Skip to content

Kompania Geralta?

Soniq10Soniq10 Member Posts: 1
Na początek (to mój pierwszy post) - WITAM WSZYSTKICH!!
Wymyśliłem sobie dzisiaj stworzenie kompanii Geralta z Rivii i przejście takim teamem BGEE.
Problemów mam kilka:
1) słabo znam się na modowaniu, programowaniu i niespecjalnie lubię grzebać w grze/systemie etc
2) chciałem stworzyć kompanię z postaciami z KSIĄŻEK a nie gier... a te czytałem wieki temu i moja pamięć ma problemy z niektórymi elementami. Próbowałem wspomóc się wiedźmińską wiki ale nie wszystkie odpowiedzi udało mi się znaleźć.
3) wydaje mi się, że pomocne może być użycie ShadowKeepera dla osiągnięcia lepszych efektów aczkolwiek (patrz pkt.1) jestem na to za leniwy żeby bawić się w jego odpalenie pod BGEE dlatego szukam prostych rozwiązań.

DLATEGO SZUKAM POMOCY WŚRÓD WAS. Być może wspólnymi siłami damy radę zrobić coś więcej. A może ktoś już coś takiego kiedyś zrobił (na potrzeby oryginalnych BG czy IWD)?

Żeby nie było, że przychodzę z pustymi rękami:
- Szukałem ciekawych grafik na avatary dla postaci i naprawdę ciekawe można wyciągnąć z hiszpańskiego wydania książek. W dość niezłej rozdzielczości są tutaj: http://www.supercomics.es/search.asp?keyword=sapkowski&search.x=15&search.y=7 (tych z większym napisem AndSapk jest więcej więc brałbym je). Napis chyba aż tak bardzo nie przeszkadza ale może ktoś wie jak znaleźć takie bez? Na wiedźmińskiej wiki 3 postacie mają takowe więc gdzieś w internecie muszą istnieć - nie znam hiszpańskiego więc nie wiem co wpisać w google poza autorem i tytułem.
...ach i jeszcze zostaje sprawa przerobienia ich na rozmiary wykorzystywane w grze. Ja mam jedynie Painta i już mnie odrzuca na myśl o takiej zabawie.

Pytanie: Jaki skład wziąć do drużyny?
Oryginalna kompania to:
* Geralt * Jaskier * Cahir * Regis * Milva * Angouleme
proponowane klasy postaci (na razie bez kitów) i rola w drużynie:
* Geralt - łowca - 1h miecz - dps (może jakiś dual na maga żeby miał jakieś 'znaki' albo dodać 5 czarów [max 3lv] jako umiejętności specjalne Axii [okropne zauroczenie], Igni [ognista strzała], Quen [duchowy pancerz], Yrden [unieruchomienie osoby], i mam problem z Aard [??])
* Jaskier - bard - ...nie wiem, nigdy nie grałem Bardem w BG ani IWD (nie zależnie od potrzebnych tej klasie statów na pewno dałbym mu dużo charyzmy tak na potrzeby RP)
* Cahir - wojownik - 2h miecz - dps
* Regis - kapłan - bez kitu nie pamiętam czym walczył... pałka? więc może druid? ogólnie ciężka postać bo fajnie było by mu dać kilka specjalnych umiejętności typu zauroczenie, niewidzialność, wampiryczny dotyk etc i zmienić rasę na Wampira (o ile takie cuda są możliwe w SK?)
* Milva - wojownik(łucznik) lub łowca - długi łuk - dps
* Angouleme - jakoś jej nigdy nie lubiłem ale może wpisywała by się w rolę łotrzyka? Jaka broń?

Ewidentnie brakuje tutaj magów, więc pomyślałem o kilku dodatkowych postaciach:
*Yennefer - mag lub czarodziej
*Triss - mag lub czarodziej
Mag z Kołatką i można wyrzucić Angouleme
*Zoltan - ze względu na brak rasowego Tanka w drużynie (kogoś z tarczą)
Postaci można tworzyć dalej ale to już jest 9 na 6 miejsc. Fajnie by było stworzyć całą 9 aby móc sobie wymieniać zależnie od potrzeb lub upodobań.

