Skip to content

Błędy po update'cie (30.11.2012)

SandtalkerSandtalker Member Posts: 7
edited December 2012 in Polski
Hej,

ROZWIĄZANIE PROBLEMU (dzięki, @a_new_error !):
Zmiana ustawień karty graficznej: http://forum.baldursgate.com/discussion/7613/how-to-fix-some-graphical-issues-nvidia
Uruchomienie w trybie zgodności z Windows 98 /data/00766/BALDUR.EXE (a nie /BGEE.EXE)

---

Chciałem tylko dać znać, że mimo zainstalowanej wczorajszej łatki wciąż mam te same błędy, które miałem wcześniej. Screeny poniżej.
Kombinowałem z grą jak tylko mogłem - uruchamiałem w trybie zgodności z różnymi systemami (7, XP, XP SP3, nawet 98), wgrywałem polonizacje (zgodnie z tym wątkiem: http://j.mp/11uriyh), sprawdzałem pliki i foldery, zmieniałem język systemu, sprawdzałem sterowniki, używałem instalatora stand-alone i tego od BeamDog, instalowałem w różnych folderach i na różnych partycjach itd. jednak błąd pozostaje i mnie strasznie wnerwia.

Sprzęt (laptop): Windows 8 Pro x86, Intel Core 2 (x1,66), karta graficzna NVIDIA GeForce Go 7300, 2GB RAMu, 1280x800 (potrzebne coś jeszcze?).

Screeny (http://sandtalker.net/bgee/err/):
1.png - na górze ekranu jest masa znaczków, jakby gra sprawdzała jakie znaki UTF obsługuje,
2.png - imiona są zryte znaczkami,
3.png - ponownie listowanie znaczków, tylko że na guzikach wyboru płci,
4 i 4.2 - migotanie znaczkami i paskami,
5 i 5.2 - ponownie migotanie znaczkami i paskami,
6.png - przy wyborze języka (niezależnie od wybranego) na guziku od Polskiego są znaczki + na guziku Cancel.

i na koniec gra po prostu się ubija. Wyskakuje błąd, że Program przestał działać, Windows szuka rozwiązania problemu a po zamknięciu pokazuje się jeszcze informacja od samej gry (7.png), że był z nią błąd ale klikanie w guzik "Find out more" nic nie daje (nie odpala się żadne okno, nic się nie odświeża).

Zastanawiam się czy coś jeszcze mogę zrobić, żeby w ogóle zacząć grać albo czy ktoś może to pchnąć gdzieś wyżej. Ogólnie jest to bardzo frustrująca sytuacja bo miałem nadzieję, że po update'cie wszystko będzie tak jak powinno i będę mógł się cieszyć legalnie kupioną grą jednak zastanawiam się czy nie spróbować jeszcze spiracić i zobaczyć czy wtedy będzie działać..

Dajcie znać co myślicie i czy może sam mam napisać w jakimś międzynarodowym wątku ale boję się, że wtedy mój post utonie i nikt po prostu nie przeczyta.

Pozdrawiam,
Sandtalker
Post edited by Sandtalker on

Comments

  • a_new_errora_new_error Member Posts: 28
    Miałem dokładnie wszystkie objawy co Ty @Sandtalker, ustawienie w trybie zgodności - Win 98 pomogło. Pracuję na Win XP.
    Nie wiem jak tam w Win 8 można ustawiać tryby zgodności - ale może się uda spróbuj
  • GriegGrieg Member Posts: 507
    Jestem pewien, że widziałem też tutaj na polskim forum jakieś jedno rozwiązanie dla GeForce'ów odnośnie wyłączenia v-sync i dwóch innych opcji w ustawieniach grafiki, ale na tą chwilę za Chiny Ludowe nie mogę tego nigdzie znaleźć
  • zwadekzwadek Member Posts: 156
    gdzies w angielskiej czesci forum wyczytalem, ze to update to update launchera a nie samej gry
  • a_new_errora_new_error Member Posts: 28
    Mam identyczną kartę graficzną co @Sandtalker, zmiana ustawień karty graficznej (zgodnie z postem na angielskojęzycznej części forum)w moim przypadku nie pomogła. Dopiero tryb godności.
  • theoricustheoricus Member Posts: 115
    edited December 2012
    To nie była łatka, tylko update launchera.

