Skip to content

Sam Hulick stworzy muzykę do Baldur's Gate: Edycja Rozszerzona™

powerfulallypowerfulally Member Posts: 261
edited July 2012 in Polski
Overhaul Games ma przyjemność ogłosić, że Sam Hulick skomponuje muzykę do Baldur’s Gate: Edycja Rozszerzona™.

imageHulick jest najbardziej znany ze stworzenia muzyki do epickich gier RPG firmy BioWare: Mass Effect, Mass Effect 2 i ostatnio Mass Effect 3. Jego nowe kompozycje do Baldur’s Gate: Edycja Rozszerzona będą przedstawione wraz z nową zawartością gry, uzupełniając uznane ścieżki dźwiękowe z pierwotnych wersji gier.

"Muzyka Baldur's Gate i Baldur's Gate II była dla mnie, jako kompozytora, który wyruszał w drogę w świat pisania muzyki dla gier, wielką inspiracją. Więc, w pewnym sensie, móc cofnąć się w czasie i stworzyć materiał dźwiękowy do sagi Baldur's Gate jest jak spełnienie marzeń.", powiedział Sam.

Możesz obserwować Sama Hulicka na twitterze @samhulick. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat Baldur’s Gate: Edycja Roszerzona™, odwiedź www.baldursgate.com

Comments

  • xan212xan212 Member Posts: 65
    A dla mnie szkoda, że Michael Hoenig nie będzie kontynuował soundtracka do BG:EE. On był pierwotnym twórcą. Nie wiem czemu jego nie poprosili. Chyba, że poprosili ale odmówił. No ale... Jest jak jest. Zatem narzekanie nic nie pomorze. Oby dorównał pierwowzorowi. Choć z tego co widzę, to bardziej klimaty kosmiczne woli... Oby zszedł do krainy Faerunu w magiczne klimaty...
  • powerfulallypowerfulally Member Posts: 261
    @xan212 wpisz Michael Hoenig w youtube, wyskoczy Ci masa elektroniki ;)
    Oni wiedzą jak wejść w ten klimat, tak myślę :)
  • CelebCeleb Member Posts: 14
    'Hulick jest najbardziej znany ze stworzenia muzyki do epickich gier RPG firmy BioWare: Mass Effect, Mass Effect 2 i ostatnio Mass Effect 3.'
    Nie licząc tych gier to stworzył muzykę tylko do Red Orchestra 2: Heroes of Stalingrad.
    http://samhulick.com/music

    Osobiście w Mass Effecta nie grałem, ale przesłuchałem parę utworów dzięki uprzejmości znajomego. Autor dobrze tworzy muzykę, ale wydaje mi się za głośna i 'epicka' jak na Baldur's Gate. Jednak biorę pod uwagę, że muzyka była robiona pod sci-fi rpg z 'epicką' fabułą (jej też trochę poznałem dzięki temu znajomemu), więc uznam, że Sam Hulick wie jaki typ muzyki pasuje do jakiej gry by w połączeniu otrzymać prawidłowy klimat. Mam nadzieję, że będzie w stanie zrobić muzykę w stylu 'Exploring the Plains' z Baldura 1. Spokojna i przyjemna.
  • powerfulallypowerfulally Member Posts: 261
    @Celeb Kompozytorzy potrafią być bardziej uniwersalni niż się wydaje, spójrz na ten kawałek: http://www.youtube.com/watch?v=qHvOtf-2HFg
    Tak, Michael Hoenig ;)
  • taffertaffer Member Posts: 19
    Ścieżka dźwiękowa w kazdym Mass Effect była FENOMENALNA, nie da się jej wyrzucić z głowy, tak więc jestem niesamowicie ciekaw jego wkładu do oryginalnej muzyki z BG.
  • SebastianSebastian Member Posts: 15
    Na subreddicie poświęconym BG pojawił się genialny wg mnie remix muzyki z Baldur's Gate. Polecam posłuchać:
    http://www.youtube.com/watch?v=5B0srsB0n3g

    Jest moc :)
  • ElvarElvar Member Posts: 10
    Dla mnie w nowym soundtracku liczy się przede wszystkim to by przynajmniej nie był gorszy od pierwotnego. Ogólnie bardzo się boję o to, że nie przypadnie mi do gustu, dlatego wolałbym, żeby stare ścieżki zostały, a Hoenig dorobił jeszcze kilka. Dla mnie nic więcej nie trzeba, odpalcie sobie OST z BG1 i powiedzcie mi, że nie czujecie mocy i klimatu, a wspomnienia nie wracają wam przed oczy :>
  • danexdanex Member Posts: 23
    Elvar said:

    Dla mnie w nowym soundtracku liczy się przede wszystkim to by przynajmniej nie był gorszy od pierwotnego. Ogólnie bardzo się boję o to, że nie przypadnie mi do gustu, dlatego wolałbym, żeby stare ścieżki zostały, a Hoenig dorobił jeszcze kilka. Dla mnie nic więcej nie trzeba, odpalcie sobie OST z BG1 i powiedzcie mi, że nie czujecie mocy i klimatu, a wspomnienia nie wracają wam przed oczy :>

    Dokładnie jest tak jak piszesz. Każdy utwór niesie swoje wspomnienia ( podobnie jest z OST z Władcy Pierścieni). Muzyka z Sagi IWD i Tormenta poza paroma kawałkami już takiego kopa nie daje.

  • KrystekKrystek Member Posts: 31
    Właśnie ściągnąłem grę i sobie odtworzyłem muzykę z Black Pits i powiem, że jeśli będzie BG3 to Sam Hulick powinien robić do niej muzykę jeśli twórcy z I i II nie będą mogli, wczuł się w klimat BG i zrobił to dobrze.
  • ireniqsireniqs Member Posts: 104
    edited November 2012
    Sam Hulick wyrasta w moich oczach na jednego z lepszych współczesnych kompozytorów. Najpierw Mass Effect (też jedna z moich ulubionych serii z bardzo dobrymi sondtrackami) teraz BG:EE. Próbki muzyki z Black Pits brzmią naprawdę bardzo dobrze. :)
Sign In or Register to comment.