Skip to content

Problem z magią

EphaltesEphaltes Member Posts: 2
Cześć. Gram w Baldurs Gate EE na smartfonie. Nigdy wcześniej nie miałem styczności z serią. I teraz moje pytanie - jak rzuca się czary? Uwolniłem Dynaheir, zapamiętałem nią identyfikację i dopiero zauważyłem że magią mi z jakiegoś powodu nie działa lub nie wiem jak jej używać. Pasek na dole ekranu w części z magią wydaje się być nieaktywny. Czy ktoś mógłby mi pomóc?

Comments

  • PhælinPhælin Member Posts: 316
    Po lewej stronie ekranu masz różne przyciski - jeden z nich to księga czarów.
    Mając wybraną postać potrafiącą rzucać zaklęcia maga (np. Dynaheir) musisz wybrać ten przycisk.
    Zobaczysz dostępne czary dla tej postaci oraz wolne miejsca na zapamiętane czary.
    Wypełnij wolne miejsca czarami, które chcesz mieć zapamiętane.
    Aby zapamiętać czary drużyna musi odpocząć co najmniej 8 godzin.
    Używanie czarów powoduje ich ubytek, więc aby je uzupełnić trzeba ponownie odpocząć 8 godzin.

    Analogicznie sprawa wygląda z magią kapłańską, tylko że w tym celu trzeba wybrać postać posiadającą umiejętność rzucania czarów kapłańskich (kapłan lub druid np. Jaheira) i wtedy wybrać przycisk kapłańskiego zwoju (ten znajduje się bodaj tuż nad księga czarów).
  • O_BruceO_Bruce Member Posts: 2,790
    Oh, myślę że warto wspomnieć że identyfikacja działą inaczej niż większość innych czarów. By jej użyć, musisz mieć magiczny, niezidentyfikowany przedmiot, otworzyć zakładkę z właściwościami danego przedmiotu oraz wybrać opcję "identyfikuj".

    Przy okazji, wspomnę że postacie z dużym współczynnikiem wiedzy mogą same z siebie zidentyfikować przedmioty w swoim ekwipunku po otworzeniu ich właściwości. Np wysokopoziomowy mag gdy podniesie np. kołczan strzał +1 i spojrzy na jej właściwości to identyfikacja nastąpi automatycznie, nie wykorzystując do tego celu żadnego czaru.
  • EphaltesEphaltes Member Posts: 2
    Dzięki Wam obojgu :) sporo mi się w głowie rozjaśniło
  • MaksymZMaksymZ Member Posts: 1
    edited May 2021
    p5zmatxqkh73.jpg
    Cześć wszystkim a ja mam taki problem. Próbowałem, uzdrowić zdjąć klątwę itp nic nie pomaga mój mag nie może czarować. Jakieś pomysły jak sobie mogę z tym poradzić?
    Post edited by MaksymZ on
  • HafirHafir Member Posts: 97
    W bop 2 czarowac mozna tylko na arenie I chyba nie ofensywne czary mozna rzucac tylko w "oberzy" czyli pokoju gdzie sa wszystkie lozka gladiatorow. Sprobuj odpoczac to straznik Cie odpowadzi tam...
Sign In or Register to comment.