Skip to content

Update #2

WybranWybran Member Posts: 162
edited December 2012 in Polski
http://forum.baldursgate.com/discussion/10327/new-game-update-2-build-2009#latest

Lista niezbyt imponująca, ciekawe czy naprawia jakieś problemy z działaniem.
Właściwie wszystko co powypisywał to jakieś pierdoły.
«1

Comments

  • GriegGrieg Member Posts: 507
    edited December 2012
    Gdzieś tam jest na liście coś o crashach i ich naprawie i to jest też warte przytoczenia:
    Nathan said:

    The problem is the non-start issue is a variety of a bunch of different issues depending on the person.

    There is a fix there for some drivers that don't support compression, so this should fix a few more - in addition, the executable had the vc libraries linked a bit ago, so that should fix some more...

    Step #1 for anyone who can't start the game, though: UPDATE YOUR VIDEO CARD DRIVERS!

    http://www.geforce.com/ nVidia
    http://game.amd.com/ AMD/ATi
    http://www.intel.com/ Intel

    We're still crushing bugs as we can. IF YOU CRASH after getting this update, send me a message - I'd like you to send me your crash dump file so that we can get some more information on what's causing the crash issues for people.

    Ulepszyli crash dump, więc będą mogli lepiej opracować rozwiązania na wszelkie powody wysypania się programu.

    Tak naprawdę niewiele poprawek ważnych oprawionych w wiele drobnych poprawek.

    To też może być interesujące w kontekście aktualizacji: http://forum.baldursgate.com/discussion/10108/baldurs-gate-enhanced-edition-status-update-december-3rd-2012/p1
  • WybranWybran Member Posts: 162
    @Grieg Jako doświadczony gracz wiem, że "zaktualizuj sterowniki" to nie rewelacyjne remedium na wszystkie przypadłości a najzwyczajniejsze "troll logic" w większości przypadków.

    Przynajmniej widać ich starania. Szarpią po omacku ale coś robią.
  • GriegGrieg Member Posts: 507
    edited December 2012
    miałem na myśli dokładnie te zdania:
    Nathan said:

    There is a fix there for some drivers that don't support compression, so this should fix a few more - in addition, the executable had the vc libraries linked a bit ago, so that should fix some more...
    (...)
    We're still crushing bugs as we can. IF YOU CRASH after getting this update, send me a message - I'd like you to send me your crash dump file so that we can get some more information on what's causing the crash issues for people.

    Czyli w skrócie: że naprawili coś z sypaniem się gry i że jak Ci się sypie gra to wysyłaj nowe crash dump'y

    A poza tym, mimo wszystko kilka razy już na tym forum słyszałem, że to właśnie takie pierdoły jak aktualizacja pomagało ludziom.
    Nie mówiąc już o tym, że przypominać takich rzeczy nigdy za wiele. Tyle razy już widziałem jak goście dosłownie: piszą post o swoim problemie tuż pod postem z rozwiązaniem... Czasem to wygląda niedorzecznie i się zastanawiam czy to naprawdę jest dla nich taka gra (że trzeba sporo czytać i rozumieć co się czyta).

    Zaczęli też teraz naprawiać/wykańczać multiplayer nareszcie, choć już w zasadzie teraz bardzo dobrze się w niego już gra, o ile nie blokuje Ci firewall portu, bo wtedy gra się sypie do windowsa
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    Fajnie, że nie zaktualizowali polskiej wersji, jak im przedwczoraj wysłałem nowego tlk-a :/
  • GriegGrieg Member Posts: 507
    @cherrycoke21 Plik tlk jest na pewno nowszy niż był, np. jest już przetłumaczony "hardware cursor".
  • upi00rupi00r Member Posts: 91
    Tak naprawili tego scrolla, że nadal nie działa prawa strona :D Przynajmniej w ustawianiu klawiszy.
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Nosz ku*wa, naprawili i dalej nie działa prawa strona? To znaczy, że nie naprawili, jak na moją kulawą logikę.
  • M6k3M6k3 Member Posts: 180
    Mam pytanie czy po tym patchu po wyborze jezyka polskiego w grze bedzie mi poprawnie działała wersja kinowa czy znowu wraz z polskimi napisami beda poucinane dźwięki ?
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    @M6k3 - jeżeli Cameron da tam tlk-a, którego ja mu ostatnio wysłałem i da dźwięki angielskie do folderu języka polskiego, to wersja kinowa będzie działała od razu.
  • M6k3M6k3 Member Posts: 180
    edited December 2012
    nowe tlk zdaje się jest ale dźwięków nie ma ;d

