Skip to content

Konflikty w drużynie BG:EE 2

SornfeinSornfein Member Posts: 36
edited February 2021 in Polski
Czy ktoś, kto ukończył BG2:EE z nowymi NPC(Hexxat, Dorn, Neera, Rasaad) może mi powiedzieć jakie występują konflikty które prowadzą do odłączenia się którejkolwiek z postaci. Potrafię się domyślić, że Hexxat nie polubi się z Keldornem, ale wolałbym by ktoś mnie utwierdził w tych domysłach. Chciałbym najzwyczajniej oszczędzić sobie czasu. Jeśli ktoś może, to prosiłbym również o podanie innych konfliktów, zarówno tych łagodniejszych jak i groźniejszych w skutkach. Oczywiście proszę o zawarcie tych informacji w poście jako spoiler ;)

EDIT:
Znalezione na anglojęzycznym fandomie http://baldursgate.wikia.com/
Hexxat z: Keldornem, Anomenem i Mazzy
Rasaad z: Sarevokiem
Dorn z: Keldornem i Anomenem
Neera z: Edwinem
Post edited by Sornfein on

Comments

  • XantorXantor Member Posts: 110
    Rasaad by mieć konflikt z Sarevokiem musi dojść do etapu gdzie Sarevok może zmienić charakter ale tego nie robi w innym wypadku nie ma żadnego konfliktu
  • maneromanero Member Posts: 392
    Zawsze wydawało mi się idiotyczne, że Rasaad nie ma konfliktu z kapłanką Shar - Viconią.
  • CahirCahir Member, Moderator, Translator (NDA) Posts: 2,819
    @manero, Rasaad co prawda nie ma konfliktu z Viconią, ale jak oboje są w drużynie, to nie brak między nimi złośliwości.
  • XantorXantor Member Posts: 110
    edited November 2017
    W zasadzie jest pewien konflikt miedzy nimi do tego stopnia ze kazde z nich moze odejsc, tzw w czasie qesta i po
  • SilvarenSilvaren Member Posts: 178
    Nigdy nie ogarniałem konfliktów w drużynie. Naczytałem się tylu różnych scenariuszy, jakie mogą mieć miejsce podczas gry, jak Minsc vs Edwin, Viconia vs Keldorn, Keldorn vs Anomen etc. Przechodziłem Baldura 2 dziesiątki razy, zawsze mieszaną drużyną. Wiele razy miałem w drużynie Keldorna i Viconię, ale nigdy nie przytrafiło mi się, by doszło między nimi do walki. Nigdy też nie znalazłem się w sytuacji, by ktoś odszedł z drużyny ze względu na konflikt. Z czego to wynikało? Szczęście? Przyzwyczajenie do biegania na okrągło pod wpływem zaklęcia przyspieszenie, co skracało rzeczywisty czas spędzony w grze i bantery odpalały się rzadziej?

    Jedyną namiastką tego, jak kończą relacje skonfliktowanych postaci w drużynie doświadczyłem wyłącznie w BG 1 w kontekście Minsca i Edwina w kwestii Dynaheir.

    Takie przeciwstawne charaktery i ideologie czynią drużynę jeszcze ciekawszą. Jakby nie patrzeć, każdy z nowych NPCów, którzy pojawili się zarówno w BG EE i BG 2 EE jest zaprojektowany tak, by stwarzać konflikt z którymś z istniejących bohaterów. Taka idea chyba przyświecała scenarzystom.
Sign In or Register to comment.