Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Categories

New Premium Module: Tyrants of the Moonsea! Read More
Attention, new and old users! Please read the new rules of conduct for the forums, and we hope you enjoy your stay!

Baldurs Gate 2 EE problem z konsolą

m1szam1sza Member Posts: 5
edited February 2018 in Polski
Witam.
W Czarowięzach pojawił się mały problem i nie mam tego kryształu Kurtulmaka od Koboldów. Zabiłem te koboldy bez rozmawiania z nimi i to chyba dlatego. Chciałem wiec uruchomić konsolę i przyzwać kryształ kodem, jednak konsola mi nie działa, postępuję zgodnie z informacjami z tego forum: http://baldur.cob-bg.pl/bg2ee?pg=7,2,1. Czyżby po najnowszej aktualizacji coś się zmieniło? Proszę o pomoc. Jak mogę rozwiązać ten problem?

Post edited by m1sza on

Comments

 • memorymemory Member Posts: 41
  edited February 2018
  Nic się nie zmieniło. W pliku .lua, który jest zapewne w Twoich "Dokumentach" wpisujesz linię: SetPrivateProfileString('Program Options','Debug Mode','1')
  i zapisujesz zmiany. Teraz powinieneś móc otworzyć w grze konsolę za pomocą klawiszy ctrl + spacja i wpisać tam pożądaną komendę.

  Edit.
  W tym przypadku:
  C:CreateItem("MISC8Z")

 • m1szam1sza Member Posts: 5
  edited February 2018
  Rzeczywiście, nie dałem tego co jest poza nawiasem, w międzyczasie problem rozwiązałem eekeperem. Nie będę zakładał nowego tematu, pojawił się kolejny problem, w mieście Drowów umbrowy kolos zabił kolesia o imieniu Solaufein ( i teraz juz chyba nie będę mógł robić dla nich zadań) zapisy gry przepadły, zostały nadpisane. Jest możliwość wskrzeszenia go konsolą?

 • memorymemory Member Posts: 41
  Zaryzykowałbym przywołanie Solaufeina z konsoli [ C:CreateCreature("UDSOLA01"), UDSOLA02 ]. Ale może być też konieczne zmienianie jakiegoś Globala w EEKeeperze. Może SPRITE_IS_DEAD... albo inny, przy którym pojawi się imię Solaufeina.

 • m1szam1sza Member Posts: 5
  Udało się! Wpisałem w konsoli CreateCreature("UDSOLA01") i jest ok. Wielkie dzięki za pomoc!

Sign In or Register to comment.