Skip to content

INTRO

SikorskySikorsky Member Posts: 402
Co sądzicie o nowym Intrze? Mnie rozczarowali dość mocno. Głównie zdrzaźnili mnie tym, że jest skrócony. Uważam, że pomysł fajny ale do Intra powinni się bardziej przyłożyć i jak już to jakoś przedłużyć. Dodać coś co podbuduje klimat. Mam nadzieję, że filmik końcowy nie będzie zrobiony na "odwal się".
«1

Comments

  • SikorskySikorsky Member Posts: 402
    Dla porównania stary:


    Mimo upływu lat, wciąż dużo lepszy.
  • viaderviader Member, Translator (NDA) Posts: 875
    To może być mały spoiler dla co niektórych :P
  • cieniucieniucieniucieniu Member Posts: 24
    niestety zgadzam się, stare intro jest lepsze, ważne aby pozostałe ulepszenia okazały się lepiej trafione. Pocieszające jest tylko to że to intro które obejrzę tylko raz, może dwa. ;-)
  • SikorskySikorsky Member Posts: 402
    viader said:

    To może być mały spoiler dla co niektórych :P

    Nazwa tematu chyba trafnie sugeruje co w nim jest. Także kto nie chce oglądać niech nie wchodzi.

  • fridekfridek Member Posts: 113
    ostatni filmik też jest w wersji "skróconej"
  • SheeShee Member Posts: 139
    Nie ma porównania, w nowym nie ma nawet mowy o "innych"...
  • PhælinPhælin Member Posts: 316
    Zaraz się okaże, że BGT oraz TuTu for the win.
  • favikfavik Member Posts: 9
    Mam pytanie, gram w baldura od ponad 12 lat (rocznik 89), ale nigdy nie wiedziałem kim jest ten rycerz co Sarevok go zabija w intro.... na pewno jest jednym z dzieci Bhaala a czy coś więcej o nim wiadomo? Zbroje ma podobną do Płomiennej Pięści. Jakieś refleksje?
  • fridekfridek Member Posts: 113
    prawdopodobnie jest to dziecko Bhaala o imieniu Colin.
    Cytat z dziennika Sarevoka:
    25 Tarsakh 1368 [...] Miecz powinien być gotowy za dzień lub dwa, ale powinienem zabić moje pierwsze rodzeństwo gołymi rękami. Żegnaj Colinie de'Graage. Nie jesteś jednym z Dwudziestki. Alaundo nigdy nie wspomniał o tobie i ja też."
    Dargorad
  • WybranWybran Member Posts: 162
    Tragiczne to intro. Oby tylko nie ruszali świetnych openingów BG2 i Tronu Bhaala.
  • inicjatorinicjator Member Posts: 63
    Ale lipa :(
    Bardzo statyczny jest ten filmik (podobnie jak i pozostale) ale tak naprawde to nie one sa tutaj najwazniejsze, aczkolwiek mialem nadzieje ze poprawia graficznie oryginalne filmiki a nie zrobia je na nowo.
  • SikorskySikorsky Member Posts: 402
    Zgłosiłem te intro jako bug. Ewidentnie musi być zbugowane bo nie słychać kwestii "Są inni! mogę Ci wskazać! Proszę!" "TRZASK!"
  • SheeShee Member Posts: 139
    edited November 2012
    Ktoś nadesłał link z filmikiem gdzieś na forum. Mężczyzna grał tam w angielską przedpremierową wersję BG EE, robił postać i latał sobie po Candlekeep. @Sikorsky muszę Cię zmartwić, intro było beż słów "Są inni...", też się zawiodłam, to była istotna kwestia...

  • a_new_errora_new_error Member Posts: 28
    lepiej jakby zostawili stare intro,
    bo te kilka grafik - które udają film...
    nie najlepiej to wygląda
  • ireniqsireniqs Member Posts: 104
    edited November 2012
    Sikorsky said:

    A wyobrażacie sobie np. takie nowe Intro zrobione przez Tomasza Bagińskiego? To byłoby COŚ! W ciemno bym je brał.

