Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Categories

Dark Dreams of Furiae - a new module for NWN:EE! Buy now
Attention, new and old users! Please read the new rules of conduct for the forums, and we hope you enjoy your stay!

Maksymalny poziom postaci to 8 czy 10 w BG:EE?

lewozmywaklewozmywak Member Posts: 3
Bo z manula w tabelkach na stronie 141 jest podana wartość do 10 poziomu. Nie wiem czy to zabieg stylistyczny czy to nowy limit... Jeśli w takim razie zwiększony jest limit doświadczenia, to niektóre walki, jak i finałowa będą trudniejsze niż w oryginale.

Comments

 • GriegGrieg Member Posts: 507
  W podręczniku jest to tylko estetyka, że wszyscy mają podane do 10lvlu
  szukaj: 161 000 doświadczenia to jest maximum, kto ile poziomów zdobędzie to jest już różnie

  A odpowiedzią na Twoje pytanie to zarówno 8 (paladyni na ten przykład) jak i 10 (na pewno złodzieje taki mogą zdobyć) jest maksymalnym poziomem doświadczenia

 • lewozmywaklewozmywak Member Posts: 3
  to kicha... chciałem zrobić barba z specjalizacją na posługiwanie sie dwiema bronmi, dlugie miecze i morgenszterny :/... jednego punkta do biegłości mi zabraknie na ten plan :/

 • zdechlakzdechlak Member Posts: 75
  8 poziom max, w tym black pits, przebiłem do 9 tego i leci dalej ale nie gram bo zatrzymałem się na golemach które są odporne na bronie, a nie mam żadnego maga więc zrezygnowałem z dalszej gry

 • GriegGrieg Member Posts: 507
  edited December 2012
  W zasadzie jeżeli wgrasz te pliki*: http://depositfiles.com/files/7q9rv6ihk do folderu override [ "\Baldur's Gate Enhanced Edition\Data\00766\Override" ] to powinno realnego limitu doświadczenia w ogóle nie być. Niestety samemu jeszcze nie zdążyłem przetestować, ale to pochodzi z angielskiego forum, jeśli nei działa z pewnością to naprawią i odsyłam tutaj: http://forum.baldursgate.com/discussion/6892/any-official-word-on-xp-cap-yet/p3

  PS. *oczywiście pliki (STARTARE.2DA , STARTBP.2DA , XPCAP.2DA) rozpakowane i skopiowane bezpośrednio do folderu override (jeśli nie ma takiego folderu to należy go utworzyć)

 • YaeriusYaerius Member Posts: 61
  edited December 2012
  Limitem nie jest konkretny poziom, ale liczba punktów doświadczenia, jak pisał Grieg. 161000 pozwala na 8 poziom wojownika/paladyna/łowcy/barbarzyńcy/mnicha/kapłana, 9 poziom maga i 10 poziom dla złodzieja/barda/druida.

  Ale ale. Jak wspomniał @zdechlak, w Black Pitsach jest wyższy limit. Można więc zaekspować w Black pits, a potem zaimportować sobie tą samą postać w podstawowej przygodzie.

  Co do glinianych golemów to magowie Ci nie pomogą, bo one są w 100% odporne na magię. Są również odporne na wszyskie typy obrażeń oprócz obuchowych, potrzebujesz więc młota/cepa/wekiery itp. żeby je ubić.

  Dargorad
 • SelendisSelendis Member Posts: 168
 • AtticusAtticus Member Posts: 8
  edited December 2012
  A jak się ma te 161000 pkt expa jak chce dwuklasować? Czy wtedy suma dwóch klas może dojść do 161tys? Czy też mogę zdobyć (teoretycznie wykonywując jak najwięcej questów, zabijając wszystko co się rusza itp)161 tys jedna klasą i 161 tys druga kasą?

 • artas87artas87 Member Posts: 28
  z tego co kojarzę, łącznie w 2 klasach

 • fridekfridek Member Posts: 113
  edited December 2012
  łącznie się liczy, czyli żeby dwuklasować np Imoen na maga trzeba to zrobić jak się wbije 7lvl bo później już można nie zdążyć z doświadczeniem.

