Skip to content

Romanse - czy będzie równouprawnienie karłów?

hajimodottirhajimodottir Member Posts: 63
Dzień dobry wieczór,

Czy wiadomo komuś o rasowych ograniczeniach romansowych w BG:EE? Myślałem o rozpoczęciu gry niziołkiem i pomyślałem, że fajnie byłoby jakowyś romans zawiązać. Czy są jakieś rasy, które nie mogą mieć romansu?

W BG2 romanse był zastrzeżone tylko dla nielicznych ras - ludzie, elfy, pół-elfy i chyba jeszcze coś. Pamiętam jak grałem krasnoludem i wkurzałem się że żadna dziołcha do mnie nie gada. Po fakcie się dowiedziałem, że krasnoludów nikt nie kocha i nie ma dla nich romansów. Dopiero mod pomógł.

Dzięki za pomoc.
«1

Comments

  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Nie tylko krasnoludów, to samo tyczyło się bodaj orków i półorków. Ale ciekawe pytanie, też chciałbym wiedzieć więc się podłączam. Zamierzam grać krasnoludem, a że romanse w BG"1" to nowość, więc czemu nie.
  • WybranWybran Member Posts: 162
    @Lucky jakim Ty sposobem biegałeś orkiem po Wybrzeżu Mieczy? Ja coś przegapiłem?
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    edited November 2012
    W BG2 ofkoz. Mówiłem o ograniczeniach romansów w BG2. I pół-orkiem :D Pomyłka.
  • WybranWybran Member Posts: 162
    No właśni, sam bym pograł orkiem bo pół-ork to nie ork.
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    hehe, dokładnie :D
  • MagiusaMagiusa Member Posts: 59
    A ja mam jedno pytanko odnośnie romansów, bo juz zwątpiłam. Czy romanse są dostępne tylko z 3-ma nowymi postaciami czy z tymi występującymi od dawna w BG również? Jeśli tak to jest jakaś lista z którymi można?
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    @Magiusa – tylko nowe, starych treści nie mogli za bardzo modyfikować.
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Gram krasnoludem i Neera ze mną romansuje. Muszę przyznać, że świetnie jest czegoś takiego doświadczyć w ubogą w te treści do tej pory BG1.
  • ZaxZax Member Posts: 15
    Potwierdzam Neera lubi krasnali i jest niezła małolatką ;)
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Hehe :D Ano!
  • hajimodottirhajimodottir Member Posts: 63
    miło słyszeć. zabaczymy czy polubi też gnomy
  • hajimodottirhajimodottir Member Posts: 63
    Wszystko OK. Neera romansuje też z gnomem. :)
  • MagiusaMagiusa Member Posts: 59
    mam pytanie odnośnie romansów. Tyle, że tych dla kobiet. Mam w drużynie Rasaada i Dorna, dla obu zrobiłam już questy, oboje ze mną z raz porozmawiali po swoich zadaniach....a później zdążyłam przelecieć całą treść Opowieści z Wybrzeża Mieczy, teraz krąże po Wrotach Baldura w c.d aktu V i żaden się nie oddzywa. Czy Wy też tak macie? Czy może to jakiś bug?
  • fridekfridek Member Posts: 113
    spróbuj z nimi pogadać ty. pierwsza ikonka na pasku lub F1
  • SheeShee Member Posts: 139
    Ja dopiero wyszłam z kopalni, miałam z mnichem rozmowę odnośnie mojego światła i z Dornem o zdradach... Mogę napisać Ci wieczorem czy się odzywali dziś, jak chcesz @Magiusa.
  • MagiusaMagiusa Member Posts: 59
    edited December 2012
    @Shee....ale ja jestem trochę dalej. Te rozmowy też miałam, ale nagle po wykonaniu dla nich zadań całych i po wymianie może jednego zdania po , zamilkli mi już...I tak się nie oddzywaja od dwóch dni. Jak będziesz już po tych zadaniach i dalej będą z Tobą rozmawiali to czekam z ogromną pryjemnością na relacje z relacji :)

    Z próbą zagadania samoistnie niestety Panowie " nie mają mi nic do powiedzenia"
  • SheeShee Member Posts: 139
    Dobrze, ze nie maja @Magiusa. Gram 2 raz, za 1 mnich mi się zbugował i cały czas mówił to samo xD
  • hajimodottirhajimodottir Member Posts: 63
    Shee said:

    Dobrze, ze nie maja @Magiusa. Gram 2 raz, za 1 mnich mi się zbugował i cały czas mówił to samo xD

    z tego co czytałem, ostatnia poprawka odbugowuje rasaada

    Mój romans z Neerą też się przyciął w V rozdziale. (na razie zwiedzam mapę przed pójściem do Wrót).

