Skip to content

Android - Beta Testy

DudzioDudzio Member Posts: 81
Witajcie!

Czy ktoś poza mną czeka na wersję androidową? Uczestniczę w beta testach, na moim Samsungu Galaxy Tab 2 10,1 gra się całkiem przyjemnie. Przycięć brak. Jedynym poważnym błędem jest aktualnie brak możliwości przywrócenia gry po uśpieniu/przejściu do innej aplikacji.
Ciekawostka: dzisiejszy build gry został udostępniony po polsku ;-)

Comments

  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    @Dudzio – i jak się sprawuje polska wersja? Są krzaki w miejscu polskich liter i tego typu rzeczy?
  • DudzioDudzio Member Posts: 81
    Póki co nie napotkałem żadnych kłopotów ze czcionką.
    Gorzej, że polskie audio nie jest przewidywane (tzn. dostałem odpowiedź, że "to zależy" - czyli spokojnie możemy założyć że mają to w dupie ;P).
  • CahirCahir Member, Moderator, Translator (NDA) Posts: 2,819
    @Dudzio ale nieprzewidywalne w ogóle, czy tylko w wersji testowej?
  • DudzioDudzio Member Posts: 81
    Dee said:

    Dudzio said:

    Nice to see polish version :) Are you planning to include polish (remarkable!) dubbing in the final product?

    So far only German and English have localized voice-overs. You can read more about our localization efforts here: http://forum.baldursgate.com/discussion/24495/localization-projects-where-are-we-at
  • GriegGrieg Member Posts: 507
    Wersja polska nie ma żadnych problemów przynajmniej w Candlekeep - bo tylko to miasteczko zawiera beta. Już się zapowiada, że to będzie stały element mojej karty pamięci:] Choć należy tu zaznaczyć, że jak na razie nie można wybrać miejsca instalacji (czytaj nie da się wybrać by instalować na karcie pamięci), więc na razie tylko wbudowana pamięć musi starczyć.
  • CahirCahir Member, Moderator, Translator (NDA) Posts: 2,819
    Heh, pograć w BG w pociągu lub tramwaju - bezcenne:) Tyle, że trzeba mieć najpierw tablet:p

    Czy wersja na Ipad od wersji na Androida różni się w jakis sposób funkcjonalnością?
  • DudzioDudzio Member Posts: 81
    Nie mam sprzętu od jabłuszka, ale sugerując się rozmieszczeniem przycisków w interfejsie jestem przekonany, że nie różni się niczym.
    Dlatego też, wydaje mi się że w beta testach nic więcej niż candlekeep nie zobaczymy - nie będziemy sprawdzać żadnych bugów w questach itp. ponieważ celem testów jest wyłącznie sprawdzenie jak gra działa na jak największej liczbie urządzeń :)
  • SamarSamar Member Posts: 58
    Mam Taba 3 10.1. Jest jeszcze możliwość dołączenia do beta testów?
  • DudzioDudzio Member Posts: 81
    Co jakiś czas przeprowadzana jest dodatkowa rekrutacja. Obserwuj oficjalne forum w działach o Androidowej wersji :)
  • DudzioDudzio Member Posts: 81
    Sorki za post pod postem: nabór do bety został ponownie otwarty:
    https://www.testflightapp.com/join/b1cfb3720207ab5fededb92c96f963b3-MTA1MjQy/
  • kylo991kylo991 Member Posts: 1
    Ja dodam ze na telefonie gra tez smiga az milo. Na moim lg l9 (wyswietlacz 4.7 inch) jest w pelni grywalna. Mam nadzieje ze juz niedlugo bede mogl miec pelna wersje bg zawsze w kieszeni.
  • cytryncytryn Member Posts: 39
    właśnie dostałem się do bety, pobrane zainstalowane, wszystko się fajnie uruchamia, ale niestety mam bardzo duży problem z grafiką, nie widać tła, tylko postacie reszta jest na czarno, jedynie pierwszy ekran gdy gra się zaczyna jest normalny, jak tylko przesunę ekran lub wejdę do gospody nastaje ciemność, o dziwo mogę chodzić i rozmawiać, ale "klikać", żeby się gdzieś ruszyć trzeba w ciemno
    na forum aktualnie nikt nie ma takiego problemu, więc raczej jest to wina mojego zajebistego tabletu FunTab 7.0 z orange, niestety nie posiadam innego sprzętu :(
  • DudzioDudzio Member Posts: 81
    Też kiedyś z ciekawości odpaliłem BG na swoim FunTabie 7.0 od neostrady i miałem ten sam efekt. Niestety, nie jest to demon prędkości i nie ma się raczej poprawnego działania gry na jednordzeniowcu :(

    Z aktualności: ostatnio temat beta testów zamarł ze względu na problemy z programem do udostępniania buildów. Teraz wszystko zostało przeniesione na serwery googla i dalej można grać. Udostępniono już rozdział II. Szczegółów (takich jak np. które mapy są dostępne) nie znam, bo jeszcze nie miałem czasu pograć. Jutro to zrobię i może wrzucę jakieś screeny.
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    Udało mi się ostatnio wygrać Galaxy Tab 3 8.0 ( ͡º ͜ʖ͡º)
    …toteż zgłosiłem się do bety.

    Gra się rzeczywiście bardzo przyjemnie – istotne przyciski fajnie schowane pod kciukiem, prawie jakby BG był grą na urzadzenia mobilne, problemów z polska wersją brak poza brakiem dźwięków. Niestety nie ma takiej struktury plików jak w wersji PC, więc nie da się bawić override'em.
    Lucky
  • DudzioDudzio Member Posts: 81
    W piątek premiera. Betatesterzy mogą już grę zakupić (i grać wcześniej :P). Cena: 27,63zł.
  • qinrodqinrod Member Posts: 61
    Cześć. Orientuje się ktoś czy gra będzie działała na ekranie mniejszym niż 5"? Czy jest to uwarunkowane jakoś technicznie czy odpalę grę na wszystkim co ma Androida 4< ?
  • maneromanero Member Posts: 392
    Krótko mówiąc, czy idzie to odpalić na smartphonach? Dla przykładu Galaxy S3?
  • DudzioDudzio Member Posts: 81
    Idzie. Wszystkie ikonki mogą wydawać się... małe :P
  • maneromanero Member Posts: 392
    Bo w wymaganiach BGEE na androida jest napisane ze wymaga wyswietlacza min. 5' a S3 ma wyswietlacz 4,8' i nie wiem czy warto inwestowac jesli ma nie dzialac :(
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    @manero: wydaje mi się, że odpalisz, tylko nie wiem, na ile będzie to wygodne. Nawet grajac na tablecie często muszę pauzować i powiększać ekran gry, żeby upewnić się, że moje czary trafią w kogo trzeba. W ogóle to jestem ciekawy, czy da się odpalić baldura na moim Galaxy S Advance. Wygoda będzie na pewno zerowa, ale zastanawia mnie, czy wystarczy mu mocy obliczeniowej. Muszę się tylko najpierw zaopatrzyć w kartę SD.
  • CahirCahir Member, Moderator, Translator (NDA) Posts: 2,819
    Galaxy S Advance to wydaje mi się absolutne minium do odpalenia gry. Ja sam mam S+, ale tu już niestety Android 4 nie śmignie, więc nie pogram.
    Ciekawe, czy i jak będzie można mody instalować.
  • DudzioDudzio Member Posts: 81
    Co do tego SG3 to w oficjalnym temacie o premierze jakiś chłopak napisał, że gra na tym sprzęcie i idzie mu świetnie.
Sign In or Register to comment.