 • Przeszedłem całe Black Pits i moje wnioski są takie - nie ma limitu doświadczenia tylko limit poziomu, 10. Przechodziłem Black Pits solo wojownikiem - miał 10 poziom, 500.000 punktów i dalej exp nie rósł.
  Teraz grałem drużyną - łowca, wojownik, czarownik, po to by sprawdzić jak się rozwinie czarownik. Zatrzymał się na 10 poziomie z 250.000 punktów. Co prawda mam tam jeszcze 2 walki (ostatnią i Baeloth z ekipą) ale już mi się nie chce sprawdzać dalej. Dodam jeszcze, że niektóre walki sobie powtarzałem - dla expa i dla złota.
  Co do golemów - działa na nie na pewno młot +2 i np meteory Melfa, zdaje mi się, że broń +2 czasami też trafia, ale nie chce mi się teraz tego sprawdzać.

  Co do samej gry - nie wiem jak to będzie wyglądało.

 • Jeszcze jedna uwaga a propos Black Pits - przechodząc je kolejny raz łyknąłem miksturę niewidzialności, chciałem zobaczyć czy jakoś można się wymknąć. Pewnie już to zauważyliście, ale ja wpadłem na to dopiero teraz - można pogadać z Obserwatorem i on będzie udzielał rad co do następnej walki. Hhehe a mnie dziwiło, gdy wcześniej Baeloth coś wspominał, że ktoś mi pomagał :)

 • gumisiwogumisiwo Member Posts: 190
  edited March 2013
  Limit doświadczenia w samej grze to 161000. Gram właśnie nową klasą - Tancerzem Cieni, którą można zdobyć nawet 10 poziom, bo wymaga tylko 160000. A sposób na zdjęcie limitu o którym mówił Grieg (http://depositfiles.com/files/7q9rv6ihk) działa znakomicie.

 • CahirCahir Member, Moderator, Translator (NDA) Posts: 2,265
  Wygląda na to, że w Black Pits maks. poziom to 10. dla każdej klasy (niezależnie ile to doświadczenia wychodzi).

 • gumisiwogumisiwo Member Posts: 190
  Pokręcili z tym doświadczeniem. Swoją drogą nie rozumiem skąd ten limit w kampanii, przecież jeśli ktoś chce grac solo, to maksymalny poziom expa zdobędzie w połowie gry. Słabo też mają mnisi, oni dopiero od 9 poziomu zaczynają coś znaczyć, czyli w jedynce są bezużyteczni...

  Radnon
 • neaniverneaniver Member Posts: 1
  gumisiwo said:

  Limit doświadczenia w samej grze to 161000. Gram właśnie nową klasą - Tancerzem Cieni, którą można zdobyć nawet 10 poziom, bo wymaga tylko 160000. A sposób na zdjęcie limitu o którym mówił Grieg (http://depositfiles.com/files/7q9rv6ihk) działa znakomicie.

  Te pliki odblokowują tylko limit exp, ale mimo że awansujesz na wyższe poziomy, to nie masz dostępu do cech z BG2

 • DasieqDasieq Member Posts: 135
  Hmm,mało zabawne że nawet po updacie do wersji 1.2 limit doświadczenia wciąż jest ten sam. Licząc drużynę 4 osobową przez większość gry załapałem tyle doświadczenia że teraz mając jeszcze całą Wieżę Dulraga oraz Baldur's Gate i powrót do Candelkeep osiągnąlem maxymalny limit. I niestety grając uczniem smoka na poziomie 9 nie będę mógł używać czarów 5 poziomu,jedynie ze zwojów,to smutne. Teraz mam 6 osób bo dołaczyłem Rassada i Yelsicka i oni muszą awansować,ale i tak,szkoda mi mojej postaci :(

