Skip to content

Pytanie o polskie i angielskie listy dialogowe

wujekwujek Member Posts: 3
Cześć wszystkim. Jestem studentem lingwistyki stosowanej, specjalność translatoryczna. Piszę do Was z dość nietypową prośbą. Obecnie jestem w trakcie pisania pracy magisterskiej z dziedziny tłumaczeń audiowizualnych w której chciałbym przeanalizować tłumaczenie wszystkim dobrze znanej kultowej gry Baldur's Gate. Ta gra jest legendą a do tego tłumaczenie oraz dubbing jest momentami lepsze od oryginalnych dialogów, o czym chyba na tym forum nie muszę się specjalnie rozpisywać. Jako że nie widzę nigdzie w internecie szczegółowej analizy BG to jest to idealny przypadek do oparcia na nim pracy magisterskiej.

Tutaj pojawia się moje pytanie. Czy ktoś dysponuje, bądź jest jakkolwiek dostępna polska lub angielska lista dialogowa? Póki co mam wyeksportowane pliki dialog.tlk do .txt, ale zastanawiam się czy jest gdziekolwiek dostępna wersja odrobinę bardziej przystępna jeśli chodzi o sam tekst. Potrzebuję takiej wersji, bo pomimo że granie w BG to czysta przyjemność to łatwiej będzie mi się porównywało czysty tekst (tym bardziej, że polska wersja przekonwertowana przeze mnie ma krzaczki zamiast polskich znaków mimo użycia kpzbg1.exe). Pisałem do CD Projekt licząc, że powinni mieć coś takiego z czasu gdy tworzyli pierwsze tłumaczenie i dubbing, ale odpisali mi, że "po zakupie oryginalnej wersji BG:EE na GOG.com będzie Pan mógł wyciągnąć ogólnodostępnymi narzędziami (w Internecie) teksty EN i teksty PL". Oryginał BG:EE oczywiście posiadam (co prawda kupiony na Steamie) i pliki już też mam wyciągnięte, ale w dalszym ciągu mam nadzieję, że gdzieś coś takiego czego szukam istnieje.

Pozdrawiam wszystkich!
Sign In or Register to comment.