Skip to content

Kolejność przechodzenia SoD i BG 2

chris_abdelchris_abdel Member Posts: 15
Po pierwsze: cześć, jestem tu nowy :)

Przeszedłem pierwszą część BG w 2014 roku, natomiast jestem kanonicznym purystą i fabularnym zboczeńcem, dlatego mam pytanie do Was: opłaca się czekać na tłumaczenie SoD, czy można się w międzyczasie zabierać za dwójkę, a później wrócić do SoD? Wolałbym przejść gry chronologicznie, ale ostatnio przeczytałem opinię, że osoba, która nie przeszła dwójki, nie wyłapie wszystkich fabularnych smaczków SoD.
Jak została rozwiązana kwestia przeniesienia postaci z SoD do dwójki z poziomem doświadczenia wyższym, niż 8?

Comments

  • xizorxizor Member Posts: 89
    Trudno powiedzieć, opinie są podzielone. Pewnie dopóki nie zagrasz w obie gry to nie będziesz wiedział, która kolejność pasowałaby Ci lepiej. Ja grałem przez w BG1 i BG2 prawie od premiery i dla mnie SoD wydaje się zupełnie niepotrzebne dla fabuły (co nie zmienia faktu, że gra jest dobra). Warto jeszcze zapytać o opinię kogoś, kto grał w SoD przed BG2.

    SoD robi trochę nawiązań do BG2, ale w BG2 nie ma żadnych nawiązań do SoD. SoD miało "załatać dziurę" między BG1 a BG2, ale w praktyce to łatanie dziury trwa kilka minut a reszta to praktycznie niezależna fabuła.

    Grałeś w IWD? Jeśli nie, to polecam zagrać przed SoD, bo też jest trochę nawiązań.

    Postać przeniesiona z SoD będzie miała 1-2 poziomy więcej, ale BG2 jest dostosowane do postaci po samym BG1, więc nie ma z tym problemów (po SoD może być nawet za łatwo na początku). Niektóre przedmioty z SoD przenoszą się do BG2 jeśli masz je pod koniec gry w ekwipunku. Nie są dostępne od razu, ale porozrzucane po świecie gry.
  • chris_abdelchris_abdel Member Posts: 15
    xizor said:

    Trudno powiedzieć, opinie są podzielone. Pewnie dopóki nie zagrasz w obie gry to nie będziesz wiedział, która kolejność pasowałaby Ci lepiej. Ja grałem przez w BG1 i BG2 prawie od premiery i dla mnie SoD wydaje się zupełnie niepotrzebne dla fabuły (co nie zmienia faktu, że gra jest dobra). Warto jeszcze zapytać o opinię kogoś, kto grał w SoD przed BG2.

    SoD robi trochę nawiązań do BG2, ale w BG2 nie ma żadnych nawiązań do SoD. SoD miało "załatać dziurę" między BG1 a BG2, ale w praktyce to łatanie dziury trwa kilka minut a reszta to praktycznie niezależna fabuła.

    Grałeś w IWD? Jeśli nie, to polecam zagrać przed SoD, bo też jest trochę nawiązań.

    Postać przeniesiona z SoD będzie miała 1-2 poziomy więcej, ale BG2 jest dostosowane do postaci po samym BG1, więc nie ma z tym problemów (po SoD może być nawet za łatwo na początku). Niektóre przedmioty z SoD przenoszą się do BG2 jeśli masz je pod koniec gry w ekwipunku. Nie są dostępne od razu, ale porozrzucane po świecie gry.

    Dzięki za wyczerpującą odpowiedź! Właśnie obawiam się tego, że początki dwójki będą za łatwe po przeniesieniu postaci z SoD. Więc chyba jednak zacznę od dwójki :)
    Przeszedłem Icewind Dale, ale dobre kilka lat przed Baldurem i, szczerze mówiąc, nie pamiętam żadnych nawiązań do BG, ale zaintrygowałeś mnie, powiesz coś więcej na ten temat? Chyba, że to w SoD są nawiązania do Icewind Dale?
  • xizorxizor Member Posts: 89

    Chyba, że to w SoD są nawiązania do Icewind Dale?

    Tak, w SoD.
  • chris_abdelchris_abdel Member Posts: 15
    xizor said:

    Chyba, że to w SoD są nawiązania do Icewind Dale?

    Tak, w SoD.
    To może warto będzie przejść ponownie Icewind Dale, tym razem w EE... choć słyszałem, że wprowadzenie podklas psuje tam balans. Dzięki za pomoc :)
  • PhælinPhælin Member Posts: 316
    Chyba, że to w SoD są nawiązania do Icewind Dale?
    Tak, w SoD.
    To może warto będzie przejść ponownie Icewind Dale, tym razem w EE... choć słyszałem, że wprowadzenie podklas psuje tam balans. Dzięki za pomoc :) 
    To ich nie używaj?
  • chris_abdelchris_abdel Member Posts: 15
    Phælin wrote: »
    chris_abdel said:
    Chyba, że to w SoD są nawiązania do Icewind Dale?

    Tak, w SoD.

    To może warto będzie przejść ponownie Icewind Dale, tym razem w EE... choć słyszałem, że wprowadzenie podklas psuje tam balans. Dzięki za pomoc :) 
    To ich nie używaj?

    BRILIANT B)
Sign In or Register to comment.