Skip to content

Save'y problem

StastomikStastomik Member Posts: 4
Problem wygląda następująco. Zapisując grę save po prostu się nie tworzy. Gdy naciskam zapisz następnie chce zapisać drugi raz, nie ma tego save'a którego zrobiłem przed chwilą, tak samo jak chce wczytać także go nie ma. Czym to może być spowodowane, bo tworzyłem postać pół godziny i w ...
Dziękuję za Pomoc

Comments

  • gumisiwogumisiwo Member Posts: 190
    Wejdź w Moje Dokumenty/Baldur's Gate - Enhanced Edition i sprawdź czy masz folder save. Jeśli nie, to wejdź w właściwości tego folderu Baldura i odznacz opcję "tylko do odczytu" i następnie utwórz folder save. Mam nadzieje, że pomoże, ktoś tu na forum też miał taki problem.
  • GriegGrieg Member Posts: 507
    Jak na mój gust to jest chronienie folderu "dokumenty" przez windows, jak rozumiem windows vista lub nowszy? Sprawdź na początek czy masz w dokumentach foldery gry (bpsave, characters, mpsave, save, scrnshot, tempsave, baldur.ini), jeżeli masz ten folder to musisz sprawdzić czy folder "dokumenty" jest chroniony przez windows.
  • StastomikStastomik Member Posts: 4
    Zrobiłem co się da, zmieniłem tylko do odczytu dla dokumentów, nawet potworzyłem foldery BG EE i nadal nic
  • GriegGrieg Member Posts: 507
    edited December 2012
    stworzenie tych folderów kompletnie nic nie da. Sprawdź gdzie te foldery u Ciebie się znajdują, te foldery nie mogą być, "tylko do odczytu" oraz nie mogą być chronione przez windows przez bodajże UAC albo jakiś nowszy odpowiednik.

    Podaj jakiego masz windowsa na początek i czy te foldery są u Ciebie w ogóle utworzone.

    Edit: Sprawdź też gdzie jest zainstalowana gra, być moze najzwyklejsze zainstalowanie gry poza Program files może pomóc i ew. na baldur.exe prawym i uruchom jako administrator.
  • StastomikStastomik Member Posts: 4
    edited December 2012
    Win 7 x64
    tych folderów po prostu nie ma
    cały czas uruchamiam jako administrator
    dziś spróbuję przeinstalować

    Edit

    Zainstalowałem w D:\gry\Baldur i nadal nic
    Post edited by Stastomik on
  • GriegGrieg Member Posts: 507
    Czy jak uruchamiasz jako administrator, to uruchamiasz w coś takiego:
    "\Baldur's Gate Enhanced Edition\Data\00766\Baldur.exe"
    czy może coś takiego:
    "\Baldur's Gate Enhanced Edition\BGEE.exe"
    powinieneś włączać tą pierwszą opcję.

    używałeś BG-instalatora czy klienta beamdog do instalacji, czy instalator uruchomiłeś jako administrator? Niektórzy czasem proponują zamienić sposób instalacji z uwagi na różnice w sposobie instalacji obu instalatorów

    Jak nie pomoże i rzeczywiście instalowałeś z uprawnieniami administratora to pozostaje tylko wyłączenie UAC, ale to jest dosyć ryzykowne i na pewno jest jakieś mniej drastyczne rozwiązanie ale obawiam się, że ja go nie znam.

    PS. Twoje konto ma uprawnienia administratora?


    Wątpię ale możeesz spróbować tego:
    http://uk.answers.yahoo.com/question/index?qid=20111028134633AAZDUMj

    Tutaj gościu miał coś mniej więcej to samo,
    http://forum.baldursgate.com/discussion/8467/unable-to-save-anything
    Jeśli to co CI zaproponowałem nie pomoże, obawiam się, że będziesz musiał spróbować na angielskim forum, np. w tym poście który Ci zaproponowałem, podaj jak najwięcej danych, że używasz W7, że nie ma folderu, sprawdź też czy gdziekolwiek na dysku się utworzył, też warto napisać co już próbowałeś.
  • StastomikStastomik Member Posts: 4
    edited December 2012
    Może to dziwne ale nie mam folderu 00766, odpalam tą druga opcją ale plik baldur.exe, wyłączyłem UAC i antywirusa (uznałem że może on go blokuje) i nic. Mam uprawnienia admina.

    Edit

    Udało się. Wystarczyło stworzyć nowy profil na kompie i na nim odpalić BG. Poszło :)
    Dzięki za pomoc.
    Post edited by Stastomik on
  • PaulGebalPaulGebal Member Posts: 5
    Nie trzeba tworzyć nowego profilu na kompie.
    Ja też miałem podobne problemy, aż poszukałem na forach i o to moje rezultaty:
    W systemie windows Vista i 7 save`y z Baldur`s Gate i BG2 znajdziesz w katalogu:

    C:\Users\nazwa_uzytkownika\AppData\Local\VirtualStore\Program Files\Black Isle\BGII - SoA\save
    C:\Users\nazwa_użytkownika\AppData\Local\VirtualStore\Program Files (x86)\Black Isle\Baldur's Gate
    lub
    C:\Users\nazwa_uzytkownika\AppData\Local\VirtualStore\Program Files\Bioware\Baldur's Gate II\Save

    Vista i 7 "opiekuje" ;) się w ten sposób wieloma save`ami z gier

    Ale aby to zrobić, to musisz wpierw odkryć wszystkie pliki i foldery w "użytkowniku" ponieważ AppData jest ukryty. I nawet jak skopiujesz link i wkleisz i zatwierdzisz to nie znajdzie CI tego podając, że taka ścieżka nie istnieje (a istnieje, tylko jest ukryta).
    Tam znajdują się save z gry. Ja sie bardzo ucieszyłem z tego powodu. Tam również jest prawidłowy plik baldur.ini gdzie wprowadzany w game options linijkę: Cheats=1 i działają wszystkie triki. W podstawowym pliku baldur.ini to nie działa.
Sign In or Register to comment.