Skip to content

iPad oraz wersja polska - wrazenia

YoYoYoYo Member Posts: 71
Ok, zanabylem wersje na iPada. Na PC lata temu przeszedlem wszystko co bylo, wiec warto odswiezyc sobie pamiec na temat AD&D w przenosnym urzadzeniu. Przynajmniej kobitka ma wolny komp ;).

Gra sie nawet milo. Tekstury przy zblizeniu moglyby byc lepsze. Calosc 1.8 gb wiec nieco zajmuje. Sterowanie ok, chociaz nieco szwankuje, brak myszki czasem powoduje ze klika sie nie tam gdzie powinno. Czasem przewijanie obrazu tez jest odczytywane jako "idz tam", kwesta przyzwyczajenia. Spacja, czyli pauza to lewy prostokat w menu, ale dziala ok. Problem podstawowy to wchodzenie do budynkow, czasem brak tu interakcji i trzeba wchodzic i wychodzic aby sie wreszcie udalo. Mam nadzieje ze to rozwiaza. Oby tylko patche wychodzily w podobnym czasie. Na Pc widze, ze jest juz wersja 2010, a u mnie wciaz 2009.

No i brak wciaz wersji PL, a to w sumie dla mnie podstawa, angielski znam, ale tekstu w serii BG jest tyle, ze naprawde trzeba byc mocnym, by wszystko zrozumiec i nie wypasc z klimatu BG. Mam tylko nadzieje ze bedzie to wersja rowniez z Dubbingiem, bo BOO sie juz nieciepliwi kiedy uslyszy Fraczewskiego.

Ciekawe tylko jak to bedzie rozwiazane, czy kazdy sobie wybiera co chce doinstalowac w kwestii innych pakietow jezykowych, czy pojdzie jako automat - ale na takiej zasadzie po co mi pozostale wersje jezykowe, a dubbing moze drugie tyle miejsca zabrac.

Czy ew.ten mod na wersje jezykowa PL mozna wrzucic jakos do iPada, czy to tylko wersja na PC?

Ogolnie wrazenia pozytywne, stare wspomnienia odzyly, kiedy to siedzialo sie do 4 nad ranem z wypiekami na twarzy ;>.
Teraz tylko moniorek nieco mniejszy.

Enjoy.

Comments

  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    @YoYo – niestety nie mam iPada (ani żadnego urządzenia Apple), także nie mam pojęcia, jak wygląda tam struktura plików. Chociaż z tego słyszałem o tych urządzeniach, to do instalacji/modyfikacji plików musisz mieć programy, bo nie ma normalnego systemu plików. Musiałbyś sam pokombinować, ja nie mam takich możliwości.
  • YoYoYoYo Member Posts: 71

    @YoYo – niestety nie mam iPada (ani żadnego urządzenia Apple), także nie mam pojęcia, jak wygląda tam struktura plików. Chociaż z tego słyszałem o tych urządzeniach, to do instalacji/modyfikacji plików musisz mieć programy, bo nie ma normalnego systemu plików. Musiałbyś sam pokombinować, ja nie mam takich możliwości.

    Tak wiem, chociaż niektóre rzeczy da się czasem modować. No nic, poczekam cierpliwie na wersję PL. Pewnie scenariusz może być podobny, czyli najpierw dadzą te oficjałkę na PC, a potem na iPada (oby po kilku dniach). Na pewno jednak jest najlepsza gra na iPada z dostępnych cRPG rzecz jasna w iStore.

  • ireniqsireniqs Member Posts: 104
    Ja jestem od około tygodnia w posiadaniu tableta Sony Xperia S z Tegrą 3 na pokładzie i androidem. Jak tylko wyjdzie wersja BG na andka to tez się zaopatrzę. ;) Jestem mega ciekawy jak się będzie grało. :P (swoją drogą tablet od Sony jest świetny, nic tylko polecać)
  • WybranWybran Member Posts: 162
    @ireniqs Ja mam zamiar grać na Xperii T i to jest dopiero pytanie jak się będzie grało, jeżeli w ogóle. Tablet ma dla mnie taką samą mobilność jak laptop czy kilo gwoździ bo nie można go schować do kieszeni.
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    To dajcie znać jak się gra, bo i ja się zastanawiam na Xperią T.
  • ireniqsireniqs Member Posts: 104
    @Wybran: Też tak myślałem, ale nie jest aż tak źle. Mobilność jest dużo większa niż laptopów. Tablet z etui to w zasadzie taki zeszyt. Dodatkowo waga to około 550g, więc nawet trzymając dłużej nie ma tragedii. :P
  • YoYoYoYo Member Posts: 71
    Na czymś mniejszym niż tablet może się ciężko grać. Już na iPadzie, czasem się klika nie tam gdzie powinno (co jest utrudnieniem przy np. walce). Jeszcze mają tutaj i tak sporo chłopaki do nadrobienia. szczerze to nie bardzo sobie wyobrażam grania na smartphonie w BG:EE. Tutaj naprawdę przecież się sporo klika po ekranie, a do tego trzeba być precyzyjnym (np. przy zbieraniu tego co wypadło naszemu przeciwnikowi z dziurawej kieszeni, bo moje ostrze zawsze taką ląduje, że wszystko leży na ziemi ;). No chyba, żeby ktoś grał rysikiem.
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    No ja jestem ciekawy opinii jak się gra na telefonach, szczerze mówiąc to nie mam pojęcia jak by wyglądała mechanika poruszania się chociażby na tak małym ekranie.
  • YoYoYoYo Member Posts: 71
    Oni niewiele pozmieniali na iOS vs wersja PCtowa na iPada, wiec też nie sądzę, żeby były jakieś nowe klawisze, czy skrypty na Androida. Bardziej pewnie chodzi o instalację na tablety z Andkiem. Po prostu to samo co na PC ale nie ma myszki i klawiszy. Jedynie sam dotyk (np. wciąż nie wiem, jak np. podzielić strzały, czy eliksiry klikając łapą :( ).
  • YoYoYoYo Member Posts: 71
    Cos drgnelo.

    Poszedl patch dla iPada https://mobile.twitter.com/TrentOster/status/279422524054450176
    Musimy czekac do 6 dni na sprawdzenie i zgode na publikacje. Ciekawe czy dodali jezyk PL chciaz jako wersje kinowa.
Sign In or Register to comment.