 • mackosmackos Member Posts: 188
  jest to uzasadnione balansem gry. Dla przykladu druid szybko osiągnąłby 11 poziom zdobywając dostęp do jednej złej rzeczy - żywiołaka ognia który zabiłby po prostu każdego przeciwnika w grze a przez niewielka ich ilość mógłby zostać zraniony. Z drugiej jednak strony jest to jedyny przykład który przychodzi mi do głowy. poza druidem limit na poziomie 250-300k niewiele by zepsuł

 • MichalsMichals Member Posts: 29
  @Dasieq
  Zawsze możesz swoją postacią zagrać w Księgi Podmroku, gdzie możesz osiągnąć swoją postacią 10lvl :)

 • Tomek0000Tomek0000 Member Posts: 13
  Czesc . Zaczalem grac w BG1EE niedawno (pierwszy raz) i mam kilka spostrzezen co do sensownosci porad dostepnych w internecie . Gram wersja oryginalna bez pomagania sobie modami .
  1. Postac w/m/z z ograniczeniem 161k exp to kpina. Jak sie ma w perspektywie przeniesienie postaci do BG2 , to bez mozliwosci zdjecia ograniczenia expa , przerwalbym gre. Co komu po postaci 5cio-6cio levelowej , na co pozwala limit expa? Na szczescie mozna to poprawic.
  2. Porady dotyczace sily 18/00 czy 18/92+ . Generalnie nie maja sensu w perspektywie przeniesienia postaci do BG2. W trakcie gry znajduje sie wolumen podnoszacy sile +1 na stale i czy wylosowalo sie na poczatku /08, czy /20 czy /00 nie ma znaczenia (moze z wyjatkiem czystego woja). Tak wiec w moim przypadku bledem bylo pominiecie losowania 94 punktow z sila/23 na rzecz 89 z sila/98 .
  3. Wybor broni . Postawilem na katany i nie zaluje na razie. Jednak 3cia gwiazdka trafila na cepy a powinna na palasze i pozostale japonskie wynalazki. W tej chwili na levelu 7/8/9 dysponuje 2 palaszami +2. Jedyny rodzaj broni +2 dostepny dla mnie w 2 egzemplazach. Katany maja to do siebie , ze prawie zawsze wypadaja po pokonaniu ogrzych magow (wyjatek jak jest ich jednoczesnie 4rech - zgubi katane tylko jeden).
  4. Drizzd. Probowalem cos z nim zrobic na 2-3 levelu bez powodzenia . Kradziez nie dziala, jesli uzywa broni. Nie pospamuje sie go potworami, bo ograniczono wydajnosc rozdzki do tego. Poprawiono kwestie wyszukiwania sciezek wiec i jezioro odpada . Caly czas biega , wiec nie okrazy sie go czlonkami druzyny w kwadrat . Teraz na 8 levelu nie ma dla mnie znaczenia czy zdobede jego bron czy nie .
  5. Ogranicze druzyne do 3 czlonkow , choc questy w BG wykonuje samodzielnie bez problemu. Dla wygody ciagne z soba na razie tylko kaplana, w sumie z powodu koniecznosci zdobycia przez niego expa . Yeslick z rekawicami zrecznosci i proca +2 jest niezlym miotajcym.
  6. Z wyzszym levelem wzrasta nagroda w postaci expa z wielu czynnosci. Np za nauke czaru z wartosci 2 liczbowej do 1000 punktow, otwarcie zabezpieczen z warosci 2 liczbowej do 400, zdjecie pulapki z (nie pamietam) do 1400 punktow. Staje sie to poteznym zrodlem punktow. Np zamiast sprzedawac znalezione pergaminy , mozna zafundowac sobie sesje nauki czarow z Xanem i zdobyc darmo kilkanascie tysiecy punktow expa.
  7. Jak trafi sie NPC proponujacy przylaczenie za pierwszym razem . Koniecznie trzeba go przylaczyc inaczej mozna go juz nigdy nie spotkac. Z tego powodu stracilem Kagaina i musialem zatrzymac Khalida. Dzieki ogrzym rekawicom sily , jest rownie dobry.
  8. Coran z puklezem +1 zrecznosci ma jej 21 punktow. Czasami w statystykach taka wartosc pojawia sie , czasami nie . Ciekawe czy gra takiej wartosci uzywa w kalkulacjach.