    Edit: a jednak łatka :)
    Post edited by theoricus on
  • GriegGrieg Member Posts: 507
    edited December 2012
    @a_new_error , @zwadek , @theoricus Dzisiaj się pojawił nowy update gry! A luncher uaktualnił się wczoraj.
    @a_new_error nie zaszkodzi spróbować, i jeśli możesz napisać jakie to opcje należało zmienić.
  • upi00rupi00r Member Posts: 91
    Ale dzisiaj już jest pierwszy patch do gry.
  • theoricustheoricus Member Posts: 115
    Aha :) No to fajnie, że tak szybko :)
  • a_new_errora_new_error Member Posts: 28
    Tutaj ktoś napisał co należy zmienić w opcjach graficznych
    http://forum.baldursgate.com/discussion/7613/how-to-fix-some-graphical-issues-nvidia#latest
  • artas87artas87 Member Posts: 28
    co zmienia dzisiejszy patch wie ktoś może? jest to gdzieś opisane?
  • GriegGrieg Member Posts: 507
    edited December 2012
    November 30th 2012
    "New patch with fixes for unicode characters in paths, mouse cursors not showing up, crash reporting."
    Edit: błąd związany ze znikającym kursorem zniknął po odznaczeniu nowej opcji w opcjach grafiki (druga opcja poza fullscreen).
    Post edited by Grieg on
  • a_new_errora_new_error Member Posts: 28
    Po zainstalowaniu poprawki pojawiała się nowa opcja w ustawieniach graficznych, ale u mnie nie jest podpisana, kto wie co to jest ?
  • upi00rupi00r Member Posts: 91
    edited December 2012
    Nie mam teraz za bardzo czasu na grę, ale z tego co sprawdziłem przez 10 minut, to gra przestała mi się wieszać w Nashkel. Aczkolwiek być może był to fuks :) Ale przy wychodzeniu się zwiesiła :P
  • theoricustheoricus Member Posts: 115
    @a_new_error, nie jest podpisana bo masz polski język włączony pewnie. Ta nowa opcja to obsługa sprzętowego kursora.
  • SandtalkerSandtalker Member Posts: 7
    OK, działa już niewyświetlanie znaczków wszędzie gdzie popadnie.

    Tak jak powiedział @a_new_error zmieniłem ustawienia karty graficznej ORAZ uruchomiłem Baldur.exe (a nie BGEE.exe) w trybie zgodności z Windows 98. Zaraz edytuję pierwszy post.
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    Zaraz będziemy aktualizować tlka. Postaramy się też, by beamdog dał aktualny w domyślnej instalacji, więc pojawi się ta opcja z kursorem.
  • M6k3M6k3 Member Posts: 180
    Będzie to jako update czy będę musiał pobrać sam ?
  • favikfavik Member Posts: 9
    Łatka sporo poprawiła, questy z nowymi NPC działają dobrze, a pas z questa neery ma właściwości takie jakie powinien mieć tak że patch działa at hoc
  • DasieqDasieq Member Posts: 135
    skąd ściągnąć tą łatkę? proszę o link. Dzięki
  • SandtalkerSandtalker Member Posts: 7
    @Dasieq po prostu odpal BGEE.exe (launcher), w newsach powinna Ci się pojawić informacja o aktualizacji a obok guzika PLAY powinno być jakieś UPDATE czy coś :)
  • EtaminEtamin Member Posts: 830
    Szkoda tylko, że nie naprawili tego co najbardziej bije po oczach - błędów z wyświetlaniem polskich znaków.
  • theoricustheoricus Member Posts: 115
    Mnie najbardziej denerwuje różna wielkość czcionki w menu głównym dla j. polskiego. No i wygląd "ł" :P
  • DoklinShaftDoklinShaft Member Posts: 42
    Błąd o taki, że przy pierwszym spotkaniu nie przyjąłem Naere do grupy, no spoko jest info, że czekać będzie w "Pod Pomocną Dłonią". Zrobiłem 2 rozdziały i uznałem, że zrobię jej sidequesta, wchodzę do PPD, i co? Nie da się z nią nawet pogadać, kompletny brak możliwości przyłączenia do drużyny, jakiąś solucja do tego czy czekać na update z fixem?
Sign In or Register to comment.