Skip to content

Baldurowe perełki

cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
edited August 2012 in Polski
Ponieważ przeglądamy praktycznie wszystkie teksty gry, postanowiliśmy zapisywać sobie choć część tych co ciekawszych. Jeśli ktoś chce sobie poczytać, to tu jest link:

https://docs.google.com/document/d/1W7HVgERzkhHcUYgESYAEZzUv_U2lySBtOKW6d8hGYig/edit

Comments

  • DargoradDargorad Member Posts: 64
    edited August 2012
    "Moja mama mówi, że tak zwani bohaterzy to zwykli złodzieje, mordercy, lubieżnicy, łupieżcy, gwałciciele koboldów, fatalni kucharze, zakały społeczeństwa, sadyści, łapówkarze, durnie, menele i w ogóle przegrani faceci." - gwałciciele koboldów to jak zoofile u nas hehe ;D
  • PobePobe Member Posts: 5
    Nie mniejszy od Elminstera ORAZ jego kapelusza.
    Ciekawe co Elminster chowa pod kapelutkiem ;-)
  • ShaeinShaein Member Posts: 9
    Mnie zawsze podobało się "Naucz się dobłrych manjer Bydlaku" i "Jedyne czego nie znosze to błrak dobłrych manjer"
  • SnajperosSnajperos Member Posts: 62
    :P tak troszke offtopicowo - ponownie sobie przechodze BG i uderzyla mnie roznica w jakosci dialogow. Dialogi w baldurze sa duuuuuzo ciekawsze, lepiej, logiczniej skonstruowane, nie przypominam sobie gry z ostatnich lat gdzie odpiwiedzi bohaterow bylyby tak "zywe"
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Moim faworytem jest kwiatek z BG2: 'Wszystko, czego mi trza to butelczyna grogu i chętna dziewka na kolanie.' To nic, tylko motto życiowe prawdziwego pirata :D
  • PhælinPhælin Member Posts: 316
    edited September 2012
    Cytuję z pamięci:

    "Jestem Durnio Displasius, niszczyciel Siedmiu Słońc!"
    (Charname w 7 Słońcach)

    "Przybywamy z krainy pięknych, nagich, lubieżnych nimf, gdzie każdą zachciankę spełniają obleśne trolle, hihi."
    (Charname do strażnika bramy przy wejściu do BG)

    - "Chodź Ruffie, Dziewięć Piekieł spodoba ci się bardziej od tego miejsca."
    (Albert do swojego odnalezionego pieska)

    - "Nie ma już więcej do opowiedzenia."
    - "Więcej, więcej! Chcemy żebyś opowiedził nam WSZYSTKO, ahahaha!"
    (Charname do opisującego historię miasta mieszkańca BG)

    "Cała ta robota w kopalni wyssała moc z mojej dzidy, jesli wiesz co mam na myśli."
    (Strażnik kopalni w Kniei Otulisko)

    "Uwaga, przyjaciele! Ten gadający kurczak jest ZŁY!"
    (Charname spotyka Melicampa)

    "Czy potrzebujesz przebaczenia?! Czy potrzebujesz odkupienia?! Na ziemię i 20 pompek!"
    (Reevor po powrocie do Candlekeep)

    - "Szukam bandytów grasujących w tej okolicy, a wy kim jesteście?"
    - "Jesteśmy bandą wściekłych tarrasków! KRA KRA!"
    (dialog Rycerza Płomiennej Pięści z Charname)

    - "Podłużne nosy, zjełczały zapach... kimże możecie być?"
    - "Jesteśmy trójcą gibberlingów. Jeszcze nie widziałeś tak wesołej gromadki."
    - "Zatem zaraz nakarmię was kiełbasą."
    (dialog wuja Jana Jansena z Charname w BG2)
    Post edited by Phælin on
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    Nie wiem, czy ktoś kiedyś liczył questy w BG1, ale wygląda na to że w BG1+Opowieści mamy 182 questy (przynajmniej tyle jest tytułów w dzienniku). Robiłem właśnie listę do tłumaczenia.
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    A pamiętacie Noobera? :D
  • KirkorKirkor Member Posts: 700
    @cherrycoke2l a jak to się ma do ilości questów w BG2(razem z TOB)?
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    @Kirkor – nie mam pojęcia, nie będę teraz analizował całego tlk z BG2. Może jeśli się znowu zajmę tłumaczeniem następnej części, to wtedy przy okazji :)
  • DargoradDargorad Member Posts: 64
    edited October 2012
    Lucky said:

    A pamiętacie Noobera? :D

    Oczywiście że pamiętamy. Tak mendy nie lubiłem, że nawet grając dobrymi postaciami, nie raz zastanawiałem się, czy nie warto by było pozbawić go tej upierdliwej narośli na karku... A potem gdyby mnie Amn'ijski żołnierz zapytał "No i co zrobiłeś?", powiedział bym krótko: "Wyrwałem chwasta." ;P
Sign In or Register to comment.