 • xizorxizor Member Posts: 89
  Tomek0000 wrote: »
  Czesc . Zaczalem grac w BG1EE niedawno (pierwszy raz) i mam kilka spostrzezen co do sensownosci porad dostepnych w internecie . Gram wersja oryginalna bez pomagania sobie modami .
  1. Postac w/m/z z ograniczeniem 161k exp to kpina. Jak sie ma w perspektywie przeniesienie postaci do BG2 , to bez mozliwosci zdjecia ograniczenia expa , przerwalbym gre. Co komu po postaci 5cio-6cio levelowej , na co pozwala limit expa? Na szczescie mozna to poprawic.
  2. Porady dotyczace sily 18/00 czy 18/92+ . Generalnie nie maja sensu w perspektywie przeniesienia postaci do BG2. W trakcie gry znajduje sie wolumen podnoszacy sile +1 na stale i czy wylosowalo sie na poczatku /08, czy /20 czy /00 nie ma znaczenia (moze z wyjatkiem czystego woja). Tak wiec w moim przypadku bledem bylo pominiecie losowania 94 punktow z sila/23 na rzecz 89 z sila/98 .
  3. Wybor broni . Postawilem na katany i nie zaluje na razie. Jednak 3cia gwiazdka trafila na cepy a powinna na palasze i pozostale japonskie wynalazki. W tej chwili na levelu 7/8/9 dysponuje 2 palaszami +2. Jedyny rodzaj broni +2 dostepny dla mnie w 2 egzemplazach. Katany maja to do siebie , ze prawie zawsze wypadaja po pokonaniu ogrzych magow (wyjatek jak jest ich jednoczesnie 4rech - zgubi katane tylko jeden).
  4. Drizzd. Probowalem cos z nim zrobic na 2-3 levelu bez powodzenia . Kradziez nie dziala, jesli uzywa broni. Nie pospamuje sie go potworami, bo ograniczono wydajnosc rozdzki do tego. Poprawiono kwestie wyszukiwania sciezek wiec i jezioro odpada . Caly czas biega , wiec nie okrazy sie go czlonkami druzyny w kwadrat . Teraz na 8 levelu nie ma dla mnie znaczenia czy zdobede jego bron czy nie .
  5. Ogranicze druzyne do 3 czlonkow , choc questy w BG wykonuje samodzielnie bez problemu. Dla wygody ciagne z soba na razie tylko kaplana, w sumie z powodu koniecznosci zdobycia przez niego expa . Yeslick z rekawicami zrecznosci i proca +2 jest niezlym miotajcym.
  6. Z wyzszym levelem wzrasta nagroda w postaci expa z wielu czynnosci. Np za nauke czaru z wartosci 2 liczbowej do 1000 punktow, otwarcie zabezpieczen z warosci 2 liczbowej do 400, zdjecie pulapki z (nie pamietam) do 1400 punktow. Staje sie to poteznym zrodlem punktow. Np zamiast sprzedawac znalezione pergaminy , mozna zafundowac sobie sesje nauki czarow z Xanem i zdobyc darmo kilkanascie tysiecy punktow expa.
  7. Jak trafi sie NPC proponujacy przylaczenie za pierwszym razem . Koniecznie trzeba go przylaczyc inaczej mozna go juz nigdy nie spotkac. Z tego powodu stracilem Kagaina i musialem zatrzymac Khalida. Dzieki ogrzym rekawicom sily , jest rownie dobry.
  8. Coran z puklezem +1 zrecznosci ma jej 21 punktow. Czasami w statystykach taka wartosc pojawia sie , czasami nie . Ciekawe czy gra takiej wartosci uzywa w kalkulacjach.

