012
    Bg1: Twierdza Durlaga, pamiętam że gdy pierwszy raz grałem wydawała mi się bardzo mroczna i strasznie trudna tyle pułapek, zagadek, śmierć co pare sekund... przeszedłem ją dopiero jak byłem trochę starszy;)

    Bg2: tak jak Wybran najbardziej lubię niszczyć niewolnictwo w slumsach, ale szczególnie zdobycie Lilarcorna (gadającego miecza, jest naprawdę dobrym questem :)
    Kula Sfer - i questy związane z jej posiadaniem grając magiem.
    Więzienie Sferowe - i walka by z niego się wydostać, bardzo ładna lokacja
    Miasto Ilithidów - najgorszy koszmar mojej drużyny ;)
    Praca dla Bodhi jak i dal złodziej cienia grając złodziejem.

    Tb- Twierdza strażnika, wiadomka ;)
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Ja się przyznam, że nie cierpię Wieży Durlaga. Męczy mnie ciągłe rozbrajanie pułapek i to nieustanne uczucie klaustrofobii. Gdyby nie ciekawe przedmioty to w ogóle bym ten quest omijał szerokim łukiem, a tak to się zastanawiam ;)

    W jedynce ciężko o naprawdę dobre questy poboczne, widać olbrzymi skok jakościowy w dwójce. Kula sfer, Wichrowe Wzgórza, Umar, Dzielnica Mostowa czy walka gildii złodziei i wampirów, miodzio. Trudno wybrać najlepszą.
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    Widzę, że kwestię Wybrzeża Mieczy traktujemy dość liberalnie, skoro wspomniany jest Amn ;)

    Stąd ja też tak potraktuję tę kwestię.
    Dla mniej najlepszy quest z tych gier to Odcięta Dłoń z IWD1. To była dla mnie niesamowicie klimatyczna lokacja z dużą ilością wiedzy o historii elfów w FR - wtedy jeszcze nie wiedziałem, że są jakieś książki, encyklopedie i takie, stąd chłonąłem każdą z książek tam jak szalony :)
  • PhælinPhælin Member Posts: 316
    Kopalnia w Kniei Otulisko - fav.
  • WybranWybran Member Posts: 162
    Teraz to już całkowicie nie Wybrzeże Mieczy ale czy pamiętacie podróżowanie z karawaną w Shadows of Undrentide?
    Niechciane przeciwności podczas pokonywania dalekich dystansów to esencja poszukiwania przygód. Nie przypominam sobie gry rpg z wielką, epicką wyprawą na miarę Drużyny Pierscienia, pamiętam natomiast zawód po ekspedycji na Głębokie Ścieżki w DA2.
    Questy "drogi" to bardzo wdzięczny materiał na grę.
  • fridekfridek Member Posts: 113
    questy w BG2 wydają się być bardziej rozbudowane niż w BG1, pewnie dla tego że inaczej świat jest stworzony. BG1 - lokacja przy lokacji, BG2 - wielkie odległości między lokacjami (poza miastem).
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Odległości faktycznie większe, same lokacje też przecież większe, więcej NPCów, więcej wszystkiego, a przez to questy są bardziej rozbudowane. Dlatego cieszę się, że za BG1 odświeżą też BG2 :D
Sign In or Register to comment.