Skip to content

Project Eternity-nowy RPG w starym stylu?

«1

Comments

  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    Ostatnie miesiące są takie piękne dla cRPG-ów.
  • Arriv87Arriv87 Member Posts: 25
    Wiele razy obiecywano mi "najlepszą grę RPG jaka kiedykolwiek powstała", albo "RPG w starym stylu", a okazywało się, że były to gry o uproszczonej mechanice, albo zwykłe strzelanki z elemantami RPG. Od czasu Baldura 2 nie było moim zdaniem lepszego RPG, ale Poject Eternity zapowiada się ciekawie. Poczekamy, zobaczymy, może wywiążą się z obietnic;)
  • gumisiwogumisiwo Member Posts: 190
    @Arriv87 Myślę, że nie ma co się martwić. Po pierwsze - robią to ludzie z Obsidianu. Po drugie - projekt jest finansowany przez Kickstartera (czyli fanów), więc jest wolny od wszelkich żądań producentów, więc twórcy mogą robić co chcą i w pełni konsultować się z fanami. Ma to swoje wady, choćby to, że najpierw muszą zebrać całkiem ładną sumkę. ale myślę, że się uda.
  • pablo200783pablo200783 Member Posts: 96
    Jestem umiarkowanym optymistą jak zobaczę jak prezentuje się gameplay i zagram w demo wtedy się wypowiem, wydawca obiecuje super rpg w starym stylu a dostaje się uproszczonego action rpga.
  • Arriv87Arriv87 Member Posts: 25
    @gumisiwo Oj na prawdę całkiem ładną sumkę bo 1,1 miliona dolarów. Poza tym owszem robi to Obsydian, ale nie Ci sami ludzie co przed laty;) Nie zmienia to faktu, że jestem podobnie jak pablo200783 "umiarkowanym optymistą". Gra jest planowana na 2014 rok, więc jeszcze trochę czasu pozostało. Cieszy mnie, że twórcy gier robią nieśmiałe kroki by dać jakąś perełkę dla wymagających graczy. Wymagających wyzwania, a nie tylko graficznych wodotrysków!
  • SikorskySikorsky Member Posts: 402
    Zostało 31 dni a już jest ponad BAŃKA! Jest dobrze! http://www.kickstarter.com/projects/obsidian/project-eternity
  • ThomsonThomson Member Posts: 25
    Pożądaną kwotę już zebrali, a nadwyżkę(całość powyżej $1.1 miliona) przeznaczą na dodatkowy content- nowe mapy, postaci( w tym grywalne) i inne.
  • erathielerathiel Member Posts: 38
    Pewnie uda im się zebrać coś w okolicach 3-3,5 miliona zielonych.
  • gumisiwogumisiwo Member Posts: 190
    heh, wiedziałem, że zbiorą tę sumkę, ale nie myślałem, ze tak szybko... Hmm, w takim razie @erathiel masz 100% racji w tym, że zbiorą coś koło 3 mln. Jak nie więcej. Ale dzięki temu zapowiada się na świetną grę. Z takim budżetem, bez marudzenia producentów, Obsidian może zrobić naprawdę niezłego RPG. Szkoda, że szybciej nie zaczęli, bo już się na to napaliłem :D A BioWare niech się chowa z Dragon Age 3!
  • danielgawdanielgaw Member Posts: 16
    tak z ciekawości, ktoś wie jakim budżetem dysponował BG1 albo BG2?
  • ThomsonThomson Member Posts: 25
    Kiedyś czytałem, że budżet Baldura wynosił 4,5-5 milionów dolarów, ale trzeba zauważyć, że nie było wtedy kickstartera i proces deweloperski trwał o wiele dłużej.
  • erathielerathiel Member Posts: 38
    Hmm ja gdzieś czytałem że wynosił 3,5 milionów dolarów, ale nie moge znaleźć tego magazynu sprzed lat by potwierdzić :(

    Więc można powiedzieć że był w przedziale 3,5 - 5 milionów ;)
  • RadnonRadnon Member, Translator (NDA) Posts: 218
    Tempo zbiórki w pierwszych dniach pokazuje, że wśród graczy jest duże zapotrzebowanie na tego typu produkcje. To dobrze wróży nie tylko samemu "Project Eternity", ale też reedycjom Baldura (i ewentualnej trzeciej części, która mogłaby trafić na Kickstartera).

    Sama produkcja zapowiada się całkiem ciekawie. Mam tylko nadzieję, że tym razem Obsidian zdoła dopracować swój tytuł i dostaniemy grę, która nie będzie naszpikowana błędami jak to niestety bywało dotychczas w przypadku tej firmy.
  • gumisiwogumisiwo Member Posts: 190
    Ta, też mam nadzieje. Bo instalowanie NWN2 z oficjalnymi dodatkami to koszmar. Niby na płycie jest cała instrukcja. Ale jak ostatnio instalowałem to niby za pierwszym razem zadziałała. Ale gdy trafiłem na błąd, który uniemożliwił dalszą grę, i postanowiłem zreinstalować, cóż wtedy gra już nawet nie chciała się uruchomić.
  • qinrodqinrod Member Posts: 61
    edited September 2012
    Szkoda że nie będzie D&D. Niewiele jest tak dobrych i dopracowanych systemów. Mam nadzieję że twórcy nie stworzą własnego, jakoś mi się nie widzi by był takowy dopracowany i grywalny. Siłą BG, IWD czy nawet NWN2, był balans między postaciami. Można grać raz magiem raz wojem a ciężko było wskazać który jest lepszy. Postacie były dość unikatowe a jednocześnie nie hardcorowe

