Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Categories

Neverwinter Nights: Enhanced Edition has been released! Visit nwn.beamdog.com to make an order. NWN:EE FAQ is available.
Soundtracks for BG:EE, SoD, BG2:EE, IWD:EE, PST:EE are now available in the Beamdog store.
Attention, new and old users! Please read the new rules of conduct for the forums, and we hope you enjoy your stay!

Kolejność przechodzenia SoD i BG 2

chris_abdelchris_abdel Member Posts: 6
Po pierwsze: cześć, jestem tu nowy :)

Przeszedłem pierwszą część BG w 2014 roku, natomiast jestem kanonicznym purystą i fabularnym zboczeńcem, dlatego mam pytanie do Was: opłaca się czekać na tłumaczenie SoD, czy można się w międzyczasie zabierać za dwójkę, a później wrócić do SoD? Wolałbym przejść gry chronologicznie, ale ostatnio przeczytałem opinię, że osoba, która nie przeszła dwójki, nie wyłapie wszystkich fabularnych smaczków SoD.
Jak została rozwiązana kwestia przeniesienia postaci z SoD do dwójki z poziomem doświadczenia wyższym, niż 8?

Comments

• xizorxizor Member Posts: 73
    Trudno powiedzieć, opinie są podzielone. Pewnie dopóki nie zagrasz w obie gry to nie będziesz wiedział, która kolejność pasowałaby Ci lepiej. Ja grałem przez w BG1 i BG2 prawie od premiery i dla mnie SoD wydaje się zupełnie niepotrzebne dla fabuły (co nie zmienia faktu, że gra jest dobra). Warto jeszcze zapytać o opinię kogoś, kto grał w SoD przed BG2.

SoD robi trochę nawiązań do BG2, ale w BG2 nie ma żadnych nawiązań do SoD. SoD miało "załatać dziurę" między BG1 a BG2, ale w praktyce to łatanie dziury trwa kilka minut a reszta to praktycznie niezależna fabuła.

Grałeś w IWD? Jeśli nie, to polecam zagrać przed SoD, bo też jest trochę nawiązań.

Postać przeniesiona z SoD będzie miała 1-2 poziomy więcej, ale BG2 jest dostosowane do postaci po samym BG1, więc nie ma z tym problemów (po SoD może być nawet za łatwo na początku). Niektóre przedmioty z SoD przenoszą się do BG2 jeśli masz je pod koniec gry w ekwipunku. Nie są dostępne od razu, ale porozrzucane po świecie gry.

chris_abdel
  • chris_abdelchris_abdel Member Posts: 6
    xizor said:

Trudno powiedzieć, opinie są podzielone. Pewnie dopóki nie zagrasz w obie gry to nie będziesz wiedział, która kolejność pasowałaby Ci lepiej. Ja grałem przez w BG1 i BG2 prawie od premiery i dla mnie SoD wydaje się zupełnie niepotrzebne dla fabuły (co nie zmienia faktu, że gra jest dobra). Warto jeszcze zapytać o opinię kogoś, kto grał w SoD przed BG2.

SoD robi trochę nawiązań do BG2, ale w BG2 nie ma żadnych nawiązań do SoD. SoD miało "załatać dziurę" między BG1 a BG2, ale w praktyce to łatanie dziury trwa kilka minut a reszta to praktycznie niezależna fabuła.

Grałeś w IWD? Jeśli nie, to polecam zagrać przed SoD, bo też jest trochę nawiązań.

Postać przeniesiona z SoD będzie miała 1-2 poziomy więcej, ale BG2 jest dostosowane do postaci po samym BG1, więc nie ma z tym problemów (po SoD może być nawet za łatwo na początku). Niektóre przedmioty z SoD przenoszą się do BG2 jeśli masz je pod koniec gry w ekwipunku. Nie są dostępne od razu, ale porozrzucane po świecie gry.

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź! Właśnie obawiam się tego, że początki dwójki będą za łatwe po przeniesieniu postaci z SoD. Więc chyba jednak zacznę od dwójki :)
    Przeszedłem Icewind Dale, ale dobre kilka lat przed Baldurem i, szczerze mówiąc, nie pamiętam żadnych nawiązań do BG, ale zaintrygowałeś mnie, powiesz coś więcej na ten temat? Chyba, że to w SoD są nawiązania do Icewind Dale?

• xizorxizor Member Posts: 73

Chyba, że to w SoD są nawiązania do Icewind Dale?

Tak, w SoD.

chris_abdel
    xizor said:

Tak, w SoD.
    To może warto będzie przejść ponownie Icewind Dale, tym razem w EE... choć słyszałem, że wprowadzenie podklas psuje tam balans. Dzięki za pomoc :)

• PhælinPhælin Member Posts: 313
    Tak, w SoD.
    To może warto będzie przejść ponownie Icewind Dale, tym razem w EE... choć słyszałem, że wprowadzenie podklas psuje tam balans. Dzięki za pomoc :) 
    To ich nie używaj?

Phælin wrote: »
    chris_abdel said:

Tak, w SoD.

To ich nie używaj?

BRILIANT B)

Sign In or Register to comment.