Skip to content

NWN mode czyli BG Reloaded

LuckyLucky Member Posts: 645
edited June 2013 in Polski
http://www.rpgcodex.net/forums/index.php?threads/wtf-baldurs-gate-complete-remake-for-nwn2-released.83714/

podobno świeżość, słyszał ktoś? Bo mam nadzieję, że nie powielam. Ciekawa rzecz.
Post edited by Lucky on

Comments

  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    Wrzucił ktoś wczoraj na Wykop, ale chyba nie weszło na główną.

    NWN2 ma całkiem niezłe możliwości tworzenia ładnych obszarów — grałem na serwerze Baldur's Gate: Tales of the Sword Coast, gdzie te Baldurowe są zrobione całkiem podobnie w stosunku do tych oryginalnych. Grałem też w remake'a IWD i był całkiem przyjemny :)
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Szkoda tylko, że trzeba mieć NWN2 z obydwoma dodatkami, mam chyba tylko pierwszy, a chętnie bym spróbował. Pewnie dziko by się grało, ale jednak ciekawie :) Np. spotkanie z Drizztem :D
  • Soban84Soban84 Member Posts: 3
    Z tego co sie orientuje gosć który to zrobił, nie chce za to pieniędzy, do ściągnięcia z zatoki piratów ...
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Zgadza się, zupełnie za friko. Jak dla mnie bomba. True fan, moi Państwo.
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    Na nwvault.ign.com jest masa modów do NWN/NWN2 i wszystkie są darmowe – generalnie, taka była idea tych gier (chwała Trentowi :P). Pozostaje problem zakupu NWN2, ale chyba można dostać tanio na gog czy czymś takim.
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    A słuchajcie, można zrobić też myk z polskim dubbingiem z BG1? Czy ścieżki w NWN są na tyle inne, że się nie da wcisnąć tam plików?
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    @Lucky – chcesz dźwięki z BG przekonwertować na dźwięki postaci w NWN? Powinno dać się zrobić, przynajmniej w większości; w ogóle tam da się dodawać swoje. Wątpię jednak, by dało się to zrobić po prostu kopiowaniem i trzeba by było się trochę pomęczyć z nazwami plików. NWN ma to do siebie, że można tam praktycznie wszystko pozmieniać, bo z takim założeniem powstała ta gra. Ja od lat stosuję override do dźwięków czarów w NWN, dzięki czemu mam inkantacje z oryginalnego BG1.

    Tak co do możliwości NWN – ostatnio gram w kampanię Shadowlords/Dreamcatcher. W pewnym miejscu było takie zadanie, że trzeba było zagrać w grę podobną do Space Invaders :P
Sign In or Register to comment.