Skip to content

Zawiadaka - grał ktoś?

LuckyLucky Member Posts: 645
Jak w temacie. Grał ktoś zawadiaką? Chciałbym pograć złodziejem, ale na pewno nie sztampowym zabójcą, ani też nie zwykłym łotrzykiem. Miał ktoś przyjemność prowadzić zawadiakę? Jakie plusy / minusy tej postaci?

Comments

  • O_BruceO_Bruce Member Posts: 2,790
    Ja miałem takową przyjemność, grać złym zawiadaką. Było super.

    Plusy są takie, że w późniejszych etapach gry klasa ma boskie KP, obrażenia i Trak0 (jak na złodzieja). Poza tym, 3 punkty do przeznaczenia na walkę za pomocą dwóch broni są przydatne (może specjalizować się w broniach do walki wręcz, ale nie otrzymuje dodatkowego 1/2 ataku), generalnie dajesz mu np. szkarłatne ninja-to (użycie dowolnego przedmiotu) i belm/kundan i jest niezła jazda (4 ataki w rundzie). Poza tym, może wziąć młyniec jako HLA. Jeżeli nie chcesz dawać go do walki wręcz, to (o ile pamiętam) bonusy do obrażeń i Trak0 działają również na odległość, także za pomocą łuku/strzałek czy rzucanych sztyletów zawiadaka potrafi coś zrobić. Poza tym, nie otrzymuje minusów do umiejętności złodziejskich, a to plus. Byłbym zapomniał, bonusy typu KP, obrażenia i Trak0 działają w formie Zabójcy.

    Co do minusów. Niestety, na początku gry jest to typowy złodziej (pomijając pierwszy bonus do KP), tyle że bez sztyletowania. Ta postać po prosu wymaga czasu (i większych leveli) by stała się naprawdę potężna. Poza tym, jak ktoś lubi zabawę w sztyletowanie, to się srodze zawiedzie. Mnie akurat brak sztyletowania nie przeszkadzał, bo nie lubię za bardzo tego sposobu walki.

    Generalnie, w BG1 złodziej może mieć max. 10 poziom doświadczenia. Co oznacza dla zawiadaki:
    Całkowity bonus +3 do KP
    Całkowity bonus +2 do obrażeń
    Całkowity bonus +2 to Trak0

    Dla porównania, BG2 ToB, 40 level:
    Całkowity bonus +9 do KP (z 18 zręczności mamy -3 KP bez niczego na sobie)
    Całkowity bonus +8 do obrażeń (obrażenia zwykłym sztyletem: 9-13. Szkarłatne ninja-to +3: 13-20, z pasem siły ognistego olbrzyma: 23-30.)
    Całkowity bonus +8 do Trak0

    Postać polecam, choć na początku może wydawać się słabsza niż zwykły złodziej (w związku z tym, że kusi perspektywa rozwijania walki dwoma broniami). Aha, dobrym konceptem (dla ludzi lubiących powerbuild) jest danie mu 18 siły i użycie tomu +1 do siły. Da to dodatkowe +2 trafienia i 5 obrażeń, co robi znaczącą różnicę (mowa o BG1).
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    edited May 2013
    Wielkie dzięki za porady. Stworzyłem sobie klimatycznego Zawadiakę - swojsko brzmiącego Bielika, dałem mu umiejętności walki dwiema broniami, ale później zreflektowałem się, że mogłem jednak zainwestować w łuki. Zobaczę jak będzie się grało :)

    No początek mdły faktycznie. Obrażenia łukiem krótkim rzędu jednego punktu, słabość. Ale klimat jest, czekam na dalsze poziomy :)
    Post edited by Lucky on
Sign In or Register to comment.