Skip to content

Modlar

igrib85igrib85 Member Posts: 1
Arkadaşlar merhaba,

Bir kaç başarısız denemeden sonra artık sorayım dedim, modların yüklenmesi hakkında yardımcı olabilirseniz pek bir mutlu olacağım :)

Comments

• kkramonekkramone Member Posts: 54
    Eski sürüm için yazıyorum, BGEE'de mod denemedim.

Baldur.exe'nin olduğu oyun klasöründe (çoğunlukla program files'ın içinde) indirdiğin zip veya rar'ı o klasörün içine çıkararak install.exe'yi (çoğunlukla ismi bu) çift tıklayarak çalıştırıyorsun. Kendi hallediyor çoğu zaman her şeyi. Tabi hangi modları yüklemek istediğini bilmiyorum. Farklılıklar gösterebilir.

Bazıları installer (setup gibi) şeklinde oluyor yani yükleme işi daha kolay.

Mod kurulumunda tek sorun Windows 7'den sonra olmuştu. Oyun klasör isimleri boşluksuz olması gerekiyor. Yoksa kurmuyor. Ben çoğunlukla 7'de C:\BI\BG2'nin içine kuruyordum.

Modlar hakkında son söyleyeceğim, iyiler güzellerdir de, quest mod'lar çok bug'lı oluyor. Bazen maceranın en güzel yerinde saçma sapan bir bug yüzünden oyun kalıyordu.

Küçük modlar, mesela drow oynamak için subrace mod, item modları, full screen mod (BGEE ile artık gerekmiyor) gibileri favorilerimdi..

Saygılar..
Sign In or Register to comment.