Skip to content

Opłaca się używać długiego miecza bez tarczy?

migus11migus11 Member Posts: 5
edited June 2013 in Polski
Witam. Chciałem zrobić postać walczącą z dwiema broniami ale się tak nie da(podobno się da ale w EE), a za tarczami nie przepadam więc mam pytanie czy grał ktoś kiedyś z samym długim mieczem(bez tarczy) i jak to mniej więcej wygląda?

Comments

  • O_BruceO_Bruce Member Posts: 2,790
    Mniemam że chodzi o czyste BG1, a nie Enhanced Edition? Owszem, da się grać wojownikiem z jedną bronią jednoręczną bez tarczy, tyle że to rozwiązanie nie ma absolutnie żadnych zalet, poza "odgrywaniem postaci".
  • migus11migus11 Member Posts: 5
    edited June 2013
    Ok, dzięki, chcąc się upewnić: w Enhanced Edition dual wielding jest możliwy?
  • RadnonRadnon Member, Translator (NDA) Posts: 218
    Tak, EE jest oparte o silnik dwójki, więc wszelkie usprawnienia mechaniczne takie jak walka dwoma rodzajami broni są dostępne.
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    @migus11 – patrząc bardziej „globalnie” – istnieje kasta elfich wojowników/magów, nazywanych Pieśniarzami Klingi (Bladesingers), którzy walczą właśnie tylko bronią jednoręczną w jednej ręce i dostają z tego bonusy. Jak interesuje Cię taka rozgrywka, to pamiętam, że istniał taki mod do BG2, ale może do BG1 też coś znajdziesz.
  • GriegGrieg Member Posts: 507
    w EE można jeszcze wrzucić ** w style walki jedną bronią choć już zupełnie wypadło mi z głowy czy w BG1 były takie style walki...
  • RadnonRadnon Member, Translator (NDA) Posts: 218
    Grieg said:

    w EE można jeszcze wrzucić ** w style walki jedną bronią choć już zupełnie wypadło mi z głowy czy w BG1 były takie style walki...

    Na 90% style walki zostały wprowadzone do serii dopiero w drugiej części. W jedynce można było dawać gwiazdki tylko na "grupy broni".
    Grieg
  • maneromanero Member Posts: 392
    edited June 2013
    BG jest tak proste, że nie powinieneś mieć żadnego problemu z grą bez tarczy.

    Style walki są dostępne wyłącznie w BG2 i BGEE. Podobnie jak walka dwoma broniami.
    Grieg
  • vigovilingarvigovilingar Member Posts: 64
    W BGEE jest styl walki bronią jednoręczną bez tarczy. Sam tak gram, z bastardem, polecam.
  • DudzioDudzio Member Posts: 81
    Gra z jedną bronią jednoręczną się nie opłaca, nawet z bonusem +2 KP (który dają dwa punkty przydzielone na ten atut).
Sign In or Register to comment.