Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Categories

Dark Dreams of Furiae - a new module for NWN:EE! Buy now
Attention, new and old users! Please read the new rules of conduct for the forums, and we hope you enjoy your stay!

BG2:EE Pełne spolszczenie Android - Instrukcja.

Richi90Richi90 Member Posts: 11
edited January 2016 in Polski
-----------------------------------------EDIT--------------------------------------------

Jako, że wrzuciłem gotowe archiwum na serwer hostingowy, możecie olać cały 1 punkt instrukcji i po prostu ściągnąć gotowy .zip

http://www.speedyshare.com/WrVyP/pol.zip

Kopiujemy go do folderu Android/Data/com.beamdog.baldursgateIIenhancededition/Files

Po skopiowaniu odpalamy BG2 i zmieniamy język w opcjach gry na "Polski". Nie rozpakowujemy tego archiwum, kopiujemy na tablet/telefon w takiej postaci w jakiej go ściągneliście. Ten .zip spolszczy napisy i głos głównej postaci.-------------------------------------------------------------------------------------------


Metodą prób i błędów udało mi się wreszcie dojść do tego jak w pełni spolszczyć wersję na Androida. Nie wiem czy jest to wiedza ogólna, ja jednak nigdzie nie mogłem znaleźć żadnej instrukcji także dla potomnych, wyjaśniam jak to zrobić.

(Oczywiście pisząc "Pełne spolszczenie" mam na myśli to co do tej pory zostało przetłumaczone dla wersji PC. Chodzi po prostu o to, że przetłumaczone będą zarówno filmy jak i dialogi, napisy etc.).

1. Programem WinRar tworzymy archiwum .zip zawierające polskie pliki dialogowe oraz odgłosy postaci i filmy. A dokładniej:

dialog.tlk
dialogf.tlk
Cały folder /sounds z rodzimej wersji
Cały folder /movies z rodzimej wersji
+ Wybrane pliki z folderu Data (podane na screen'ie):

http://i.imgur.com/3QgNZem.jpg

Całe archiwum musi mieć odpowiednie ścieżki w środku, poprowadzone od folderu /lang.

Archiwum ma wyglądać tak:

/lang/pl_PL/

Po wejściu w pl_PL:

http://i.imgur.com/q72sLCL.png


Mając tak skonstruowany folder /lang robimy z niego archiwum .zip nie korzystając z żadnej kompresji plików (BARDZO WAŻNE!).

Aby to zrobić w programie WinRAR, gdy będziemy pakować folder, trzeba zaznaczyć opcję "store" w rubryce "Compression method" oraz oczywiście w "Archive format" wybieramy .zip. Archiwum nazywamy jak chcemy, nie ma to większego znaczenia.

Gdy mamy już gotowe archiwum, musimy je przerzucić przez program Centralfix:

http://www.scottbrooks.ca/centralfix.exe

W windowsie po prostu przeciągamy plik .zip nad plik centralfix.exe (tak jakbyśmy chcieli wrzucić jakiś plik do folderu), program automatycznie zajmie się resztą.

Tak zrobiony .zip kopiujemy na urządzenie z androidem do folderu:

android/data/com.beamdog.baldursgateiienhanced/files

2. Najtrudniejsza część za nami, teraz zostaje nam tylko skopiować folder /Override z polskimi tekstami do tego samego folderu co plik .zip. Ten folder kopiujemy jednak na surowo, bez żadnego pakowania.

Wsio. Od teraz w naszym BG2, wchodzimy w Options ---> Language i mamy do wyboru jeszcze jeden język, oczywiście "Polski" :).

Jeśli są jakieś pytania, proszę pisać, chętnie odpowiem. Wiem, że może być ciężko ogarnąć punkt pierwszy, filmik instruktażowy byłby pewnie dużo bardziej przejrzysty, no ale cóż... :).

PS. Wszystkie potrzebne pliki znajdziecie w Waszym folderze BG2 w wersji na PC (jeśli macie polską oczywiście) bądź w tematach odnośnie lokalizacji na tym forum.

PS2. Polskich dzwięków w folderze Override jest blisko 10,000. Skopiowanie ich z PC na Androida zajmie Wam dobrych kilka godzin. Proponuję spakować cały folder, przenieść go na urządzenie i wypakować z poziomu tableta/telefonu do odpowiedniego folderu. W ten sposób potrwa to max. parę minut, zaoszczędzicie kupę czasu. Dla tych, którym zależy tylko na polskich napisach, możecie oczywiście pominąć całkowicie kopiowanie tego folderu i zająć się tylko punktem 1.

Post edited by Richi90 on
Jessica0092Arkadiusmarszalbc

Comments

Sign In or Register to comment.