  1. Taka jest idea tej klasy, wszystko umie po trochu, ale w niczym nie jest dobry. Limit jest ważny, bo inaczej postacie wieloklasowe byłyby absurdalnie potężne. Jeśli ci to nie pasuje, to graj inną klasą, masz dużo do wyboru.
  2. Tak, jeśli chcesz przenieść postać do BG2, to ma to mniejsze znaczenie. Ale ten tom znajduje się dopiero w 6. rozdziale, blisko końca gry, więc większość BG1 grasz z taką siłą, jaką masz na początku. Na pewno było błędem odpuszczenie 94.
  3. Katany są przyzwoite, chociaż trudno znaleźć dobrze umagicznione. Ja w BG1 wolę sejmitary. Dobrze jest mieć w zapasie broń obuchową, więc wybór cepów nie jest taki zły.
  4. Drizzta nie powinno się pokonywać na 2 levelu, wszystkie metody polegały na exploitach i część z nich została naprawiona. Zbobycie najlepszych broni w grze na samym początku psuje zabawę. Czemu na 8 poziomie nie ma znaczenia? To są najlepsze miecze w grze.
  5. Gra jest zbalansowana na 6-osobową drużynę. Granie mniejszą spowoduje, że przez część gry będzie bardzo łatwo (bo postacie będą dużo mocniejsze niż powinny być) a część bardzo trudno (po osiągnięciu limitu exp drużyna będzie po prostu słabsza, a niektóre walki pod koniec są wymagające). Możesz oczywiście grać jak chcesz, ale nie narzekaj, że jest za łatwo/za trudno.
  6. Jeśli chcesz tego nadużywać to możesz (chociaż są lepsze metody na zdobywanie exp), ale nie ma sensu jakoś specjalnie nabijać doświadczenie, bo nawet 6-osobowa drużyna spokojnie osiągnie limit pod koniec gry.
  7. Czasami tak, zawsze można przyłączyć i od razu wyrzucić, wtedy nie znikają. Tylko trzeba uważać, bo złe postaci odchodzą (chyba na zawsze?) jeśli reputacja przekroczy 18.
  8. Pewnie zmieniasz broń na łuk, wtedy nie używa tarczy.

 • Tomek0000Tomek0000 Member Posts: 13
  edited July 2019
  xizor wrote: »
  1. Poradzilem sobie.
  3. Nie zdawalem sobie sprawy , ze oprocz broni Drizzta jest tyle latwo dostepnych napakowanych palaszy.
  4. Takie podejscie pozostalo z inicjalnych wersji BG1. Teraz juz nie ma broni +5 tylko +3, a to juz nie jest powod lamania swoich przekonan. No i to takie samo "oszukiwanie" jak uzywanie modow. W BG1 nie ma koniecznosci takiej broni. Nie ma pewnosci czy przenioslbym je do BG2 (gram na androidzie). Zreszta w BG2 tylko wersja +5 mialaby znaczenie .
  5. Dlaczego 3 postaci w druzynie? Jedna postac 3 klasowa, jedna 2 klasowa , jedna jednoklasowa. Czyli w sumie 6 klas . I to starczy . Skoro nie ma linitu expa, to 6 klas 8l-10l odpowiada 6ciu postaciom z limitem .
  6. To tylko normalna aktywnosc w grze .
  7. Tak . Trzeba bylo trzymac reke na pulsie. Edwin nie ma juz miejsca w podstawoej trojce.
  8. I to jest celna uwaga z ktorej nie zdawalem sobie sprawy (w koncu plusy z pierscieni/amuletow dodaja sie nie jak sa uzywane, ale jesli sa zalozone ). +1 zrecznosci ma sens tylko dla strzelania z luku. Jesli jego uzywanie eliminuje punkty z tarczy , to dla Corana ten punkt na tarczy nie ma znaczenia . Dobrze ze nie dostal punktu w uzywanie tarcz. Szkoda. To tez znaczy , ze strzelajac lukiem , nie korzysta z ochrony tarczy . Z tego wniosek, ze zakladanie na niego tarczy to strata jego udzwigu i jest bez sensu.
  Zreszta Coran nie zalapal sie do podstawowej trojki.

