Skip to content

Dźwięk (EAX) w BG:EE

AdalbertMazurekAdalbertMazurek Member Posts: 106
Mam pytanie odnośnie dźwięku w odświeżonej wersji BG. Wszystkie części BG miały zaimplementowaną obsługę EAX, który oczywiście działał na odpowiedniej karcie dźwiękowej. Ostatnio odpaliłem BG przeportowanego na BGT i mając kartę dźwiękową Asus Xonar U3 z filtrem DX GX, mogłem włączyć rozszerzenia EAX. Muszę przyznać, że pogłos jaki pojawił się w jaskiniach jest bardzo fajnym efektem, choć w lesie brzmi już dość sztucznie. :) Stąd moje pytanie: czy BG:EE będzie miało coś wspólnego z EAX (jak oryginalne wydania sagi), czy zostanie to już porzucone całkowicie? Nie kojarzę jakichś informacji na ten temat, ale może coś przeoczyłem. Ogólnie naprawdę miło jest usłyszeć, jak odgłosy postaci zmieniają się w zależności od środowiska (jednak słyszę, że pierwotna implementacja EAX w BG I nie jest idealna i wymagałaby kilku modyfikacji).

Comments

  • O_BruceO_Bruce Member Posts: 2,790
    Chyba na forum był gdzieś temat o tymże. O ile dobrze pamiętam, coś podobnego do dźwięku EAX będzie zaimplementowane w BG:EE.
  • AdalbertMazurekAdalbertMazurek Member Posts: 106
    Jeżeli tak to super, efekt w takich jaskiniach jest całkiem przyjemny dla ucha, szkoda tylko, że akurat przy obecnej konfiguracji po włączeniu EAX na moim Asusie gra się wykłada... Oby tylko poprawili te efekty środowiskowe, bo echo w takim lesie mocno psuje odbiór tych modyfikacji.
  • pablo200783pablo200783 Member Posts: 96
    Używając moda Baldur's Gate Trilogy dźwięk EAX nie działał poprawnie z tego co pamiętam efekt echa fajnie by było usłyszeć.
  • AdalbertMazurekAdalbertMazurek Member Posts: 106
    No mojej karcie działa poprawnie, ale chyba dłużej niż godzinę bez wyrzucenia do pulpitu to sobie nie pograłem (więc w sumie niezbyt poprawnie, ale to może wina udawanego sterownika DX GX od Asusa).
Sign In or Register to comment.