Skip to content

Polskie Klany BG

sztolpenOSsztolpenOS Member Posts: 14
edited July 2012 in Polski
Jak w temacie.
Pewnie większość pamięta, względnie sam był w jednym z nich.
Osobiście prowadziłem "za gówniarza" Zakon Szkarłatnych Cieni. Oj wypiło się piwa w Gdyni na Skwerze i poznało ludzi z całej Polski :>
Szczerze zastanawiam sie, czy reaktywacja takiej formy zabawy byłaby możliwa - zwłaszcza, ze możliwości teraz jeszcze większe.
«1

Comments

  • powerfulallypowerfulally Member Posts: 261
    @sztolpenOS no proszę, ja mieszkam w Gdańsku, może jak się pozgłaszają ludzie... Osobiście nie uczestniczyłem w niczym takim.
  • sztolpenOSsztolpenOS Member Posts: 14
    @powerfulally ja również z Gd. Myślę, że ktoś się znajdzie, to było swego czasu całkiem popularne. Czas pokaże:>

  • powerfulallypowerfulally Member Posts: 261
    @sztolpenOS nie miałbym nic przeciwko :)
  • JolanJolan Member Posts: 12
    Ciągle aktywnym klanem BG jest Children of bhaal.
    Link do forum
    www.athkatla.cob-bg.pl
  • SnajperosSnajperos Member Posts: 62
    ja tez bylem w klanie, niestety pusta glowa nie pamieta nazwy juz. Spotkanko bylo w wrocławiu w akademikach: piwko i tajemniczy hujderman :P (postac z przygody papierowego DnD). Wtedy poslugiwalem sie nickiem CoeNdarK.
  • MichalsMichals Member Posts: 29
    Widzę sporo osób jest z Gdańska, jak coś to fajnie było by poznać podobnych zapaleńców :D
  • powerfulallypowerfulally Member Posts: 261
    Spotkanie w Gdańsku - jak najbardziej :)
  • MolanMolan Member Posts: 10
    edited July 2012
    Ożeszjacieniemogę, Sztolpen! :)

    Masz może gdzieś jeszcze kopię stronki, czy wszystko przepadło? Ostatnio szukałem w necie pozostałości po ZSC, ale jedyne na co trafiłem to jakieś fora o tematyce tunningu Civiców czy czegoś podobnego, więc fail. Bądź co bądź minęło te 10 lat...

    Wnoszę tym samym wniosek o reaktywację Cieni, mam stały kontakt z jednym z członków Rady ZSC, z pewnością też chętnie weźmie w tym udział. :)

    Pozdrawiam, podpisując się jako ówczesny Thawn ("Wasal w Radzie" pod koniec istnienia ZSC)
  • asgothasgoth Member Posts: 20
    Niestety obecne klany to nie są tamci ludzie ze zdrowym podejściem. Jak dzisiaj przeczytałem na forum Children Of Bhaal:

    "(...) tłumaczenie przez fanów śmierdzi nieprofesjonalizmem. Cena także nie pasuje. Stary Baldur kosztuje coś w granicach 20 zł obecnie( jesli się myle poprawcie mnie), a oni rzucają ponad trzykrotnie (patrząc po aktualnym kursie dolara który wynosi 3,3508) wyższą cene, w sumie za co? Bo za odgrzewany kotlet posypany świeżymi przyprawami to stanowczo za drogo.(...)"


    Tacy to fani... i nie bardzo wiem czy jest to znak czasów i chorej sytuacji w kraju - czy po prostu "polaczki" tak nauczyły się narzekać w Internecie, że już inaczej nie potrafią ;)
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    Tak z ciekawości, co się robiło w takich klanach BG? Graliście razem w multi czy raczej było to coś jak forum, gdzie odbywały się dyskusje? Przyznam, że nigdy do czegoś takiego nie należałem.
  • asgothasgoth Member Posts: 20
    edited August 2012
    @cherrycoke2l

    W zasadzie wszystko co związane było z danym tytułem a więc: pisanie solucji, artykułów, dodawanie mediów, porady no i oczywiście mody - tworzenie, tłumaczenie oraz testowanie. Wszystko oddolnie, bez finansowego wsparcia a nawet darmowych egzemplarzy - po prostu dla samej radości tworzenia i wzbogacania danego tytułu oraz ułatwiania życia innym.

    Oczywiście sporo osób interesowało się podobnymi rzeczami - fantastyką, muzyką, literaturą - tak więc można było z dużym prawdopodobieństwem trafić na fajnych ludzi z którym gadało się o wszystkim. To tak w skrócie ;)

