Skip to content

BG1 NPC Project po polsku

EtaminEtamin Member Posts: 830
Coś się ruszyło w sprawie nowej wersji "NPC Project" - szukają testerów do wersji angielskiej, hiszpańskiej i francuskiej. Oficjalnie chyba nigdy nie było wersji polskiej tego moda, ale w necie znalazłem coś takiego:
http://athkatla.cob-bg.pl/viewtopic.php?t=5734 . Jest ktoś w stanie włączyć się w produkcje i podrzucić im polskie tłumaczenie, tak by miało oficjalnie wsparcie?

Comments

  • KirkorKirkor Member Posts: 700
    Musiałbyś raczej zapytać się twórców polskiej wersji na tamtym forum. Mam nadzieję, że polska wersja NPC Project ujrzy światło dzienne, wraz ze starym dobrym polskim dubbingiem do EE.
  • okulciookulcio Member Posts: 22
    @Etamin - gzie żeś to wyczytał że szukają testerów do nowej wersji NPC Project ?
  • okulciookulcio Member Posts: 22
    Ho,ho może rzeczywiście nowa wersja ukaże się szybciej niż myśle:) Na forum poświęconym BGEE przebywam bardzo niewiele, a na oficjalnym forum poświęconym NPC Project, akurat żadnych wzmianek o szybkim ukończeniu wersji kompatybilnej z EE na razie nie ma:(
  • EtaminEtamin Member Posts: 830
    edited February 2013
    Kaeloree said:

    As I think I've mentioned elsewhere, I won't be including Polish in the initial testing (and possibly release). It will be coming, but just not yet.

    To tak na wypadek gdyby ktoś nie śledził głównego tematu.
  • KirkorKirkor Member Posts: 700
    No, ale przynajmniej wiadomo, że wyjdzie :)
    Jeszcze Beamdog mógłby wreszcie wrzucić oficjalny polski dubbing do gry i byłoby miodzio.

    Jak na razie grywam w angielską wersję
  • EtaminEtamin Member Posts: 830
    edited April 2014
    Jest! Po półtora roku doczekaliśmy się NPCProject po polsku :).
    https://dl.dropboxusercontent.com/u/80058200/BG1NPC-AstroBryGuy-20140418.zip
    Post edited by Etamin on
  • maneromanero Member Posts: 392
    Wspaniała wiadomość, ale przydałaby się jakaś informacja jak to odpalić...
  • CahirCahir Member, Moderator, Translator (NDA) Posts: 2,819
    @manero strzelam, że tak jak inne mody. Rozpakować do folderu /Data/00766 i odpalić plik setup. Wydaje mi się, że wersja, którą podał @Etamin zawiera wszystkie fixy, jakie wrzucano na anglojęzycznym forum. Poza tym najświeższa wersja już powinna się chyba instalować bez problemu w polskiej wersji jezykowej.
  • EtaminEtamin Member Posts: 830
    edited April 2014
    Jeszcze tylko Unfinished Business i wszystkie najważniejsze mody do BG:EE będą kompatybilne. Swoją drogą podobno UB już działa, pomimo braku nowej wersji. Próbował ktoś go zainstalować?
    PS: To co wrzuciłem to wersja z poprawkami. Mimo to, to wciąż nie oficjalne wydanie, tak więc jakieś błędy mogą jeszcze występować. Na razie sprawdziłem dialogi Imoen i pogrzeb Goriona i wszystko działa jak należy. Także grać i cieszyć już się można.
  • maneromanero Member Posts: 392
    To prawda, zrobiłem tak jak napisał Cahir i instalacja przebiegła bez problemu. Ten mod urósł już do rangi legendy, a ja dzisiaj zagram w niego po raz pierwszy :D
  • CahirCahir Member, Moderator, Translator (NDA) Posts: 2,819
    @Etamin, z tego co wiem, to trwają obecnie beta testy wersji 13.1, która NIE BĘDZIE jeszcze kompatybilna z BGEE. Brakuje chyba jeszcze tłumaczenia nowych treści na hiszpański zdaje się.
    Z tego co pisała jastey, wersja pod BGEE to będzie osobny mod. Ale na razie brak daty wydania.
  • okulciookulcio Member Posts: 22
    Nie wiem o co chodzi z tym folderem 00766. Ja instalowałem jak każdy mod WEIDU, prosto i przyjemnie. Potwierdzam działa tak samo jak na w BGT. Teraz można powiedzieć że BGEE to już EE!
  • CahirCahir Member, Moderator, Translator (NDA) Posts: 2,819
    @okulcio a masz wersję prosto od Beamdoga, czy ze Steama? Generalnie mody wypakowuje się do folderu w którym jest plik chitin.key. W wersjach od Beamdoga (tej ze standalone launncherem i tej z Beamdog launcherem) plik chitin.key znajduje się w katalogu /Data/00766 w przypadku BGE:EE i /Data/00783 w przypadku BG II:EE. Natomiast jeśli chodzi o wersje ze Steam obu tych gier to struktura katalogów może być inna i całkiem możliwe, że nie ma tam katalogów o takich nazwach i plik chitin.key jest w innym miejscu.
  • okulciookulcio Member Posts: 22
    Mam wersję na steamie , plik chitin.key znajduje się w głównim katalogu gry i nie ma folderu 00766 ale wszystko śmiga ładnie jak na BGT :-)
  • SheeShee Member Posts: 139
    Link wygasł. Ma ktoś może to ładnie ogarnięte?
Sign In or Register to comment.