Skip to content

Quiz o sadze Baldur's Gate

1235»

Comments

  • AdalbertMazurekAdalbertMazurek Member Posts: 106
    edited October 2012
    W kopalniach Nashkel, znajdujemy fiolkę z tajemniczym płynem, a w wózkach zanieczyszczoną rudę żelaza. Co znajduje się w tajemniczej fiolce i komu trzeba ją oraz rudę zanieść, aby w końcu rozwiązać zadanie pojawiające się w BG1 Unfinished Business?
  • zwadekzwadek Member Posts: 156
    hmm... do kowala z Beregostu?
  • PhælinPhælin Member Posts: 316
    Nie instalowałem UB do tej pory, ale stawiam na burmistrza Nashkel: Berrun "Odstąp Obywatelu" Ghastkill?
  • Wielki_KlocWielki_Kloc Member Posts: 37
    Do Elminstera w Czarodziejskich Rozmaitościach
  • AdalbertMazurekAdalbertMazurek Member Posts: 106
    edited October 2012
    @zwadek i @Przemkas - częściowo macie racje, ale do pełnej i poprawnej odpowiedzi jeszcze trochę brakuje (co jest w fiolce? komu docelowo trzeba zanieść rudę? a komu ten tajemniczy płyn? dla ścisłości dodam, że chodzi o dwóch ludzi w dwóch różnych miejscach).

    Co do UB, to moim zdaniem bardzo fajny mod, nie dodaje całkiem nowych questów i NPC (czego zbytnio nie lubię), a kończy właściwie te niedokończone sprawy, takie jak spotkane w kopalniach Nashkel tajemnicze fiolki, których twórcy ostatecznie nie umieścili w oryginalnej rozgrywce. Jak ktoś nie grał, to polecam, lekki powiew świeżości. Mam nadzieję, że będzie to jeden z pierwszych modów, które wyjdą na BG:EE.
  • Wielki_KlocWielki_Kloc Member Posts: 37
    Może to nie stricte z tematem, ale @AdalbertMazurek, to twierdzisz, że te mody UB raczej nie będą zaimplementowane w wersji oficjalnej?
  • AdalbertMazurekAdalbertMazurek Member Posts: 106
    edited October 2012
    Nie chwalili się, że włączą ten mod w oficjalne wydanie, jednocześnie wspominając o widescreen i 1PP mod, jednak akurat te odnoszą się jedynie do wyglądu gry, a zasady z BGII do mechaniki, a nie samej fabuły jako takiej. Myślę, że jeżeli zaimplementują jakiś mod zmieniający fabułę (poza znanymi zapowiedziami 3xCharacter + Adventure) to będzie to tylko najwyżej UB. Najlepiej niech ktoś z wolontariuszy-tłumaczy da znać, czy mają do przetłumaczenia kwestie z UB, będzie jasność.

    Podpowiedź do pytania: to właśnie od burmistrza Nashkel dowiadujemy się, gdzie zanieść te 2 przedmioty.
  • viaderviader Member, Translator (NDA) Posts: 875
    Wydaje mi się że UB nie ma w BGEE.
  • AdalbertMazurekAdalbertMazurek Member Posts: 106
    edited October 2012
    No to jak UB nie ma, to wychodzi na to, że tylko mody zmieniające grafikę i mechanikę wejdą w skład oficjalnego wydania. Należy mieć nadzieję, że prawdą jest bliska współpraca z moderami i zaraz po premierze pojawią się takie popularne mody jak UB. Swoją drogą, ciekawe na jakim poziomie będzie ustawiony limit doświadczenia...

    Wracając do quizu, widzę, że znowu lekki zastój chyba będzie, więc postaram się kolejne podpowiedzi rzucić szybciej.
  • PhælinPhælin Member Posts: 316
    Się dziwisz skoro pytanie dotyczy nieoryginalnej zawartości gry :P
    LuckyKason
  • AdalbertMazurekAdalbertMazurek Member Posts: 106
    Nigdy Was nie ciekawiło co jest w tej fiolce? :)
    No to podpowiedź: burmistrz Nashkel kieruje nas z rudą zanieczyszczonego żelaza do pewnego kowala, a z flaszką do pewnego maga. Co to za postaci, no i co jest w buteleczce?
  • SikorskySikorsky Member Posts: 402
    Grzmiący Młot w Beregoście i Thalantyr w Wysokim Żywopłocie.
    zdechlak
  • PhælinPhælin Member Posts: 316
    Ciekawym ilu z nas grało z UB...

    Silny kwas?
    Wyciąg z rzepy Jana Jansena?
    Sok z gumijagód?
    Komuniści Calimshanu?
    LuckyDargorad
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Ja nie grałem, choć może kiedyś mi się przyśniło (ale cynik ze mnie).
    Ja stawiam na:

    Roztwór gaci Trolla, Szpik Helma albo Pasztet z Gibberlingów, choć @Przemkas - Komuniści z Calimshanu rządzą, że hej :D
    PhælinDargorad
  • AdalbertMazurekAdalbertMazurek Member Posts: 106
    No dobra, quiz przejmuje @Sikorsky.
    Po oczyszczeniu kopalni, w rozmowie burmistrz Nashkel - Berrun Ghastkill, prosi nas o rozwinięcie zagadki zepsutego żelaza do końca i posyła nas z zanieczyszczoną rudą do Taeroma "Grzmiącego Młota" Fuiruma z Beregostu, a z fiolką, w której znajduje się płyn do zanieczyszczania rudy właśnie, do Thalantyra z Wysokiego Żywopłotu.
    Więc niestety muszę Was zmartwić, ale ta fiolka nie jest aż tak tajemnicza jak pisaliście. :)
  • SikorskySikorsky Member Posts: 402
    Pewien quest związany z złodziejami z gildi we Wrotach Baldura, każe nam ukraść części statku które są w posiadaniu 3 sióstr-czarodziejek. Kto jest ojcem tych dziewuszek?
  • Morieth28Morieth28 Member Posts: 4
    edited October 2012
    Shandalar, jeśli quest wykonasz, rozpozna cię w Brodzie Ulgotha i wyśle po jego płaszcz.

    Pytanie: Z jakiej okazji Balduran otrzymał swój słynny nóż do masła?
  • PhælinPhælin Member Posts: 316
    edited October 2012
    "Shandalar, jeśli quest wykonasz, rozpozna cię w Brodzie Ulgotha i wyśle po jego płaszcz."

    @Morieth28 quest wykonaj używając stealth, to nie rozpozna i poszukiwania płaszcza można odmówić (ale po co?) :P
    Post edited by Phælin on
  • salvissalvis Member Posts: 22
    Na osiemnastkę od matki.

    Pytanie: Kto był pierwszym właścicielem Wielkiej Metalowej Maszyny i w jakich okolicznościach pantalonowy triumwirat się rozpadł?
  • MsciwojMsciwoj Member Posts: 5
    Pierwszym właścicielem zgodnie z tym co jest napisane w opisie przedmiotu był Pantagruel, a pantalony zgubiły się po jakimś powstaniu w jego państwie czy czymś w ten deseń...
Sign In or Register to comment.