Skip to content

Książki ze świata Zapomnianych Krain

SikorskySikorsky Member Posts: 402
edited December 2017 in Polski
Czy ktoś z forumowiczów orientuje się gdzie można kupić książki ze świata Zapomnianych Krain. Kiedyś były one w empikach. Sam mam trochę w kolekcji - niesławna saga BG, trochę pozycji R.A. Salvatora, zbiór opowiadań "Krainy Podmroku"(Ta książka była akurat dodatkiem do EK Wrota Baldura + OzWM). Z tego co wiem przygoda Drizzta, Artemisa czy Jarlaxla trwa, ale książek po Polsku nigdzie znaleźć nie mogę. Czy Polskie wydawnictwa zaniechały sprzedaży tych książek? Czy może poprostu źle szukam?

P.S. Na ISA.pl można kupić jeszcze jakieś książki ale dużo jest już niedostępnych. Może ktoś z forumowiczów byłby skłonny rozstać się ze swoimi egzemplarzami. Ja osobiście szukam Trylogi Awatarów części pierwszej "Cienista Dolina" i drugiej "Tantras".

P.S.2. Czy w Polsce została wydana tylko pierwsza część, "król Orków" trylogi "Przemiany" R.A. Salvatora? No i co z sagą Neverwinter, Rozbiciem (The Sundering), Companion Codex czy Homecoming. Czy zostaną one kiedykolwiek przetłumaczone. Ktoś gdzieś coś czytał na ten temat?
Post edited by Sikorsky on

Comments

  • SilvarenSilvaren Member Posts: 178
    Poza isa.pl zostaje chyba tylko allegro. Kiedyś kupując jakąś książkę w isa.pl dorzucili mi "Pierścień zimy". Generalnie wszystko co mam z Forgotten Realms i Dark Sun pochodzi głównie sprzed dziesięciu lat właśnie z isa albo z antykwariatów (starsze tytuł jak seria Dark Sun) lub allegro, gdzie wówczas można było wyhaczyć nowe egzemplarze.

    Isa niby jeszcze w zeszłym roku wypuszczała coś nowego, ale Polska była zawsze lata w tyle w stosunku do premier książek w USA.

    Patrząc na wiki dochodzę do wniosku, że tylko "Król orków" doczekał się polskiego wydania: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zapomniane_Krainy
  • cytryncytryn Member Posts: 39
    kiedyś widziałem jakiś temat na forum gdzie ludzie prosili ISA o wydanie nowych książek, ale chyba zostało bez odpowiedzi. Osobiście nie zbieram Forgotten Realems, ale kuzynka ma prawie wszystkie. Kupowała na allegro, olx i czasem, w dużych miastach zwłaszcza, masz sklepiki ze starymi książkami gdzie również można mieć szczęście i coś trafić
  • RadnonRadnon Member, Translator (NDA) Posts: 218
    Powieściowa linia Zapomnianych Krain została zamknięta jesienią zeszłego roku i obecnie nic nie wychodzi nie tylko w Polsce, ale i na Zachodzie.

    Po polsku zatrzymaliśmy w 2007 lub 2008 roku na "Królu Orków" właśnie i nigdy nie doczekaliśmy się jego kontynuacji. Zresztą nie jest to jedyna niedokończona seria - ten sam los spotkał Sembię (trzy tomy), Ostatni Mythal (jeden tom), trylogię Shandril (dwa tomy), Awatarów (cztery tomy) czy Łotrzyków (dwa tomy). Nie wyszło też nic z czasów 4. i 5. edycji. ISA po prostu w pewnym momencie przestała wydawać powieści i tak naprawdę chyba nigdy nie dowiedzieliśmy się czy było to związane z utratą licencji na D&D, czy wynikało z jakiś innych przyczyn. To samo stało się zresztą ze Smoczą Lancą, którą przez długie lata zajmował się Zysk i też w pewnym momencie porzucił. Dark Sun, o którym wspomniał @Silvaren to natomiast Amber.

    Jeżeli chodzi o zakupy to pomijając to co się poniewiera w sklepiku ISY i innych sklepach internetowych zostaje właściwie tylko Allegro. Książek z Zapomnianych Krain wciąż pojawia się tam całkiem sporo, a od czasu do czasu można nawet całe serie lub kolekcje zgarnąć.
  • SikorskySikorsky Member Posts: 402
    Sądzicie, że nikt ich już nie wyda i nie ma opcji by ukazały się najnowsze wydania?
  • RadnonRadnon Member, Translator (NDA) Posts: 218
    W polskie wydania bardzo wątpię. Rynek fantasy w naszym kraju jest dość mocno nasycony, a Zapomniane Krainy nie wydają się nad Wisłą tak mocną marką, żeby całe przedsięwzięcie było opłacalne. Może jeśli doczekamy się w końcu polskich wersji papierowego D&D 5E coś się zmieni, ale i tutaj nie robiłbym sobie zbyt dużych nadziei. No i nie wiemy czy Wizardzi w ogóle są zainteresowani licencjonowaniem produktów, z których sami właściwie całkowicie zrezygnowali.
Sign In or Register to comment.