    Swoją drogą mając taką nadwyżkę na produkcje, mogli by wykupić prawa do D&D
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    Mnie się naprawdę marzy jeszcze jakaś gra w FR, ale oparta na 3ed… może BG3? Modlę się tylko, by nie wykorzystali wszystkiego, co się działo po 1374KD ;)
  • qinrodqinrod Member Posts: 61
    Mnie się wydaje że zarys fabuły BG3 poznamy już w BG2ee. Nie zdziwiłbym sie gdyby The Black Pits było wstępem do wątku, który byłby rozszerzony w dwójce i stanowił by trzon BG3
  • RadnonRadnon Member, Translator (NDA) Posts: 218
    Jeden z twórców (Chris Avallone chyba) stwierdził kilka miesięcy temu w wywiadzie, że nie chce robić gry opartej o D&D. Co prawda tamta wypowiedź padła w kontekście duchowego następcy Planescape'a, ale zdania pewnie nie zmienili. Poza tym licencja kosztuje a akurat w przypadku gry komputerowej da się stworzyć autorską mechanikę, która będzie grywalna (najlepszym przykładem jest falloutowy SPECIAL).

    Inna rzecz, że jeśli WotC dotrzyma słowa i zmieni swoje podejście do Zapomnianych Krain i licencjonowania D&D to możemy doczekać się kolejnych gier z akcją osadzoną w czasach Baldura lub pokrewnych.

    Nowe informacje podane przez Obsidian brzmią w sumie całkiem nieźle.
  • gumisiwogumisiwo Member Posts: 190
    Mi tez się podobają. Z podanych informacji wynika, że będzie sporo ras i klas oraz innych wyborów. Więc słabo nie będzie jak na przykład w taki Dragon Age. A gdyby miało być D&D to pewnie byłaby nie sławna czwarta edycja. Nie grałem w nią, ale z tego co słychać na tym forum to wiele osób by tego nie chciało.
  • gumisiwogumisiwo Member Posts: 190
    edited September 2012
    Trochę z innej beczki. Z BioWare odeszli właśnie Zeschuk i Muzyka. Wydaje mi się, że to całkowity koniec (przynajmniej tego jakim my go znaliśmy) BW: http://www.cdaction.pl/news-28879/ray-muzyka-i-greg-zeschuk-odchodza-z-bioware.html
  • lukpeplukpep Member Posts: 10
    jest nadzieja dla gatunku - nawet chcialem dorzucic te 25 baksow na kickstarterze ale odlegla (kwiecien 2014) data premiery mnie zniechecila. Zobaczymy w jakim ksztalcie bedzie gra powiedzmy za rok - moze sie zlozyc preorder.
  • MerrettMerrett Member Posts: 8
    Uwielbiam gry z izometrycznym rzutem! Gdyby jeszcze kiedyś zrobili w tym stylu kontynuację Jagged Alliance 2, to byłaby bajka (co prawda powychodziły różne nowe Jaggedy i Jaggedo-podobne, ale streścić je można jednym słowem: gówno).
  • gumisiwogumisiwo Member Posts: 190
    Jak pięknie. Własnie ujawniono, ze gra będzie ie tylko na Steamie, ale też na rodzimym gog.com. A to oznacza brak DRM-ów. http://www.cdaction.pl/news-28901/project-eternity---bedzie-wersja-bez-drm-ow-na-gog-u-i-wydanie-na-maki.html Coraz bardziej podoba mi się ten projekt. Wszystko idzie gładko. Oby tylko zrobili grę jaką zapowiadają. Tylko czemu jeszcze tyle czasu? :(
  • ElvarElvar Member Posts: 10
    edited September 2012
    Przyznam szczerze, że pozytywnie nastawiam się na fajną produkcję. Zwyczajnie wyczuwam, że wyjdzie z tego coś dobrego. Jeśli ma to być produkcja w hołdzie wielkim RPGom, możemy stwierdzić jakimi wzorcami będą kierować się twórcy. Czekam z niecierpliwością :]
  • SnajperosSnajperos Member Posts: 62
    gumisiwo - ja sie ciesze ze tyle czasu jeszcze, ile robili baldura? a ile fallouta? Fargo wspominal ze swiat fallouta (w sensie koncepcyjnym) robil rok. Wlasnie o to chodzi ze gry teraz albo robia na szybko (Dragon Age) czy tylko zeby zarabiac kase (Diablo3). Niech spokojnie pracuja, a jesli w kwietniu 2014 sie pojawi godna gierka - to warto bylo. Chyba nikt z nas nie chcialby dostac rok wczesniej kolejnego gniota.
  • gumisiwogumisiwo Member Posts: 190
    @Snajperos Wiem o tym, ale gra zapowiada się tak dobrze, ze najchętniej bym uruchomił ją już teraz :D
  • AtticusAtticus Member Posts: 8
    Fajnie by było jakby pomieszali świat magii z światem techniki i inżynierii jak w grze Arcanum :o)
  • RadnonRadnon Member, Translator (NDA) Posts: 218
    @Snajperos akurat Dragon Age (pierwszy) powstawał dość długo. Sam pamiętam, że zapowiedzi można było przeczytać już w 2006 (a może nawet wcześniej), czyli trzy lata przed premierą. O grze można myśleć w różny sposób, ale trudno zarzucić twórcom robienie jej "na szybko". Co do reszty masz jak najbardziej rację.

    @Atticus. Arcanum to bez wątpienia świetna gra, ale osobiście nie chciałbym, żeby Eternity poszło w tę stronę. Przyznaję, bardziej standardowe fantasy (z bronią palną jako dodatkiem) lepiej trafia w moje preferencje.
Sign In or Register to comment.