    Takie intro Bagińskiego + 1080p... mm... <3 Rozmarzyłem się... :D

  • SikorskySikorsky Member Posts: 402
    Bez kitu, jakby mnie było stać wkręciłbym go do tej roboty.
  • SilverSilver Member Posts: 63
    Przecenili chyba swoje możliwości zabierając się za tak odpowiedzialny projekt. Fajnie, że będzie ładna grafika itd., ale to nie sama grafika buduje napięcie. Spodziewałem się, że solidnie wszystko odnowią i usprawnią rozgrywkę. A tu jednak lipa... Bo to na czym się skupili to jednak tryb multip ; /
  • ThimGrimThimGrim Member Posts: 75
    A mi się podoba nowa wersja otwierającego grę filmiku. Trochę w stylu komiksowym- przypomina mi nieco animacje z serii Thief. IMHO: ten żołnierzyk ze starej wersji (zresztą Sarevok też) zawsze wydawał mi się jakiś... nieforemny ;). Tzn. Proporcje miał dziwne, nieludzkie. Jakbym miał ocenić na dzisiejsze czasy, która wersja daje więcej thrillu to jest nią ta nowa.
    Lucky
  • AdrianusAdrianus Member Posts: 45
    Niestety zgodzę się z większością - stare intro jest lepsze. Niestety, bo w tym nowym widzę pewien potencjał. Gdyby twórcy się przyłożyli, a przede wszystkim nie skrócili go względem starej wersji mogłoby ono być nawet lepsze. Natomiast teraz wydaje się takie trochę na odwal się...
    Sikorsky
  • viaderviader Member, Translator (NDA) Posts: 875
    edited November 2012
    Byłoby fajne, gdyby nie było tak przeciągane. Zbyt długo jest jeden kawałek na ekranie, zasnąć można :)
    inicjator
  • WybranWybran Member Posts: 162
    Powinniśmy się cieszyć że intro nie jest lepsze od gry tak jak to robi blizzard. :)
    @Sikorsky Intro Bagińskiego by tutaj pasowało jak pięść do nosa.
  • inicjatorinicjator Member Posts: 63
    viader said:

    Byłoby fajne, gdyby nie było tak przeciągane. Zbyt długo jest jeden kawałek na ekranie, zasnąć można :)

    Dokladnie

  • a_new_errora_new_error Member Posts: 28
    te "przeciąganie" to chyba w tym przypadku przymus,
    stworzyli kilka grafik, i próbowali z nich skleić ponad minutowy film
  • davendaven Member Posts: 112
    I like it.
  • SikorskySikorsky Member Posts: 402
    Adrianus said:

    Niestety zgodzę się z większością - stare intro jest lepsze. Niestety, bo w tym nowym widzę pewien potencjał. Gdyby twórcy się przyłożyli, a przede wszystkim nie skrócili go względem starej wersji mogłoby ono być nawet lepsze. Natomiast teraz wydaje się takie trochę na odwal się...

    Zgadzam się, potencjał jest. Nie mam pojęcia dlaczego je skrócili. Czyżby to było aż tyle więcej roboty, dodanie kilku grafik i dwóch zdań? Podejrzewa, że nie. Filmik jest jaki jest bo ktoś miał wizję, patrząc tutaj i na obcojęzyczne wątki, jego wizja mocno się różni od tego czego się większość spodziewała.

  • ireniqsireniqs Member Posts: 104
    edited November 2012
    Jeszcze nie napisałem co sądzę o intrze: moim zdaniem stare jest lepsze - większa dramaturgia, dynamika. Nowe nie byłoby takie złe gdyby dodali do niego więcej klatek, brakuje tego czołgania się i kwestii o której napisali już koledzy w poprzednich postach. Nie powinni skracać jego długości, nawet jak jest zrobione w takim stylu (który też ma swój urok i pasuje do klimatu gry).
  • EtaminEtamin Member Posts: 830
    Komuś nie chciało robić się pełnej animacji, więc postawił na statyczne obrazki komiksowe. A filmiki/sceny gdzie animacja jest potrzebna ( n.p. przelot wywerny, Beregost, czy żegnanie się rodziny w Nashkel) usunęli. Szkoda, bo o ile całość zmian oceniam na plus, o tyle te nowe animacje są dużo gorsze w porównaniu do starszych.
  • SelendisSelendis Member Posts: 168
    Może jestem w mniejszości ale uważam że, oczywiście stare filmiki miały inny przekaz i przyzwyczajenie tez robi swoje, że są niezłe i jak najbardziej akceptowalne, maja mroczny klimat, dla mnie ok;) dupy nie urywają, jestem sobie w stanie lepsze wyobrazić ale będę grał z przyjemnością oglądając nowe filmiki mając w duchu te stare jak i te stare przygody na pierwszym BG.
  • AdrianusAdrianus Member Posts: 45
    Właśnie chodzi o dramaturgię intra. Do tego o realizm. Jakkolwiek dziwnie to zabrzmi on powinien błagać o litość, to po prostu pasowało do całej kompozycji.

    Informacja o usunięciu innych filmików z animacją zabolała mnie :/ To to jest już po prostu lenistwo, które trudno wytłumaczyć...
Sign In or Register to comment.