Skip to content

Czy warto już kupować czy nadal czekać na poprawki?

Say10Say10 Member Posts: 1
Chodzi mi o liczbę bug'ów i ogólne problemy z grą. Wiem że wyszło już parę łatek ale czy rozwiązują one najistotniejsze problemy?

Z góry dzięki za odpowiedzi ;)

Mój komp:

Processor : AMD Phenom II X6 1055T @ 2400 MHz
Memory : 4GB DDR3-SDRAM
Video: AMD Radeon HD 6950 (2 GB)
HDD : Corsair Force 3 SSD SATA Disk Device
System : Windows 7 Professional Media Center 6.01.7601 Service Pack 1 (64-bit)
DirectX : Version 11.00

Comments

  • woytaswoytas Member Posts: 24
    Ja tam gram i problemów wielkich nie widzę (jestem na etapie pierwszych questów we Wrotach Baldura) a sprzęt masz dobry więc nie widzę problemu,
  • GriegGrieg Member Posts: 507
    Cygnus said:

    Ran fine for me right from the start. I initially had the bug where the game crashed if you right clicked on the map pins, but not recently so I guess they fixed that in the update. I also think the text is too small in some cases, particularly the numbers showing how many items in a stack in inventory.

    ASUSTek system running Windows 7 Home Premium 64 bit
    AMD Phenom II x4 2.8Ghz with 6 Gig RAM
    AMD motherboard chipsets
    AMD Radeon HD 6670 with 1 Gig RAM running at 1280x720

    Zgodnie z tym wątkiem (lista osób którym działa jak należy wszystko), ew. może znajdziesz coś bliższego Twojemu komputerowi:
    http://forum.baldursgate.com/discussion/9277/everyone-that-has-gotten-bgee-to-work-post-your-configuration-please/p2

    Z tego co znalazłem najbardziej z grubsza szukając (standardowo aktualizacja sterowników grafiki powinna jednak Ci się zdarzyć, tak dla pewności).

    Nie jest jeszcze wszystko naprawione Multiplayer jeszcze ciągle szwankuje, nie ma "matchmaking'u" (że globalnego serwera). Nie ma pełnego wsparcia dla języka PL, ciągle jest wersja beta-PL, tylko napisy, problemy z polskimi czcionkami.

    Jeżeli taka informacja Cię zadowala to kupuj, dodam, że gra mi działa bez problemu i gra misie dobrze, też na multi i pomimo pewnych problemów, które miałem ale które już zostały naprawione (choć mój komp znacznie odbiega od Twojego).
  • theoricustheoricus Member Posts: 115
    Ja czekam wytrwale i monitoruje patche, może pogram po świętach :)
  • woytaswoytas Member Posts: 24
    edited December 2012
    Grieg said:

    Cygnus said:


    Nie jest jeszcze wszystko naprawione Multiplayer jeszcze ciągle szwankuje, nie ma "matchmaking'u" (że globalnego serwera). Nie ma pełnego wsparcia dla języka PL, ciągle jest wersja beta-PL, tylko napisy, problemy z polskimi czcionkami.

    Problemu z czcionkami nie widziałem ani razu a dubbing polski można mieć bez najmniejszego problemu - co prawda nie oficjalnie jeszcze ale to jest kwesta tygodnia lub dwóch.
  • GriegGrieg Member Posts: 507
    edited December 2012
    @woytas huh? A co "ł" jak z innej czcionki w opcjach, co z "powrat" gdy włączasz multiplayer, co z różnicami w wielkościach czcionek... I gwoli ścisłości sprawdzałem zarówno wersję z tlk'a od Cherrycoke21 (wersja z 07.12) i te z aktualizacji, oraz porównałem z czcionkami w wersji angielskiej, sprawdź jeszcze raz dokładniej a się przekonasz, goście (od świecącego psa) muszą to w końcu naprawić.

    Edit, Żeby już nie zaśmiecać wątku; może i tak, ale warto podać wszystkie informacje, niech każdy wie co kupuje.
    Post edited by Grieg on
  • woytaswoytas Member Posts: 24
    @Grieg chyba masz coś nie tak ze swoim klientem bo ja mam powrót - właśnie sprawdziłem. Różne wielkości czcionek u mnie nie występuje a jeśli nawet to jest czepialstwo i tyle :P
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    @woytas – problem z „Powrotem” jest w menu Gry Wieloosbowej. Nie mam pojęcia czemu, skro ten sam łanuch w innych miejscach jest wyświetlany poprawnie.
  • EtaminEtamin Member Posts: 830
    edited December 2012
    woytas said:

    Różne wielkości czcionek u mnie nie występuje a jeśli nawet to jest czepialstwo i tyle :P

    To występują, czy nie występują ;). Osobiście wolę żeby było napisane "Zabójca magów" niż "Zabæjca Magæw" I nie jest to czepialstwo - zapłaciliśmy, więc oczekujemy (cierpliwie) aż wszystko będzie działać (i wyglądać) bez zarzutu.

    Ja osobiście poczekałby na twoim miejscu do stycznia - wtedy powinni załatać już wszystkie bugi, wydać wsparcie polskiej wersji, a moderzy dostosować i popatchować najważniejsze mody (NPC PRoject np.). Grudzień to dla mnie bardziej openbeta tej gry, biorąc pod uwagę ilość niedopracowanych elementów Do tego ja osobiście czekam jeszcze na mod zmieniający wygląd GUI autorstwa Magevila - http://forum.baldursgate.com/discussion/10158/gui-mod-archaic-hd-for-bgee-beta-3-0/p1 . Też do tego czasu powinien być już skończony. Czekałem 7 lat by ponownie wkroczyć do Wrót Baldura, poczekam jeszcze i miesiąc.

  • hajimodottirhajimodottir Member Posts: 63
    @Etamin to nowe gui może być dobre. na pewno wypróbuję.

    @Say10 to czy będzie chodzić to kwestia indywidualna. Proponuję kupić (zakładam z Twojego postu, że w jakiejśtam przyszłości kupisz) i sprawdzić. Jeśli zadziała bez krzaczenia się to będziesz mógł spokojnie cieszyć się grą, a jeśli nie będzie się uruchamiać to i tak będziesz czekał na te łatki i tak.
  • SikorskySikorsky Member Posts: 402
    Ja pre-orderowałem ale jeszcze nie gram. Problemy z dźwiękiem na SB X-Fi.
  • upi00rupi00r Member Posts: 91
    @Sikorsky - próbowałeś najnowsze stery (beta), tudzież wrzucić openal32.dll (64) do katalogu z baldur.exe? U mnie też się chrzaniło, ale po pierwszym czy drugim patchu przestało. Tyle że ja siedzę na XP SP3 jak coś.
  • ireniqsireniqs Member Posts: 104
    Również pre-orderowalem. Gram od premiery (wolno bo wolno ale gram) i jakoś większych problemów nie miałem, ale też radzę poczekać, choćby ze względu na polski dubbing. :P
  • SikorskySikorsky Member Posts: 402
    @upi00r - zainstalowałem najnowsze openAL dla Win7 64bit jeżeli o to ci chodzi.
Sign In or Register to comment.