Skip to content

Brak przedmiotów.

NibllaNiblla Member Posts: 82
Kurcze namęczyłem się w BG1:EE na najwyższym poziomie trudności krasnoludem, zebrałem wszystkie wartościowe przedmioty( a przynajmniej większość), kończe grę i przenoszę postąc do BG2:EE a tu myk. Mam zero ekwipunku. Nigdzie nawet w podziemiach nie ma śladu po płaszczu baldurana, pantalonach, czy zabójcy pająków. Wie ktoś może z czego to wynika?

Comments

  • cytryncytryn Member Posts: 39
    hmm chyba jak się importowało postać do bg2 z danego save'u, to trzeba było mieć wszystkie rzeczy, które chcesz przenieść w ekwipunku tej postaci (nie założone)
  • XantorXantor Member Posts: 110
    tylko pantalony się przenoszą i zawsze tak było (są za obrazem) reszte ekwipunku jedynie można było załatwić pałzując grę zaraz przed cut scenką i wyrzucając wszystko na podłoge, ale to był bug i nie wiem czy on dalej jest bo w zasadzie ja zawsze uważałem że latanie na bugach niczym od latania na cheatach sie nie różni więc nie sprawdzałem ^^
  • NibllaNiblla Member Posts: 82
    Widzisz system i pantalonów nie oszczędził. :(( Ogółem przedmioty powinny leżeć w podziemiach ale ich nie ma są takie jakbyś zaczynał dopiero przygodę od 2 części.
  • XantorXantor Member Posts: 110
    ale nigdy ich nie było zawsze był hełm baldurana i tyle ale na to nic nie miało wpływu czy będzie czy nie, jedynie pantalony były spróbuj zimportować ponownie i sprawdź, przy okazji jak będziesz importował czy ci twierdze strażnika dało bo przy imporcie czasem nie znaczy na mapie, a jak nie chce ci sie importować (nie wiem już trochę przeszłeś) a chcesz te pantalony to wpisz kod na nie "misc47"
  • NibllaNiblla Member Posts: 82
    Twierdze mam a nawet jeśli to i tak planuje ją dopiero w TB robić bo na szaleńczym jest to naprawdę ciężki orzech do zgryzienia. Kurcze więc będę musiał odpalić komendy. Kurcze a planowałem biegać jak Balduran po świecie a tu płaszcza ni ma. ;) W sumie i tak właśnie walczę na arenie 5 osobową drużyną.
  • XantorXantor Member Posts: 110
    czy ja wiem czy taki ciężki fakt z deka dłużej to trwa ale exp i itemy dobre tam sa, ja tam twierdze wole zawsze od razu zwiedzić, teraz takiej opcji nie mam niestety bo mi nie zaznaczyło twierdzy a ni mi sie crashuje przy próbie edycji, więc 1 raz zagram innaczej niż zwykle ;/
  • NibllaNiblla Member Posts: 82
    Osobiście na razie miałem tylko raz bug w przeciągu gry bo "siostra" utknęła w ścianie ale szybkie wczytanie i już wszystko było ok. Wiesz nie wiem jak w EE ale we wcześniejszym wydaniu tylko Cespenar wykonywał przedmioty z dodatku. Wiesz hełm skały i reszta magicznego śmiecia. :D Oczywiście mowa o wersji bez modów.
  • RadnonRadnon Member, Translator (NDA) Posts: 218
    Poza pantalonami jest jeszcze kilka przedmiotów, których pojawienie się zależy od tego co się miało w ekwipunku w jedynce. Do tej kategorii należy choćby Hełm Baldurana. Kwestia jest jednak taka, że jeżeli nie mamy tych przedmiotów podczas importu to i tak dostajemy z góry zaprogramowany sprzęt, więc trudno jest zauważyć, że w ogóle jest jakiś czynnik losowy. Sam dowiedziałem się o tym dopiero po jakiś dwunastu latach po premierze :).
  • NibllaNiblla Member Posts: 82
    Wiesz miałem w ekwipunku kolekcje całkiem pięknych przedmiotów magicznych, wraz ze szponem i paroma innymi zabawkami, które na prawdę ratują ci życie, nie mówiąc o miksturach itp. Dam wam aż obrazek eksportowanej postaci.
  • cytryncytryn Member Posts: 39
    edited July 2014
    właśnie zacząłem przygodę w 2 (nie dało się nie skusić na promocję, chociaż w jedynce mam chyba z 3 różne gry zaczęte :D) i też nie mam przedmiotów, hełm Baldura znalazłem, ale np spodni nie ma ;/
  • NibllaNiblla Member Posts: 82
    Widzisz pantalony i inne przedmioty powinny występować tylko w przypadku gdy eksportujesz postać z pierwszej części do drugiej, jak rozpoczynasz przygodę od SoA to tylko poprzez wcześniej podany kod możesz uzyskać złote "spodnie".
Sign In or Register to comment.