    Ogólnie fajne czasy przed przybyciem hejterów i trolli ;)
  • KhamillKhamill Member Posts: 226
    @asgoth
    Szacun
    Zastanawiam sie czy te ogry wogole potrafily grac w baldura, bo jak komus zal wydac 60zl aby wspomoc prace nad jakze to upragnionym BG3( nie wspominajac oczywiscie nad sama zawatroscia BG:EE) no to o czym tu mowic.
    Ja mam marzenie aby wyszedl Baldur's Gate planszowy lub karciany np cos na styl Knight's Mage albo chociaz Runebound'a:) Wiem ze to chyba troche utopijny projekt ale kto wie, moze kiedys?
  • KhamillKhamill Member Posts: 226
    Sorry za double posta ale musze sie poprawic bo nie zniese:) Chodzi mi oczywiscie o Mage Knight:/
  • irenicus1992irenicus1992 Member Posts: 12
    Ja co prawda z okolic Wawy i w klanie w tej grze akurat nigdy nie byłem więc zawsze chętny :) Dorastałem z tym tytułem i ciesze się jak jakiś dzieciak że jest reaktywacja. Co prawda nie wiem jak w końcu ma być z dubbingiem ale oddam życie za głoś Kolbergera u mojego ulubieńca - Irenicusa :) Więc jak ktoś z Wawy miałby chęć na klan to priv albo coś :)
  • sztolpenOSsztolpenOS Member Posts: 14
    @Molan witam witam i pamietam:> Miałem nadzieję, że w końcu znajdzie się ktoś ze starej ekipy. Jak masz tam kogoś od nas, to śmiało wciągaj go na forum!

    Co do samej strony, poszukam na starych płytach z backupami, coś powinno się znaleść:>
  • DargoradDargorad Member Posts: 64
    W latach świetności Baldur'sów byłem trochę za szczawik, by myśleć o zabawie w klany ;) Teraz zaś jestem trochę starszy i chętnie dołączę ;]

    Ps. Strasznie się cieszę że zdecydowano się na reaktywację Baldur's Gate ;]
  • SnajperosSnajperos Member Posts: 62
    swoja droga gildia baldura w ktorej bylem byla jedyna gildia z gierki w której byla tak dobra atmosfera i 2 spotkania w realu :P. Naprawde bardzo zaluje ze nie pamietam nazwy klanu ale bylo to spory kawalek czasu temu
  • MolanMolan Member Posts: 10
    edited August 2012
    http://wenlok.toplista.pl/
    Toplista Klanowych Moczarów
    Polecam ten link do przypomnienia sobie nazw najpopularniejszych klanów BG w Polsce. :)

    BTW @SztolpenOS: to my byliśmy też klanem NWN? Bo jakoś sobie tego przypomnieć nie mogę, myślałem że strona upadła zanim wyszło Neverwinter. ;)
  • anathema83anathema83 Member Posts: 47
    w klanie nigdy nie byłam - ale spotkania z tak pozytywnie nakręconymi ludźmi muszą być fascynujące - jakby co jestem za :)

    mieszkam w Gdyni - i widzę, że Trójmiasto jest dość popularne
  • MolanMolan Member Posts: 10
    @anathema83 Może ta fotka Cię zachęci do fascynujących spotkań o tematyce BG. ;)
    http://img341.imageshack.us/img341/5911/spotkanief.jpg
  • anathema83anathema83 Member Posts: 47
    @Molan - taaa - niczego innego się przecież nie spodziewałam - standard musi być. Tym bardziej jestem zainteresowana hehehe
  • sztolpenOSsztolpenOS Member Posts: 14
    @Molan Bylismy. Nawet trochę na arenie pogrywałem z Kaczorem. Stronki niestety nie znalazłem, ale jest jeszcze kilka płyt, które musze odkopać. Gdzieś też miałem zdjęcia ze zlotów - znajdę i wrzucę link:> (pod koniec tygodnia)
  • SnajperosSnajperos Member Posts: 62
    przypomnialem sobie w koncu nazwe mojego starego klanu: Harfiarze. Jakby byl ktos od nas prosze o kontakt.
  • MolanMolan Member Posts: 10
    @sztolpenOS O, przypomniałeś mi o istnieniu Kaczora ;) Niestety mało nicków pamiętam.. Maniak, a pod koniec jeszcze Margeritha.. I chyba tyle z mojej pamięci. Mnie na żadnym zlocie nie było, więc bida. :P
  • gumisiwogumisiwo Member Posts: 190
    Nigdy nie byłem w żadnym klanie, ale jakby ktoś chętny się z Torunia znalazł... Jestem za!
  • M6k3M6k3 Member Posts: 180
    @Khamill

    Kiedyś, kupiłem edycje kolekcjonerską BG i wewnątrz były takie karty:
    http://img856.imageshack.us/img856/572/image3z.jpg
    http://img832.imageshack.us/img832/9049/imagexmg.jpg
  • FinekFinek Member Posts: 3
    edited August 2012
    CoEN Ty żyjesz !! :D
    Dzisiaj przypadkowo trafiłem na to forum i patrzę a tu wątek o "klanach BG". Harfiarze, to były czasy, chyba nawet drugim co do daty powstania klanem w Polsce byliśmy. No i niezapomniany Hujderman :D, do dziś mam fotki z tamtego zlotu, ale jaki ja wtedy miałem nick to sobie nie przypomnę. Pamiętam że byli: Enroth, The Bart, Lama, Doell... i na tym się chyba moja pamięć kończy.
    Post edited by Finek on
  • SnajperosSnajperos Member Posts: 62
    Finek jesli byles na zlocie to oprocz wymienionych byl jeszcze tylko Aragorn - tak wiec siemka Ar :P
  • FinekFinek Member Posts: 3
    Takowy też był, ale to nie ja :D Zresztą odgrzebując zdjęcia i wysyłając do Ciebie, sprawa się już wyjaśniła :D hehe
  • KhamillKhamill Member Posts: 226
    @M6k3
    Chceee!!
    Ciekawe czy mozna je jakos zdobyc, musze poszperac:) Dzieki.
Sign In or Register to comment.