Mam nadziej, że ten post nie brzmi jak żebranie o pomoc ;) ale chciałem go wrzucić ponieważ wydaje mi się ciekawym pomysłem. Jak w każdej społeczności zapewne i tu jest wielu ludzi, którzy kochają się w robieniu takich rzeczy więc może ktoś się skusi i dołoży coś od siebie (czy to z wiedzy o świecie garalta czy tworzeniu postaci). Wierzę, że nie tylko ja jestem fanem Sapka i więcej osób z tego skorzysta ;)

Pozdrawiam.

Comments

  • fridekfridek Member Posts: 113
    samo stworzenie postaci, czy to całej drużyny czy też pojedynczych nie stanowi problemu, dodanie umiejętności też, problem z tym aby to nie były jednodniowe postacie, tylko takie z historią w świecie BG.
  • gaxxxgaxxx Member Posts: 64
    Ehhhh po co mieszać dwa światy, zaraz się znajdzie kolejny co zrobi drużynę Avengersów.

    blaszak z laserami
    zielony półgłówek z zerowym panowaniem nad gniewem - dorn + miecz berserkera
    sexowna laska w obcisłym lateksie - jaheria
    kapitan porządny - minsc
    nieogolony koleś z młotem - ten krasnolud co jak wchodzi do tawerny to ryczy
    i koleś w rajtuzach i z łukiem - kivan, lewan czy jakoś tak.

    jakoś nie lubię zmian i kombinowania .
    Ehhh stary już jestem.......

  • WybranWybran Member Posts: 162
    @gaxxx To jest role-playing game, każdy odgrywa co mu się podoba i nic nam do tego.
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Pomysł w sobie całkiem ciekawy. Pamiętam jak w NBA live - jeszcze 98 (!) - tworzyłem od podstaw drużynę Śląska, a to przecież jak inna kraina fantasy ;) Jasne, że nie pasi, że nie ta bajka, ale pobawić się można.

    Drużyna nawet spoko. Szkoda, że komputerowa BGEE nie przewiduje grania wampirem, bo Regisowi by się przydało. No i łotrzyków jakby mało, bo Anguleme rasowym złodziejem nie była. Trzeba by też koniecznie dodać czarodziejkę, i tu byłbym raczej za Yennefer niż za Triss, skoro na książkach już mamy się opierać. To są właśnie te różnice w systemach uniwersum.

    I pomyślałbym nad tym, czy by nie dodać jakiegoś złego charakteru do drużyny (jak ktoś lubi), burząc oczywiście oryginalną wiedźmińską kompanię, ale na potrzeby BGEE czemu by nie? Na przykład Bonharta, uwielbiałem skurczybyka.
  • Soniq10Soniq10 Member Posts: 1
    I o taki luźny RolePlay mi chodzi. Drużyna Pierścienia (Aragorn, Legolas, Gimil, Gandalf, Boromir, Frodo) też by była wg mnie ciekawa. Tu chodzi o zabawę - coś trzeba robić jak się grę przeszło X razy. Btw BGEE jeszcze nie ukończyłem... "Ehhh stary już jestem.." i nie mam tyle czasu na granie ale chciałem dać pomysł na coś nowego. Zapożyczenia z innych 'podobnych' światów miecza i magii chyba takie straszne nie są więc nie ma co dramatyzować. Avangersi są zdecydowanie za daleko by ich zapożyczyć ;)

    Pomysł Geralta i spółki dałem bo to taki Nasz polski skarb, który można by wykorzystać. I bardziej mi pasuje zrobić właśnie ich jako 'reinkarnację' w Fearunie niż np klonować ekipę: Drizzt, Bruenor, Wulfgar, Catti-brie, Regis [przynajmniej ten Regis nie jest wampirem to będzie łatwiej ;)] którą pewnie nie jeden z graczy zrobił..
    ..ach zaraz przecież w IWD i ja tak właśnie zrobiłem hahaha
  • fridekfridek Member Posts: 113
    co do paczki Drizzta, to na "starym" BG jest mod: Drizzt Saga - gdzie dołączamy całą jego ekipę i robimy questy z nim związane.
Sign In or Register to comment.