Skip to content

BG:EE w Biedrze

cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
W poniedziałek w popularnym dyskoncie będzie można zakupić BG:EE w pudełkowej wersji o_O

http://www.biedronka.pl/pl/product,id,7037,name,baldur-s-gate-enhanced-edition

Comments

  • viaderviader Member, Translator (NDA) Posts: 875
    BG:EE doczekało się pudełkowej wersji dzięki Biedronce, łał xD
  • maneromanero Member Posts: 392
    edited April 2015
    Może dokończa tłumaczenie BG2EE ; d Swoją drogą elegancko to wygląda.
  • SilvarenSilvaren Member Posts: 178
    Wiem, że to śmieszne, ale kupiłbym dla samego pudełka.
  • RadnonRadnon Member, Translator (NDA) Posts: 218
    Mam podobny dylemat, kolejna kopia gry nie jest mi potrzebna, ale gdzieś ta żyłka kolekcjonera się odzywa.
  • MurkMurk Member Posts: 57
    Kupiłem wydanie biedronkowe. Gra jest w wersji 1.3.2053. Jednak nie widzę nigdzie opcji aktualizacji; menu start, folder z grą, ekranu wczytywania nie ma. Gdy wyjdzie 1.4 ktoś wie jak można zaktualizować grę ?
  • RadnonRadnon Member, Translator (NDA) Posts: 218
    Wychodzi więc na to, że to jakaś autorska wersja Biedronki. W takim wypadku rzeczywiście może być problem z aktualizacjami, bo publicznie dostępnych samodzielnych patchy nie ma.

    Wiem, że to bardzo daleki strzał, ale czy do pudełka albo readme nie dorzucili jakiejś informacji dotyczącej potencjalnej aktualizacji? Ewentualnie kodu na GOGa, bo tylko tam funkcjonuje wersja z ręcznie instalowanymi łatkami.
  • SilvarenSilvaren Member Posts: 178
    @Radnon
    Wątpię by to była autorska, bo zdjęcie rozwalonej paczki fedexu z pudełkami BG:EE wrzucał na twittera Trent Oster. Co prawda nic na nich nie widać poza grzbietami, których nawet się nie odczyta, ale podejrzewam, że podobne wydanie do tego co trafiło do biedronki.
  • MurkMurk Member Posts: 57
    edited April 2015
    Oficjalnym wydawcą "wydania biedronkowego" jest Cenega. W pudełku nie ma niczego oprócz płyty, żadnego klucza, widać tylko przez plastik po drugiej stronie okładki opis nowych NPC. Na płycie jest tylko umowa licencyjna a w niej jedyne o aktualizacji cytuję poniżej:

    "Aktualizacje. Cenega może co jakiś czas, według własnej decyzji, stworzyć aktualizację lub inną tego typu dostępną zmienioną wersję produktu programowego („aktualizację”) i powiadomić Klienta o stosownych terminach oraz warunkach otrzymania takiej aktualizacji, co może wymagać od Klienta zwrotu pewnych elementów składowych produktu programowego przed otrzymaniem omawianej aktualizacji.
    "
    : D
  • SilvarenSilvaren Member Posts: 178
    Dziwnie to brzmi ale w takim razie podejrzewam, że patche będzie się ściągać bezpośrednio ze strony Cenegi. No nic, zostanę przy wersji Steam.
  • tuldor88tuldor88 Member Posts: 11
    edited April 2016
    Szansa na to, że przejmą się kilkoma mailami jest raczej marna ale... kiedy zaczynamy spamować im z pytaniami o patch jaki wyszedł 1 kwietnia ;) ?

    Hmm... wrzuciłem im swoje wypociny na handlowy@cenega.com

    "Witam serdecznie, w Państwa ofercie (Pomarańczowa Kolekcja Klasyki) dostępna jest gra Baldur's Gate: Enhanced Edition ( http://www.cenega.pl/pc/role-playing-rpg/baldur-s-gate-enhanced-edition/2768 ), której wersja to v1.3
    W dniu 1 kwietnia producent wydał oficjalny dodatek i (niezależnie od tego) udostępnił patch aktualizujący grę do wersji 2.0
    Zgodnie z opisem zamieszczonym w instrukcji:
    "Cenega może co jakiś czas, według własnej decyzji, stworzyć aktualizację lub inną tego typu dostępną zmienioną wersję produktu programowego („aktualizację”) i powiadomić Klienta o stosownych terminach oraz warunkach otrzymania takiej aktualizacji, co może wymagać od Klienta zwrotu pewnych elementów składowych produktu programowego przed otrzymaniem omawianej aktualizacji."

    zwracam sie zatem z prośbą i pytaniem o udostępnienie powyższego patcha w przypadku Państwa "pudełkowego" wydania. Proszę zwrócić uwagę, iż w przypadku wersji elektronicznych oferowanych przez platformy Stream, GOG i pochodne patch jest już możliwy do pobrania od pewnego czasu:
    -Na Steamie i stronie BeamDog'a aktualizacja jest automatyczna
    -Na GOG'u natomiast jest łatka w formie oddzielnego instalatora oraz zaktualizowana wersja całości

    Support gier jest jedną z kwestii na jaką gracze zwracają uwagę a pragnę przypomnieć że istnieje jeszcze kilka gier z tej serii (wspomniany dodatek Dragonspear oraz część druga - BG2EE), w przypadku gdyby patch dostępny nie był z pewnością zachęci to graczy do skorzystania kolejnym razem z usług oferowanych przez ww konkurencję (jaka oferuje produkty w podobnych cenach).

    Uprzejmie proszę o odpowiedź i pozdrawiam."

    Ciekawe co odpiszą :P
    Post edited by tuldor88 on
  • OkamiOkami Member Posts: 316
    edited October 2017
    Kupiłem, pieniądze wydane w błoto, tak naprawdę wydane na same pudełko.
    Post edited by Okami on
  • tigestiges Member Posts: 1
    Odkopuje, bo można tą wersję aktualizować. Trzeba ściągnąć lauchera Beamdog i pokazać mu katalog z grą.
  • OkamiOkami Member Posts: 316
    edited October 2017
    Dobrze dla Ciebie, ja zakupiłem na trzech platformach już BG ee i BG2 ee, a pudełko niech sobie leży, bo i tak pudełkowej dwójki nie będzie. ^^ Chociaż żałuje że wsparłem aż tak tego żałosnego dewelopera
Sign In or Register to comment.