Skip to content

[NPC mod] Ashar

Pustak_StropowyPustak_Stropowy Member Posts: 23
edited April 2018 in Polski
image


Zapytana o przeszłość ASHAR prycha: "jakie to ma dziś znaczenie?" i macha lekceważąco ręką. Mimo to, po chwili zaczyna nieskładnie opowiadać. Wychowała się w Górach Mieczy, na północ od Waterdeep. Potężny wojownik, imieniem Dagon Stalowa Zapora, utworzył tam państewko, które zrzeszało miejscowe plemiona półorków. Ashar należała do osobistej gwardii Dagona i wypowiada się o nim z wielkim szacunkiem - chwaląc jego umiejętności, honor i sprawiedliwe postępowanie. Jednak dwa lata temu Stalowa Zapora został zamordowany, przez swojego żądnego władzy syna. Większość stronników zabitego władcy musiała uciekać, zginęła lub jak Ashar, zostali sprzedani w niewolę.

Poniższa modyfikacja dodaje nową, przyłączaną postać do gry Baldur's Gate II: Cienie Amn - półorczkę, barbarzyńcę, o imieniu Ashar.

Ashar można spotkać przed oberżą "Pod Miedzianym Diademem", zaraz po śmierci właściciela tego przybytku, Lehtinana.

Modyfikacja oferuje około 20 dialogów z Postacią Gracza, zarówno aktywowanych kolejno w łańcuszku, jak i komentarzy do najróżniejszych wydarzeń, lokacji i zadań. Prócz tego, Ashar ma napisany skromny romans, sporo wtrąceń oraz ponad 50 "banterków" ze wszystkimi możliwymi do przyłączenia bohaterami gry.

Dialogi, choć w większości są dość krótkie, pozostawiają dużą swobodę wypowiedzi dla gracza. Nie ma tu "poprawnych" i "nie poprawnych" odpowiedzi, ale uważajcie co mówicie, gdyż wasze czyny mogą poważnie odbić się na charakterze półorczki.

Ashar zadziała zarówno pod "starym" Baldur's Gate II (do poprawnego działania wymagany jest dodatek Tron Bhaala), jak i wersją Enhanced Edition.

'Damianus_NT', 'Lava Del'Vortel' oraz 'Vinci' - stokrotne podziękowania za pomoc w tworzeniu i testowaniu modyfikacji!
Specjalne podziękowania dla 'Geddoe', za gruntowną korektę angielskiej wersji tekstów!

Kilka screenów na zachętę:
1 2 3 4

Życzę miłej zabawy!
Byłby wdzięczny za wszelkie komentarze :smile:
Więcej szczegółów i "główny" temat modyfikacji znajdziecie tu - http://athkatla.cob-bg.pl/viewtopic.php?p=123837#123837
Post edited by Pustak_Stropowy on

Comments

  • RadnonRadnon Member, Translator (NDA) Posts: 218
    Po opisie i statystykach wydaje się być całkiem interesującą postacią. Taka Bohaterka Niezależna bez niepotrzebnie rozdmuchanej opowieści, która powinna wpasować się do większości potencjalnych drużyn. Chętnie przetestuję w praktyce jak wrócę do drugiego Baldura. Wersja z tego tematu jest aktualna czy lepiej śledzić wątek na CoB?

    Nie wiem czy tego "państewka orków" z tła fabularnego nie przeniósłbym gdzieś bardziej na północ (Góry Nether?, Góry Grzbietu Świata?), ale z drugiej strony Góry Miecza też mają kilka niedostępnych rejonów, w których jakaś mała społeczność zielonoskórych mogłaby się zadomowić.
  • Pustak_StropowyPustak_Stropowy Member Posts: 23
    Tia, jej "zwyczajność" w dobrym (oby) tego słowa znaczeniu, była podstawowym założeniem podczas tworzenia modyfikacji.

    Lepiej śledzić temat na CoB, bo tam jest więcej informacji, ale powyższy link do pobrania tam odnosi. Także by ściągnąć, klikaj jak wolisz.
    Radnon said:

    Nie wiem czy tego "państewka orków" z tła fabularnego nie przeniósłbym gdzieś bardziej na północ (Góry Nether?, Góry Grzbietu Świata?)

    Przyznaję bez bicia, nie jestem wielkim znawcą uniwersum Forgotten Realms, więc po chwili główkowania wziąłem pierwsze duże góry z brzegu. Jednak ten świat jest na tyle pojemny, że chyba nie powinno być problemów.

    Cóż, zachęcam do wypróbowania, jak zagrasz, napisz jakiś komentarz :smile:
  • Pustak_StropowyPustak_Stropowy Member Posts: 23
    Tymczasem mój twór doczekał się wersji 1.1! Zawiera ona trochę poprawek w dialogach, ale przede wszystkim - przekład na język angielski.

    Oklaski należą się niejakiemu Geddoe, który z olbrzymim pietyzmem skorygował moje koślawe tłumaczenie. Po jego zabiegach Asharówna tokuje po angielsku jakby wychowała się pod Londynem, a nie w Górach Mieczy.

    Całość do pobrania stąd - http://www.shsforums.net/files/file/1203-ashar-npc/ lub z linku w pierwszym poście tematu.

    Więc, zapraszam do przetestowania panny Ashar w boju :)
  • Pustak_StropowyPustak_Stropowy Member Posts: 23
    Asharówna dorobiła się nowego portretu, talent do rysowania mam bardzo umiarkowany, ale lepsze to niż poprzednie paskudztwo.

    Więc, jak zwykle zapraszam do przetestowania modyfikacji - Ashar działa bezbłędnie, gada w dwóch językach i sprawie radzi sobie z toporem, czego chcieć więcej? :)

    Całość do pobrania linkiem w pierwszym poście lub z SHS - http://www.shsforums.net/files/file/1203-ashar-npc/

    image
Sign In or Register to comment.