Skip to content

Jak wymusić uruchomienie BGEE na sprzęcie Intela?

wokiszwokisz Member Posts: 5
Witajcie,

mam problem z BGEE. Zaraz po uruchomieniu aplikacji widzę tylko czarny ekran, słyszę muzykę i widzę kursor. Niestety nie pomagają ani przełączanie alt+Enter, ani uruchomienie w trybie zgodności z Win95, ani liczne reinstalacje.

Mam zintegrowaną kartę grafiki, której niestety nie mogę zastąpić.
Mobile Intel(r) 965 Express Chipset Family
Procesor Intel Mobile Core 2 Duo T9500 @ 2.60GHz
Windows 7 64-bit SP1, 4GB RAM, Dell Inc.
Baldur's Gate Enhanced Edition z Biedronki

Wiem że podstawą jest usunięcie systemowych sterowników grafiki na rzecz najnowszych oferowanych przez producenta. Niestety nic to nie dało. Zmieniłem więc sterowniki na najnowsze oferowane przez społeczność (RGH Drivers V6). Wszystkie te zmiany nie wywierają jednak żadnego widocznego efektu na Baldurze więc podejrzewam, że w mojej konkretnej konfiguracji muszę dokonać czegoś jeszcze by rozwiązać problem.
Proszę o propozycje.

Comments

  • pieklopieklo Member Posts: 2
    We właściwościach grafiki wejdź w zakładkę "ustawienia 3D" i wyłącz wymuszenie kompresji S3TC i FXT1.
  • wokiszwokisz Member Posts: 5
    Dzięki za cenną uwagę. Nie przyszło mi do głowy zajrzeć do opcji 3d (jak dla mnie dobrze schowanych:-)
    W mojej konfiguracji zabawa tymi opcjami nie przyniosła jednak rezultatu, gdyż takie były właśnie wartości domyślne.
    Rozumiem, że "u Ciebie działa" dlatego prosiłbym Ciebie o napisanie na jakim sprzęcie i sterownikach udało Ci się uruchomić grę.

    Dzięki za rejestrację na Forum ;-)
  • pieklopieklo Member Posts: 2
    Tak działa u mnie, a identyczne objawy miałem właśnie wtedy kiedy miałem uruchomioną kompresje s3tc i fxt1,a sprzęt mam taki sam jak twój tylko ze w lapku lenovo. A sterownik do karty graficznej mam w wersji 8.15.10.1930.
  • wokiszwokisz Member Posts: 5
    ROZWIĄZANIE PROBLEMU!!!

    Pomogła CZYSTA (format) instalacja sytemu Windows 10 Threshold Wave 2 (x64)

    Link do alternatywnych sterowników niektórych chipsetów Intela, autorstwa BreinzterAce/Breinzter:

    https://www.facebook.com/BreinzterAce/photos/a.782590888441947.1073741828.782568265110876/931507256883642/?type=3&permPage=1

    (warto sprawdzić najpierw profil autora czy nie ma nowszych wersji)

    Ożywiło również Icewind Dale: Enhanced Edition (wersja pudełkowa z Biedronki).
    Gier nie potrzeba uruchamiać w trybie zgodności ze starszymi wersjami sytemu, ani modyfikować plików Baldur.ini
    Wcześniej podana rada użytkownika pieklo również jest warta uwagi, choć w moim przypadku problematyczne ustawienia grafiki 3D były 'z góry' domyślnie wyłączone.
  • FrismastazzzFrismastazzz Member Posts: 1
    Witam, podłączam się pod temat ponieważ nie znalazłem odpowiedzi na swój problem ani na tym ani na innych forach.

    Dostałem od kolegi BGII EE lecz niestety po zainstalowaniu pojawia się wyłącznie pierwsze menu z wyborem scenariusza (Ciemnie Amn, Tron Bahla i Czarny Pit 2). Już w tym menu nie słychać żadnych dźwięków, podejrzewam że jakieś być powinny. Po wyborze któregokolwiek scenariusza powinien włączyć się filmik- w moim przypadku dostaję czarny ekran i po dłuższej chwili pojawia się pierwsza klatka intra. Nie ma żadnych dźwięków a jedynym rozwiązaniem jest wyłączenie programu za pomocą menadżera zadań. Problemu nie rozwiązuje również zainstalowanie poprawki do BGII EE w wersji 1.2. Grę reinstalowałem kilkukrotnie za każdym razem instalując w innej lokalizacji. Bez zmian.

    Specyfikacja laptopa:

    Windows 7/ 64 bit
    Proc: Intel Core i3-2330 2,20GHz
    Grafika: Jakaś tam z Radeona- nie mogę znaleźć informacji na ten temat

    Proszę o pomoc bo trochę się nakręciłem- chętnie odkurzył bym swoje wspomnienia związane z tym tytułem.
Sign In or Register to comment.