Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Categories

Dark Dreams of Furiae - a new module for NWN:EE! Buy now
Attention, new and old users! Please read the new rules of conduct for the forums, and we hope you enjoy your stay!

Paladyn - prośba o poradę ;)

SalvadorekSalvadorek Member Posts: 3
Hejka!

Własnie zaczynam grę w pierwsza część BG EE. W baldura grałem za czasów szkolnych, teraz jednak gdy wyszła edycja rozszerzona postanowiłem sobie go odświeżyć ;) Chce zacząć paladynem, mam tylko wątpliwości czy iść w miecze oburęczne i styl walki bronią dwuręczną czy może w styl walki mieczem i tarczą + jakieś młoty, morgenszterny, sejmitary itp? Nie wiem co będzie lepsze dla paladyna.

Comments

 • memorymemory Member Posts: 50
  Jeśli zamierzasz poprzestać na BG1EE, to wybierz po prostu taką broń i styl walki, jakie czujesz, że będą Ci pasować. W pierwszej części nie ma to większego znaczenia (zresztą ja uważam, że i w drugiej części lepiej wybierać to, co serce podpowie, a nie rozum ;)). Ale w BG2, o ile zamierzasz wyeksportować tam swoją postać, z tych dwóch opcji więcej możliwości da Ci jedna broń+tarcza i jakaś specjalizacja. Paladyn i tak jest ograniczony do dwóch gwiazdek, więc będziesz musiał przeznaczać je w kolejne rodzaje oręża, a jednoręcznych jest jednak więcej niż dwuręcznych.

 • SornfeinSornfein Member Posts: 25
  @Salvadorek według mnie oburęczne miecze w "jedynce" są dwa warte uwagi:
  Zguba pająka +2 i Skraj świata +3

  komplet miecz+tarcza to:
  Varscona +2 i Pawęż Pellana +2 lub Tarcza spadających gwiazd +1

  Wszystko tak na prawdę zależy od Ciebie, paladyn nie ma ograniczeń co do broni w BG1:EE, więc co sobie wybierzesz to będzie Twój własny wybór, Ty kreujesz postać i na tym polegają gry RPG :). Jeśli chcesz to możesz poszukać na tej stronie i popatrzeć co najbardziej Ci się podoba:
  http://baldur.cob-bg.pl/bg1ee/ekwipunek-bg1ee

 • SalvadorekSalvadorek Member Posts: 3
  Dzięki ;) zamierzam poprzestać na jedynce, w dwójce chce zagrać inną klasą ;)

  Ogólnie nie chciałbym iść w miecze dwuręczne bo planuje przyłączyć do drużyny Dorna ;) a styl walki dwoma brońmi ? kurcze w oryginalbym baldurze tego nie było, w edycji rozszerzonej dodali i mam niezłą zagwozdkę ;) Ale jakoś paladyn na dwie broni mi nie pasuje klimatycznie....

  Czytałem też że nie warto inwestować punktu w styl walki miecz i tarcza bo korzyści są niewielkie a punkcik lepiej na coś innego przeznaczyć

 • memorymemory Member Posts: 50

  zamierzam poprzestać na jedynce, w dwójce chce zagrać inną klasą ;)

  A to szkoda. To jednak frajda przeciągnąć tę samą postać przez całą Sagę. Ale w tej sytuacji mógłbyś odpuścić style walki, by mieć więcej gwiazdek do wydania na różne bronie. Bez stylów walki można przetrwać BG1 bez jakiegoś większego dyskomfortu. Z drugiej strony, jeśli będziesz się trzymał jednego egzemplarza (wspomniany przez Sornfeina długi miecz Varscona łatwo zdobyć na początku gry i do samego końca daje radę), to styl walki zawsze dołoży jakiś bonus. A nawet mizerny bonus, to coś więcej, niż gwiazdki w rodzaju broni, którego nie będziesz w ogóle używał.

Sign In or Register to comment.