  Dzieki za odzew .


  Post edited by Tomek0000 on
 • xizorxizor Member Posts: 89
  Tomek0000 wrote: »
  xizor wrote: »
  1. Poradzilem sobie.
  3. Nie zdawalem sobie sprawy , ze oprocz broni Drizzta jest tyle latwo dostepnych napakowanych palaszy.
  4. Takie podejscie pozostalo z inicjalnych wersji BG1. Teraz juz nie ma broni +5 tylko +3, a to juz nie jest powod lamania swoich przekonan. No i to takie samo "oszukiwanie" jak uzywanie modow. W BG1 nie ma koniecznosci takiej broni. Nie ma pewnosci czy przenioslbym je do BG2 (gram na androidzie). Zreszta w BG2 tylko wersja +5 mialaby znaczenie .
  5. Dlaczego 3 postaci w druzynie? Jedna postac 3 klasowa, jedna 2 klasowa , jedna jednoklasowa. Czyli w sumie 6 klas . I to starczy . Skoro nie ma linitu expa, to 6 klas 8l-10l odpowiada 6ciu postaciom z limitem .
  6. To tylko normalna aktywnosc w grze .
  7. Tak . Trzeba bylo trzymac reke na pulsie. Edwin nie ma juz miejsca w podstawoej trojce.
  8. I to jest celna uwaga z ktorej nie zdawalem sobie sprawy (w koncu plusy z pierscieni/amuletow dodaja sie nie jak sa uzywane, ale jesli sa zalozone ). +1 zrecznosci ma sens tylko dla strzelania z luku. Jesli jego uzywanie eliminuje punkty z tarczy , to dla Corana ten punkt na tarczy nie ma znaczenia . Dobrze ze nie dostal punktu w uzywanie tarcz. Szkoda. To tez znaczy , ze strzelajac lukiem , nie korzysta z ochrony tarczy . Z tego wniosek, ze zakladanie na niego tarczy to strata jego udzwigu i jest bez sensu.
  Zreszta Coran nie zalapal sie do podstawowej trojki.

  Dzieki za odzew .

  4. Bronie Drizzta są takie same jak były w oryginalnym BG, zmiana z +5 na +3 to tylko nazwa (która wcześniej była błędna, miecz zawsze był +3). I te przedmioty nie przenoszą się do BG2, ale nadal są przydatne np. w wieży Durlaga albo na wyspie Baldurana (jeśli robisz je pod koniec). No i są dobre przez całe SoD (szcególnie na ostatnią walkę), jeśli je masz.
  5. Ale limit expa jest. No i to nie jest tak, że 3 postacie z podwójnym doświadczeniem są równe 6 postaciom, szczególnie dla postaci czarujących, które są dużo potężniejsze na wyższych poziomach.
  6. Jak tego nie nadużywasz, to nie ma problemu, że na wyższych poziomach jest więcej doświadczenia. Na tym etapie gry za wszystko jest więcej doświadczenia (walka, questy).
  8. Poza +1 do trafienia bronią dystansową jest jeszcze +5 do umiejętności złodziejskich, +1 do klasy pancerza i +1 do reakcji.

 • zachejzachej Member Posts: 2
  Witajcie. Wróciłem do BG2 po 14 latach... Nie mogłem znaleźć odpowiedzi na to pytanie na googlaczu.
  Po zaimportowaniu postaci do BG2 EE z save z BG1 EE SOD, za każdą zabitą postać albo nie otrzymuję doświadczenia, albo mam 1 expa (np brak punktów expa za zabicie potworów w cyrku na Promenadzie Waukeen, czy za zabicie Kalaha w cyrku).
  Macie jakieś rozwiązanie? Postać moja ma bodajże 12 lvl.
  Dodam, że gramy przez neta, w 2 osoby. Przy czym stworzony bohater drugeigo gracza został usunięty, aby pograć NPCami. Mam dodatek Tron Bhaala.

Sign In or Register to comment.