Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Categories

Axis & Allies 1942 Online is now available in Early Access! Buy it on Steam. The FAQ is available.
New Premium Module: Tyrants of the Moonsea! Read More
Attention, new and old users! Please read the new rules of conduct for the forums, and we hope you enjoy your stay!

Baldurowe perełki

cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,033
edited August 2012 in Polski
Ponieważ przeglądamy praktycznie wszystkie teksty gry, postanowiliśmy zapisywać sobie choć część tych co ciekawszych. Jeśli ktoś chce sobie poczytać, to tu jest link:

https://docs.google.com/document/d/1W7HVgERzkhHcUYgESYAEZzUv_U2lySBtOKW6d8hGYig/edit

DargoradDiscoCat

Comments

• DargoradDargorad Member Posts: 64
    edited August 2012
    "Moja mama mówi, że tak zwani bohaterzy to zwykli złodzieje, mordercy, lubieżnicy, łupieżcy, gwałciciele koboldów, fatalni kucharze, zakały społeczeństwa, sadyści, łapówkarze, durnie, menele i w ogóle przegrani faceci." - gwałciciele koboldów to jak zoofile u nas hehe ;D

• PobePobe Member Posts: 5
    Nie mniejszy od Elminstera ORAZ jego kapelusza.
    Ciekawe co Elminster chowa pod kapelutkiem ;-)

• ShaeinShaein Member Posts: 9
    Mnie zawsze podobało się "Naucz się dobłrych manjer Bydlaku" i "Jedyne czego nie znosze to błrak dobłrych manjer"

• SnajperosSnajperos Member Posts: 62
    :P tak troszke offtopicowo - ponownie sobie przechodze BG i uderzyla mnie roznica w jakosci dialogow. Dialogi w baldurze sa duuuuuzo ciekawsze, lepiej, logiczniej skonstruowane, nie przypominam sobie gry z ostatnich lat gdzie odpiwiedzi bohaterow bylyby tak "zywe"

• LuckyLucky Member Posts: 645
    Moim faworytem jest kwiatek z BG2: 'Wszystko, czego mi trza to butelczyna grogu i chętna dziewka na kolanie.' To nic, tylko motto życiowe prawdziwego pirata :D

inicjator
  • PhælinPhælin Member Posts: 316
    edited September 2012
    Cytuję z pamięci:

"Jestem Durnio Displasius, niszczyciel Siedmiu Słońc!"
    (Charname w 7 Słońcach)

"Przybywamy z krainy pięknych, nagich, lubieżnych nimf, gdzie każdą zachciankę spełniają obleśne trolle, hihi."
    (Charname do strażnika bramy przy wejściu do BG)

- "Chodź Ruffie, Dziewięć Piekieł spodoba ci się bardziej od tego miejsca."
    (Albert do swojego odnalezionego pieska)

- "Nie ma już więcej do opowiedzenia."
    - "Więcej, więcej! Chcemy żebyś opowiedził nam WSZYSTKO, ahahaha!"
    (Charname do opisującego historię miasta mieszkańca BG)

"Cała ta robota w kopalni wyssała moc z mojej dzidy, jesli wiesz co mam na myśli."
    (Strażnik kopalni w Kniei Otulisko)

"Uwaga, przyjaciele! Ten gadający kurczak jest ZŁY!"
    (Charname spotyka Melicampa)

"Czy potrzebujesz przebaczenia?! Czy potrzebujesz odkupienia?! Na ziemię i 20 pompek!"
    (Reevor po powrocie do Candlekeep)

- "Szukam bandytów grasujących w tej okolicy, a wy kim jesteście?"
    - "Jesteśmy bandą wściekłych tarrasków! KRA KRA!"
    (dialog Rycerza Płomiennej Pięści z Charname)

- "Podłużne nosy, zjełczały zapach... kimże możecie być?"
    - "Jesteśmy trójcą gibberlingów. Jeszcze nie widziałeś tak wesołej gromadki."
    - "Zatem zaraz nakarmię was kiełbasą."
    (dialog wuja Jana Jansena z Charname w BG2)

Post edited by Phælin on
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,033
    Nie wiem, czy ktoś kiedyś liczył questy w BG1, ale wygląda na to że w BG1+Opowieści mamy 182 questy (przynajmniej tyle jest tytułów w dzienniku). Robiłem właśnie listę do tłumaczenia.

LuckyPharaun91
  • LuckyLucky Member Posts: 645
  • KirkorKirkor Member Posts: 700
    @cherrycoke2l a jak to się ma do ilości questów w BG2(razem z TOB)?

• cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,033
    @Kirkor – nie mam pojęcia, nie będę teraz analizował całego tlk z BG2. Może jeśli się znowu zajmę tłumaczeniem następnej części, to wtedy przy okazji :)

• DargoradDargorad Member Posts: 64
    edited October 2012
    Lucky said:

A pamiętacie Noobera? :D

Oczywiście że pamiętamy. Tak mendy nie lubiłem, że nawet grając dobrymi postaciami, nie raz zastanawiałem się, czy nie warto by było pozbawić go tej upierdliwej narośli na karku... A potem gdyby mnie Amn'ijski żołnierz zapytał "No i co zrobiłeś?", powiedział bym krótko: "Wyrwałem chwasta." ;P

Lazaryta
Sign In or Register to comment.