Skip to content

BGEE a rozdzielczość full HD

GLenGLen Member Posts: 20
Więcej można poczytać w dziale windows PC/How do I achieve actual fullHD resolutions?

Pomimo szumnych zapowiedzi okazuje się że nowo zaprojektowane GUI wcale nie jest stworzone z myślą o wysokich rozdzielczościach. Trent Oster zapodał na (uwaga) ... twitterze :] małą modyfikację którą można sobie wrzucić w baldur.ini i wyłączyć skalowanie. Dzięki temu uzyskamy prawdziwe 1920x1080 i więcej.
'Graphics', 'Scale UI', '0', - wszystko co do przecinka.

Dużo ostrzejszy obraz i ikony. Ale jak to w wysokich rozdzielczościach obiekty/postaci w grze są dużo mniejsze, tutaj ratowałby zoom, niestety przez znany bug resetuje się on przy każdej zmianie lokacji.
Zakładki typu dziennik/ekwipunek też są rozjechane.

Pomyślcie, czy to jest dobrze odnowione i zrobione Baldur's Gate?

Comments

  • WybranWybran Member Posts: 162
    Komunikowanie się z graczami przez twitter czy facebook to oznaka całkowitego braku szacunku.
    Przynajmniej ktoś mający minimum przyzwoitości zmienił "Listopad" na "wkrótce" w stronie głównej.
  • upi00rupi00r Member Posts: 91
    Planują zrobić prawdziwe GUI Full HD - kwestia ile im to zajmie, bo póki co, to mają co robić :)
  • WybranWybran Member Posts: 162
    Teraz przynajmniej jest full HD osiągalne. Czy oni naprawdę myśleli, że nikt się nie zorientuje albo nikomu cholerne skalowanie nie będzie przeszkadzać? Mimo tej wielkiej poprawy u mnie gra jest dalej niegrywalna poza niezmaksymalizowanym oknem, kiedy jest 30 klatek. Przy pełnym ekranie albo oknie na 1920/1200 fraps pokazuje 15 fps.
    Niech się lepiej tym zajmą a interface zostawią modderą.
  • upi00rupi00r Member Posts: 91
    Cóż, tylko że po wyłączeniu skalowania wszystko jest małe jak cholera. Trzeba wchodzić w monitor, żeby przeczytać tekst :P
  • WybranWybran Member Posts: 162
    @upi00r Kwestia przyzwyczajenia. Pograj w jakiegoś fpsa sieciowego to we wszystko trafisz.
    Są jeszcze skróty klawiszowe, których oczywiście w tej nieszczęsnej edycji nie da się zmodyfikować. Pełne wsparcie dla rodzimej platformy jak zawsze...
  • upi00rupi00r Member Posts: 91
    Hmm... w opcjach da się definiować klawisze. Co prawda jest to rozwiązanie mniej wygodne niż w oryginale (głównie ze względu na niedziałający scroll), ale jest (i ma jeden plus - nie trzeba wychodzić z gry).
  • WybranWybran Member Posts: 162
    @upi00r Rzeczywiście, myślałem pewnie, że to nazwa podrozdziału opcji gry a to interaktywny przycisk "przypisanie klawiszy". :)
    To tylko świadczy o nieintuicyjności nowego interfaceu.
  • GriegGrieg Member Posts: 507
    @Wybran to jest żywcem wystrój z BG2, nie licząc kolorystyki
  • WybranWybran Member Posts: 162
    @Grieg No przecież tłumacze się z epic failu :P
    A tak na poważnie gdybym sam potrzebował to bym znalazł zapewne.
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Kontakt z jakimikolwiek klientami przez twittera czy fejsa w przypadku deweloperów gier chociażby to rzecz na miejscu i nawet bardzo pożądana. Nie widzę tutaj żadnego braku szacunku, takie czasy. A pozwala to również oczywiście na bezproblemowe dotarcie z komunikatem do mnóstwa osób w jednym czasie.

    Co do rozdziałki, to tym jestem chyba najbardziej rozczarowany - liczyłem na możliwość czytelnych zmian opcji gry, również graficznych z poziomu samej gry. Ale jako, że naleze do tych osób, którym gra działa bezproblemowo, to nie będę narzekał :)
  • hajimodottirhajimodottir Member Posts: 63
    @GLen dzięki za trik. niby też mam Ostera na tłiterze, ale jakoś to przegapiłem. teraz jest super
Sign In or Register to comment.