    EDIT: Ehhhh wkleiłem angielskie dźwięki do polskiego oflderu i nie działa czyli stare tlk :(
  • ireniqsireniqs Member Posts: 104
    Jeeej! Gra po patchu działa w 60FPS!! :D Zmieniać ludziska liczbę klatek w ini i sprawdzać czy tak faktycznie jest! Bo u mnie dziś postacie popierdzielają, że aż miło! :D
  • theoricustheoricus Member Posts: 115
    Grunt, że wydają łatki na bieżąco :)
  • ireniqsireniqs Member Posts: 104
    No właśnie to jest jedna z większych zalet Edycji Rozszerzonej, ma ona coś czego nie ma wersja podstawowa sprzed lat - wsparcia konkretnej grupy ludzi. Tzn. wcześniej też było, ale tylko (albo aż) ze strony fanów.
  • theoricustheoricus Member Posts: 115
    @Etamin, zgadzam się w 100%, 60 fps to jakiś koszmar :) Przy 30 przynajmniej można się odprężyć i podziwiać przyrodę ;)
  • ireniqsireniqs Member Posts: 104
    edited December 2012
    @Etamin @theoricus No dobra już dobra... wróciłem do 30fps, mi akurat jest wszystko jedno. :D (ale fakt, w 30fps można sobie skubać pestki z dyni na spokojnie :P)
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Też jestem za 30 klatkami. Naturalniej i jakoś tak zgodnie z tradycją ;)
  • ireniqsireniqs Member Posts: 104
    edited December 2012
    Przekonaliście mnie! Od tej pory będę rozgłaszał, że 30fps jest lepsze. :D (Kiedyś grałem w 60fpsach - raz lub dwa, a to tylko dlatego, żeby grę szybciej zrushować, teraz już jestem za stary na takie rushe :D)
  • cytryncytryn Member Posts: 39
    "Flaming Fist reputation loss bug" gdzie tu był bug bo nie zauważyłem?

    jedynie spadła mi repka za tego z płomiennej co atakuje na drodze bo bierze nas za bandytów, mi się zdawało, że w starym badlurze nie spadała za niego reputacja? może ktoś mi przypomnieć :)
  • fridekfridek Member Posts: 113
    za niego nie powinna, tak jak z tego co pamiętam jest jeszcze parę takich sytuacji. Ale za wszystkie inne zabicia PP powinna spadać.
  • RadnonRadnon Member, Translator (NDA) Posts: 218
    @cytryn. Nie, nie spadała. Dlatego zwykle się go zabijało nawet grając dobrą postacią (dla świetnego jak na ten etap gry pancerza).
  • cytryncytryn Member Posts: 39
    ha dobrze pamiętałem, kumpel też maniak mi wmawiał, że spadała ale mniej niż za innych

    ja go zabijałem dla klimatycznego wyglądu hełmu :D

    przypomniał mi się też teraz bug, że nie spadła reputacja za zabicie strażników w candlekeep przynajmniej na multi, może też naprawili
  • hajimodottirhajimodottir Member Posts: 63
    60 fps to za szybko, ale 45 lubię. Fajnie, że można zmienić. :)
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    A mieliście tak, że jak szliście do chorego Eltana i czekali na Was najemnicy czy cholera wie kto w Płomiennej Pięści, to po ich zabiciu spadała Wam reputacja? Przez to nie mogłem ich zabić, a więc również nie mogłem w ogóle dojść do Eltana!
  • GriegGrieg Member Posts: 507
    plecak jest z powrotem kolorowy gdy nie jest pełny:]

    A tak swoją drogą wyszedł kolejny update: 2009b (po wczorajszym 2009a)
  • hajimodottirhajimodottir Member Posts: 63
    nie ma tego beznadziejnego cienia pod tekstami w opisach przedmiotów, dzienniku itp :)
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Ale dalej prawa strona scrolla nie działa. Wrrrr
  • SheeShee Member Posts: 139
    Działa mi xD
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Jak to, prawy scroll? W oknie podzielonym, na przykład w sklepach? Mi cholercia nie...
  • EtaminEtamin Member Posts: 830
    Sprawdzałem wczoraj w gospodzie w Candlekeep, scroll do prawej strony w czasie zakupów nie działał.
Sign In or Register to comment.