Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Categories

Neverwinter Nights: Enhanced Edition has been released! Visit nwn.beamdog.com to make an order. NWN:EE FAQ is available.
Soundtracks for BG:EE, SoD, BG2:EE, IWD:EE, PST:EE are now available in the Beamdog store.
Attention, new and old users! Please read the new rules of conduct for the forums, and we hope you enjoy your stay!

Baldurs Gate 2 EE problem z konsolą

m1szam1sza Member Posts: 5
edited February 2018 in Polski
Witam.
W Czarowięzach pojawił się mały problem i nie mam tego kryształu Kurtulmaka od Koboldów. Zabiłem te koboldy bez rozmawiania z nimi i to chyba dlatego. Chciałem wiec uruchomić konsolę i przyzwać kryształ kodem, jednak konsola mi nie działa, postępuję zgodnie z informacjami z tego forum: http://baldur.cob-bg.pl/bg2ee?pg=7,2,1. Czyżby po najnowszej aktualizacji coś się zmieniło? Proszę o pomoc. Jak mogę rozwiązać ten problem?

Post edited by m1sza on

Comments

• memorymemory Member Posts: 24
    edited February 2018
    Nic się nie zmieniło. W pliku .lua, który jest zapewne w Twoich "Dokumentach" wpisujesz linię: SetPrivateProfileString('Program Options','Debug Mode','1')
    i zapisujesz zmiany. Teraz powinieneś móc otworzyć w grze konsolę za pomocą klawiszy ctrl + spacja i wpisać tam pożądaną komendę.

Edit.
    W tym przypadku:
    C:CreateItem("MISC8Z")

• m1szam1sza Member Posts: 5
    edited February 2018
    Rzeczywiście, nie dałem tego co jest poza nawiasem, w międzyczasie problem rozwiązałem eekeperem. Nie będę zakładał nowego tematu, pojawił się kolejny problem, w mieście Drowów umbrowy kolos zabił kolesia o imieniu Solaufein ( i teraz juz chyba nie będę mógł robić dla nich zadań) zapisy gry przepadły, zostały nadpisane. Jest możliwość wskrzeszenia go konsolą?

• memorymemory Member Posts: 24
    Zaryzykowałbym przywołanie Solaufeina z konsoli [ C:CreateCreature("UDSOLA01"), UDSOLA02 ]. Ale może być też konieczne zmienianie jakiegoś Globala w EEKeeperze. Może SPRITE_IS_DEAD... albo inny, przy którym pojawi się imię Solaufeina.

• m1szam1sza Member Posts: 5
    Udało się! Wpisałem w konsoli CreateCreature("UDSOLA01") i jest ok. Wielkie dzięki za pomoc!

Sign In or Register to comment.