  • MagiusaMagiusa Member Posts: 59
    Ja mam ewidentnie coś nie tak. Rozdział v przeszłam cały , w nim też zrobiłam zadania dla obu Panów. Po zadaniach ciiiisza...Poszłam więc do rozdziału VI w którym Dorn odezwał się zaledwie raz, ciesząc się, że jestem dzieckiem Bhaala, poza tym znów cisza. Zaczynam rozdział VII i czuje, że już nic się nie wydarzy, ale jeśli Wam udadzą się te romanse to proszę dajcie znać kiedy i jak się Panowie oddzywali. Może nast. razem mi się uda
  • theoricustheoricus Member Posts: 115
    @Magiusa, może romanse nie hulają, gdy obaj panowie są w drużynie :P wiesz, zazdrość ich zżera, że nie mogą Cię mieć tylko dla siebie :P
  • MagiusaMagiusa Member Posts: 59
    no ale np. BGII to jednak były, nawet jak kilka osób Cię podrywało tylko trza było później wybrać jednego a teraz by to az tak zepsuli? poczekam na relacje innych, może będą mieli więcej szczęścia i dowiem się co robię nie tak
  • fridekfridek Member Posts: 113
    może teraz się przycinają jeśli romansów jest więcej niż 1. Ja jak grałem, to przy Dornie była możliwośc romansu ale się zdecydowałem. półelf + półork = .... nieee ;)
  • SheeShee Member Posts: 139
    @cherrycoke2l wypowiesz się ? W końcu widziałeś wszystkie kwestie, sama jestem ciekawa ;)
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    @Shee Te romanse w grze to raczej „preromanse” i mają być rozwinięte w BG2. Więc być może przeszliście już wszystkie kwestie. Trudno mi jednak dokładniej się wypowiedzieć, bo ja je wszystkie tylko czytałem, a nie grałem :)
  • SheeShee Member Posts: 139
    Haha mi się coś ścieło, czy można sobie czytać z jakiegoś pliku, który posiadamy sam suchy tekst ?
  • MagiusaMagiusa Member Posts: 59
    @cherrycoke2l a masz może gdzieś ten tekst? bo w takim razie sprawdzę do którego momentu ja doszłam, choć moim zdaniem żadna z tych wypowiedzi nie miała nic wspólnego z romansowaniem.

    Odnośnie półorka ciekawe jest to, że ma wyższą charyzme niż mnich człowiek :)
  • SheeShee Member Posts: 139
    @Magiusa jak się dobrze rozmawiało to mnich mówił "znowu się ze mną droczysz", Dorn powiedział do mnie nawet "może ty i ja- nie koniec tych bzdur", czy coś takiego, to wyraźny flirt ;d
  • MagiusaMagiusa Member Posts: 59
    edited December 2012
    @Shee No mnich raz powiedział tak do mnie i to właśnie w dialogu niedługo po wykonaniu jego zadania, a później do końca gry milczał jak zaklęty...a Dorn nie...co powiedziałaś, że tak rzekł?

    @Shee jeszcze pytanko, rozumiem, że Ty masz obydwu Panów w drużynie i wszystko "styka"?

    Nie mniej nadal czekam na jakąś ściągę z dialogów albo podpowiedzi....
  • SheeShee Member Posts: 139
    edited December 2012
    @Magiusa, mnic powiedział mi to już w kopalniach oO a z Dornem był taki dialog o rozmawianiu z ludźmi, klikałam i pojawiła się odpowiedź coś tam, że mnie ciarki przechodzą, gdy zachowuje się, jak twardziel. Wybrałam ją, on się zdziwił, a potem właśnie chwile poflirtował i się wycofał. Czekam co dalej.

    Ściąga by się przydała, może spoiler @cherrycoke2l ?
  • MagiusaMagiusa Member Posts: 59
    @Shee to kojarze ten dialog, ale w sumie nie pamiętam co odpowiedziałam :)
    Mam jeszcze jedno pytanko, grasz charakterem dobrym czy złym? Bo może to też ma wpływ, ja mam dobry.
    Gdzieś tam w netcie wywaliło mi że romans z Dornem zależy od naszych statystyk, ale było to dość niejasno napisane i sama nie wiem czy to prawda....
    Może ktoś będzie mógł już nieco więcej na ten temat powiedzieć.

    @cherrycoke2l dołączam się do prośby...poproszę ten spoiler ściagę również :)
Sign In or Register to comment.