Skip to content

BG2:EE - Dobór postaci żeby drużyna się nie rozpadła

DewREWDewREW Member Posts: 8
edited October 2014 in Polski
Witam,

jestem na początku gry i zastanawiam się jak dobrać sobie drużynę, mam taki zamysł ja postacie:

ja
korgan
dorn
anomen
hexxat
jakiś mag - może neera (jak znajdę) albo ktokolwiek inny, byleby nie ariee która jest już dla mnie nudna

ze złodziei to dolecowo myślałem nad Janem ale spotkałem tą Hexxat, nowa postać, złodziej, no to czemu nie... wiem ze bedą się kłocić pewnie z Anomenem, ja tez jestem zresztą dobry.. jak to się będzie miało do trzech złych postaci (korgan, dorn, hexxat), czy drużyna się rozpadnie, będą odchodzić sami z siebie?? można temu zapobiegac? bo to ze sobie tam pogadają no to nic...

Comments

  • NibllaNiblla Member Posts: 82
    Drużyna się nie rozpadnie jeśli będziesz utrzymywał neutralny poziom reputacji. Nic trudnego raz na jakiś czas zabij kogoś by mieć tak z 12 albo 10. Co do maga nie ma to jak nieśmiertelny Edwin, optymalnie jak lubisz wyzwania to pewna panna, szukająca pomocy w gospodzie w slamsach jest też ciekawym wyborem.
  • DewREWDewREW Member Posts: 8
    no z reputacja to oczywista sprawa. myślałem, że jednak ich charaktery będą się gryzły, Anomen świetoszek, a Hexxat, Korgan, Dorn zli i ktoś będzie chciał opuścić drużynę wbrew mojej woli.
    Kiedyś przeszedłem grę z Korganem mając reszte dobrych NCP i nie poza kłótniami nikt mnie nie opuscił.
    Dlatego pytam, bo nie wiem jak kwestia Dorna czy Hexxat...
  • KazakKazak Member Posts: 18
    Pamiętam, że w zwykłym Baldurze II był myk, żeby po prostu wczytać grę jak odejdzie ktoś z drużyny. Orientuje się ktoś, czy w EE to naprawili, czy dalej jest tak jak było?
  • DewREWDewREW Member Posts: 8
    w sumie chyba problem mi się sam rozwiąże, bo wywalę raczej Anomena i weznę Viconie, także przypadkiem zupełnie ułoży mi się zła drużyna..
  • NibllaNiblla Member Posts: 82
    Tylko pamiętaj, że zabawniej jest grać złą drużyną jak trzymasz się niskiej reputacji. Wiesz ataki straży miejskiej wraz z zakapturzonymi, wyższe cenny w sklepach. Same plusy moim zdaniem. :)
  • DewREWDewREW Member Posts: 8
    Jak wygląda kewstia błedów w EE? przeczytałem mnóstwo złych opinii na temat nowych postaci, dorn, neera, hexxat. Nie chciałbym zaczynać gry tymi postaciami jeśli okazałoby się że wiecej z tym problemu niż radości. Czy błedy zostały naprawione w wersji
  • NibllaNiblla Member Posts: 82
    Tak. Występuje tylko brak tłumaczeń ale to dopiero w Tronie Balla jeśli dobrze pamiętam. Czasem jak z niektórymi npc'ami stwarza się błąd, że nie chcą z nami mówić bo są zajęci ale jak grasz bez modów to nie powinno być problemu.
  • RadnonRadnon Member, Translator (NDA) Posts: 218
    Akurat w wersji rozszerzonej pojawiają się sytuacje, gdy postacie odchodzą nawet jeśli trzymamy odpowiedni poziom charakteru. Na pewno coś takiego pojawia się u Rasaada i właśnie Dorna. Czy ma to miejsce w przypadku całkowicie złej drużyny to trudno mi powiedzieć, bo tak nie grałem.

    Jeżeli chodzi o błędu to w dwójce wciąż ich trochę jest. Większość pojawia się w sposób dość mocno losowy i zazwyczaj dopiero w okolicach Tronu Bhaala, ale musisz być przygotowany na dość dziwne sytuacje w przypadku nowych BNów.
  • NibllaNiblla Member Posts: 82
    @Radnon‌ Ja grając czysto złą drużyną nawet kochanego Gnoma utrzymałem. Prawdę powiedziawszy jakoś nie wyłapałem za dużo błędów w nowym patchu ale ostatnio nie mam też czasu grać w TB, bo z kolegami robimy w 3 osoby a potem eksport dwójka i na koniec wiadomo, że TB.
Sign In or Register to comment.