Skip to content

Icewind Dale 2 - punkty życia na poziom

KazakKazak Member Posts: 18
edited September 2014 in Polski
Witam, wiem, że to nie jest raczej pytanie zgodne z tym forum, ale potrzebuję szybkiej odpowiedzi, a jedynie to forum w Polsce jest w miarę aktywne. Chodzi mi o to, czy kondycja dalej wpływa na punkty życia co poziom, tak jak w Baldurach i pierwszym Icewind Dale. To znaczy, czy, np. jak mam 18 kondycji to będę dostawał co poziom tyle samo HP co przy kondycji 15. Gnębi mnie to pytanie, bo nie wiem przez to jak zbudować drużynę. Pozdrawiam.

Comments

  • maneromanero Member Posts: 392
    IWD2 oparte jest na mechanice D&D3ed. Punkty życia na poziom liczy się wg. następującego wzoru:

    kX+modyfikator kondycji=PŻ na poziom

    kX to kostka życia dla danej klasy np. k4 dla maga i k10 dla wojownika
    modyfikator kondycji kolejno... 12-13(+1), 14-15(+2), 16-17(+3), 18-19(+4), 20-21(+5) itd.

    Dla przykładu wojownik z kondycją 15 co poziom może uzyskać maksymalnie 12 punktów życia, natomiast wojownik z kondycją 18 może zdobyć 2 punkty więcej.

    Proste.
  • KazakKazak Member Posts: 18
    Ok, dzięki za wytłumaczenie. Mam jeszcze jedną prośbę - miałby ktoś możliwość zamieścić link do Dale Keeper 2, albo czegoś co działa podobnie? W internecie nigdzie nie mogę znaleźć linka do pobrania, a jest mi to potrzebne.
  • KazakKazak Member Posts: 18
    Super, dzięki bardzo.
Sign In or Register to comment.