Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Categories

Dark Dreams of Furiae - a new module for NWN:EE! Buy now
Attention, new and old users! Please read the new rules of conduct for the forums, and we hope you enjoy your stay!

BG:EE Multiplayer

HorvorHorvor Member Posts: 4
Witam, jestem nowy na forum i nie dawno zakupiłem na steam BG:EE więc namówiłem kolegę aby on też kupił abyśmy mogli grać multiplayer. Mieliśmy obydwoje grę więc utworzyłem sieć Hamachi, dołączył do niej, włączył BG ja stworzyłem grę on wpisał IP i pisał tylko komunikat "Przyłączenie się do danej sesji może trochę potrwać. Proszę czekać". Prosiłbym o szybką pomoc i dziękuję.

Comments

 • GriegGrieg Member Posts: 507
  Sprawdź czy masz otwarte porty (lista portów w linku poniżej) komputery najprawdopodobniej nie mogą się przebić przez firewalla albo router [warto sprawdzić z wyłączonymi zaporami].

  Dla pozytywnej strony powiem tylko, że niedługo wyjdzie patch (v1.2) z zakładaniem gier na multi przez serwer; po patchu nie będzie potrzeby używać hamachi, powinien wyjść już niedługo a jeśli jesteś ciekaw szczegółów to: w dziale The Road to v1.2.

  To może ewentualnie coś wyjaśnić (instrukcja łączenia się):
  forum.baldursgate.com/discussion/15872/setting-up-bg-multiplayer-full-guide

 • HorvorHorvor Member Posts: 4
  Mogę prosić linka to tego The Road to v1.2?

 • GriegGrieg Member Posts: 507
  Po lewej jest:] a jakby co to tu

 • HorvorHorvor Member Posts: 4
  Odkryłem źródło problemu wystarczyło otworzyć port 47630, a żeby to zrobić to wchodzimy w panel sterowania>system i zabezpieczenia>zapora systemu windows>ustawienia zaawansowane>reguły przychodzące>klikamy nowa reguła, zaznaczamy port, potem oznaczamy UDP a nie TCP w określone porty lokalne wpisujemy 47630, potem zezwalaj na połączenie, klikamy dalej, następnie mamy mieć zaznaczone wszystko a potem dajemy nazwę jaką chcemy np. Baldur's Gate: EE open port. Po tym wszystkim możemy grać nie przez Hamachi tylko już normalnie. Nasz kolega musi znać tylko nasze IP.

  Grieg
Sign In or Register to comment.