Skip to content

Problem - lochy Irenicusa - klucz do portalu

bgate2bgate2 Member Posts: 2
Witam,

Mam problem i wygląda mi to na jakiś bug. Sprawdzałęm w kilku solucjach, ale coś się nie zgadza.
Chodzi o klucz do portalu na 1 poziomie w lochach Irenicusa (na niższym piętrze), tuż koło pokoju jego ukochanej.
Nie mogę go za nic aktywować. W jednej solucji pisało, że klucz jest w tym pokoiku obok, ale tam go nie ma (niby ma to być ta figurka żywiołaka powietrza, ale raz, że wcale nie działa, a dwa, że przecież używamy jej do otwarcia innych drzwi w innej części lochów - tam, gdzie potem jest Dżinn, którego uwalniamy)
Innych kluczy w tym pokoju nie ma (jest klucz różdżki błyskawic i mrozu, ale to wiadomo, że nie to)
Co ciekawe znajduję inne rzeczy w tym pokoiku niż piszą w solucji (nie znajduję żadnych bransolet i klejnotu, tylko magiczny naszyjnik, tą figurkę żywiołaka, oraz kilka innych rzeczy - w tym jedną z tych rożdzek.)

Bug, czy coś zrobiłem nie tak? (mam zdaje się starą wersję Baldurs Gate 2, bez żadnych dodatków i modów)

Comments

  • NibllaNiblla Member Posts: 82
    Wiesz klucz znajduje się w pokoju jakby poniżej. Z komnaty o której mówisz, musisz zejść niżej, minąć driady i trafiasz do owalnej sali. Właśnie w niej leży poszukiwany przez ciebie przedmiot. Jest on w skrzyni zabezpieczonej pułapką, znajdziesz tam też klejnot do Wyrównywacza i parę innych przedmiotów.
  • bgate2bgate2 Member Posts: 2
    Jasne. Dzięki. Doszedłem do tego sam w końcu (ale zmyłka z jednej z "solucji" na necie wcale nie pomogła. Jakby ktoś miał podobny problem kiedyś: figurka żywiołaka powietrza nie otwiera portalu, którym dostajemy się na 2 poziom)
  • NibllaNiblla Member Posts: 82
    Osobiście polecałbym solucje z gexe ale to pewnie dlatego, że sam czasem tam pisuje. :)
Sign In or Register to comment.