Skip to content

Interakcja z otoczeniem.

KonradBG2eeKonradBG2ee Member Posts: 2
Witam wszystkich.
Właśnie zainstalowałem BG2 ee na pc. Mam problem ze wskaźnikami interakcji na ekranie gry. Przedmioty typu skrzynie, drzwi, schowki są podświetlane normalnie. Chodzi o maszyny, piece, dźwignie itp. (rzeczy które można włączyć/użyć/wyłączyć). Czy jest możliwość wyświetlenia na ekranie gry symbolu informującego, że jest możliwa interakcja? W tej chwili wygląda to tak, że muszę wskaźnikiem przeszukiwać mapę aż trafię na rzecz którą można użyć (przykład na samym początku więzienie: maszyna przywołująca mefity i wyłącznik przy ścianie, nie ma na nich symbolu interakcji, kolejne pomieszczenie z sadzawkami też nie ma na nich symbolu "?" pojawia się dopiero po najechaniu kursorem). Wydaje mi się, że w wersji pudełkowej była taka możliwość.

Comments

  • SilvarenSilvaren Member Posts: 178
    TAB-em nie podświetlisz, ale po najechaniu myszą powinny się pojawić dwie zakrzywione strzałki tworzące okrąg, tzn., że jest tam jakiś przełącznik, ale tu trzeba polegać na własnej intuicji. Takie czasy kiedyś były.
  • KonradBG2eeKonradBG2ee Member Posts: 2
    Przez kilka dni śledziłem u znajomego BG na telefonie i tam było takie ułatwienie, myślałem że w wersji na PC będzie tak samo. Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.
  • SilvarenSilvaren Member Posts: 178
    To mogło wynikać z tego, że na androidzie chyba nie da się najechać kursorem nad taki obiekt i dojrzeć, że pod nim pojawiają się strzałki interakcji. Na pewno jest przycisk imitujący działanie klawisza TAB. Nie martw, w BG 1 i 2 nie ma zbyt wielu miejsc, w których przełącza się mniej oczywiste elementy otoczenia.
Sign In or Register to comment.